Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Curse miażdzy CLG, Doublelift i spółka poza Mistrzostwami

Po 2-tygodniowym bootcampie w Korei, za który ekipa Counter Logic Gaming zapłaciła bilansem 0-4 w ostatnim tygodniu LCSa, banem na OGNa i sporymi karami finansowymi, wczoraj przyszedł ich dzień sądu – pojedynek w ćwierćfinale LCS NA przeciwko Teamowi Curse. Wszyscy oczekiwali po zespole prowadzonym przez MonteCristo zupełnie nowej jakości gry. Możecie więc wyobrazić sobie reakcję sceny i fanów po tym, jak Voyboy i spółka 3-meczowym stompem zmietli swoich przeciwników.

Szczegółowe informacje o poszczególnych meczach

Mecz 1/5: CRS (Blue) vs CLG (Red)

Zwycięzca: CRS
Czas gry: 51:48

BANY

CRSCLG
 Vayne Tristana
 Zed Alistar
 KhaZix Corki

Tablica wyników

Image: Screen z końca gry

CRS
Quas Nidalee 15-5-2
IWDominate Nocturne 24-6-9
Voyboy Syndra 33-4-10
Cop Lucian 26-3-9
Xpecial Zilean 31-1-16
CLG
Seraph Lulu 24-3-11
Dexter Nunu 11-4-13
Link KogMaw 16-4-5
Doublelift Twitch 37-3-6
Aphromoo Thresh 21-5-12

1,2,3 Numer oznacza fazę, w której champion został wybrany


Mecz 2/5: CRS (Blue) vs CLG (Red)

Zwycięzca: CRS
Czas gry: 22:48

BANY

CRSCLG
 Vayne Tristana
 Twitch Corki
 Alistar KogMaw

Tablica wyników

Image: Screen z końca gry

CRS
Quas Nidalee 13-2-2
IWDominate Nunu 20-0-6
Voyboy Syndra 31-0-6
Cop Jinx 36-1-2
Xpecial Braum 20-1-9
CLG
Seraph Maokai 20-4-2
Dexter KhaZix 30-1-3
Link Ryze 21-1-1
Doublelift Lucian 11-2-1
Aphromoo Zilean 12-2-1

1,2,3 Numer oznacza fazę, w której champion został wybrany
Mecz 3/5: CRS (Blue) vs CLG (Red)

Zwycięzca: CRS
Czas gry: 34:00

BANY

CRSCLG
 Vayne Tristana
 Twitch Syndra
 Alistar Nidalee

Tablica wyników

Image: Screen z końca gry

CRS
Quas Maokai 30-0-12
IWDominate Nunu 12-1-10
Voyboy Yasuo 33-2-9
Cop Corki 29-0-4
Xpecial Zilean 20-2-10
CLG
Seraph Lulu 10-3-4
Dexter Evelynn 21-4-2
Link Ryze 32-3-3
Doublelift KogMaw 12-2-3
Aphromoo Nami 20-2-4

Pierwsze ze spotkań było najbardziej zacięte. Graczem tego meczu był z pewnością Quas. Co prawda nie widać tego w scoreboardzie, ale swoją Nidalee fantastycznie skupiał na sobie uwagę CLG, przez co jego drużyna miała wolną drogę do przejmowania kontroli nad objectivsami. Było to jedyne spotkanie gdzie CLG nawiązało w ogóle walkę. Mieli dobre roamy i kilkukrotnie udało im się wyłapywać przeciwników, ale w fazie teamfightów i tak byli słabsi od swoich rywali.

W drugiej grze CLG nadal nie zbanowało Nidalee, ale mieli na nią pomysł – Dexter całe early game przesiedział na topie (dosłownie cały, wykonał około 4-5 ganków). Quas mimo to nie dawał się wyłapywać, grał bardzo zachowawczo i podczas gdy jungler CLG bez skutku próbował go gankować, to IWD po drugiej stronie mapy zabezpieczał objectivsy. Dzięki temu Curse wypracowało sobie przewagę po której midgame był egzekucją na graczach CLG. 22-minutowa gra prawdopodobnie pozostanie rekordem tych playoffów.

W ostatnim meczu zespół MonteCristo wyglądał jakby nie miał już żadnych nadzieji. Oddali Maokaia i Yasuo w fazie banów i picków, popełniali proste błędy w early game i jedyne co mogli zrobić, to zabarykadować się przy swojej bazie i mieć nadzieje, że jakimś cudem ich Ryze/Kog’Maw dotrwają do late game’a. Curse przejęło całą mapę, brali każdego drake’a, każdego buffa, w końcu też barona i metodycznie zepchnęli CLG pushując wieże przy inhibitorach.

seriesmvp

Według reddita (wyniki głosowania z prawej strony, kliknij na obrazek aby go powiększyć) najlepszym graczem serii był Quas, ale to Voyboy miał w tym spotkaniu swoje 5 minut. Głównie z powodu krytyki na swoją osobę, która spływała po nim w ostatnim czasie, przede wszystkim ze strony Thoorina i trenera CLG – MonteCristo, w odcinkach Summoning Insight. Oglądając tą serię ani na moment nie pomyślelibyście, że środkowy i kapitan Team Curse jest gorszym graczem niż LiNk.

Counter Logic Gaming tą przegraną odpadło z walki o wyjazd na Mistrzostwa Świata, które już za miesiąc rozgrywać się będą w Korei i Azji Południowo-Wschodniej. To już kolejny raz, kiedy ta wielka marka nie udźwignęła ogromnych oczekiwań kibiców, które swoją drogą, sami na siebie nałożyli. O tym jednak już w innym artykule. Stay tuned.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.