Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Counter Logic Gaming ukarane za wyjazd do Korei

Organizacja: Counter Logic Gaming
Gracze: Austin “Link” Shin, Marcel “dexter” Feldkamp, Yiliang “Doublelift” Peng, Zaqueri “Aphromoo” Black
Region: North America
Data naruszenia: 12-08-2014
Temat: Kara; Naruszenie zasad LCS

FAKTY

Podczas 11 tygodnia amerykańskiego LCS-u drużyna Counter Logic Gaming wysłałą 5 swoich zawodników do Korei, aby przygotować ich na nadchodzące wydarzenia. Tego dnia organizacja wystąpiła także o przyznanie swoim graczom kont do gry na serwerach koreańskich.

Riot popełnił błąd komunikując organizacji CLG, że zgodnie z polityką dotyczącą koreańskich kont, CLG może otrzymać jedynie konta turniejowe (TR), ale nie konta do gry na zwykłych serwerach. Dalsze dochodzenia ujawniło, że nie była to obowiązująca procedura. Oficjalnie możemy przyznawać konta  do gry na koreańskim serwerze drużynom wizytującym Koreę. Polityka ta jest prowadzona ze względu na możliwą niestabilność serwerów turniejowych (TR) oraz kwestie bezpieczeństwa związane z przyznaniem teamom spoza OGN dostępu do koreańskich kont turniejowych.

Zdając sobie sprawę z błędu i konieczność zapewnienia szybkiego rozwiązania dla CLG, zapewniliśmy im tymczasowe konta turniejowe na pierwsze 24h w trakcie których naprawialiśmy nasz błąd. W trakcie tego czasu zwróciliśmy uwagę, że CLG zaangażowało się w akty nielegalnego dzielenia kont, pomimo otrzymania opcji do treningu na kontach turniejowych. Wszystkie strony zdawały sobie sprawę z tego, że działania te są wbrew regulaminowi.

Po korekcie Riot zapewnił CLG oficjalne konta na serrwery live.

Błędy komunikacyjne są czynnikiem łagodzącym przy wyznaczaniu kary, ale dzielenie kont jest czystym naruszeniem regulaminu League of Legends bez względu na sytuację. 

Oficjalne zasady

Sekcja 10.2.7  oficjalnych zasad LCS mówi:

If LCS or Riot determines that a Team Member has violated the Summoner’s Code, the LoL Terms of [Use], or other rules of LoL, LCS officials may assign penalties at their sole discretion.

Dodatkowo także EULA zabrania użytkownikom dzielić, sprzedawać czy wymieniać konta lub informacje logowania.

WERDYKT

Członkowie CLG zaangażowali się w dzielenie kont, które jest występkiem przeciwko regulaminowi LCS, jak i zasadom użytkowania League of Legends i zostaną poddani karze.

KARA

Poniżsi gracze zostaną ukarani karą 1250 dolarów każdy:

  • Austin “Link” Shin, Marcel “dexter” Feldkamp, Yiliang “Doublelift” Peng, Zaqueri “Aphromoo” Black
  • Gracze Ci są także przedmiotem kary przez Riot Korea, kara przewiduje 2 letni ban na turnieje organizowane przez OGN i KeSPA włączając turnieje OGN Champions, Masters i NLB.
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.