Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czeka nas ponowny reset rankingowych rang?

Wprowadzone w nowym sezonie zmiany w systemie rankingowym nie spotkały się z najlepszym odbiorem części graczy, zwłaszcza tych zajmujących zazwyczaj najwyższe miejsca w drabince rankingowej.

Głównym zarzutem wobec nowego systemu jest to, że obecnie najlepsi gracze często muszą borykać się w swoich grach z zawodnikami, którzy dotychczas prezentowali wyraźnie niższy poziom. Riot jest jednak świadomy tych błędów i trwają dyskusje nad tym jak można poprawić tą sytuację.

Pierwszą wprowadzoną już poprawką jest zmiana liczby miejsc w Challengerze tak by dana liczba odpowiadała populacji graczy na poszczególnym serwerze. Obecna liczba slotów na każdym serwerze prezentuje się następująco:

Znacznie bardziej wyczekiwaną przez wszystkich zmianą jest jednak ponowne zresetowanie rang. Ta zmiana nie jest jeszcze przesądzona ale obecnie ekipa Riot Games poważnie się nad nią zastanawia rozważając przy tym rozmiar i rodzaj problemów w obecnym systemie rankingowym. Sytuacja ta ma się różnić jednak w zależności od serwera, więc można spodziewać się, że decyzje będą zapadać osobno dla każdego regionu.

źródło: =https://twitter.com/RiotSapMagic/status/1098409700335353857?s=09 https://twitter.com/RiotSapMagic/with_replies

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.