Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Cop odchodzi z Team Curse

Team Curse oficjalnie poinformował dzisiaj, że za porozumieniem stron rozwiązany został kontrakt występującego dotychczas na pozycji ADC Davida”Copa” Robersona, który był częścią drużyny prawie przez trzy lata – dołączył on do organizacji 20 Grudnia 2011 roku (przez pewien okres czasu musiał zadowolić się rolą suba w Curse, połączona z występami w głównym składzie LoLPro).

Być może ruch ten spowodowany był niezadowalającymi wynikami ostatnich playoffów LCS.NA, gdzie to Curse nie zdołało pokonać LMQ i po raz kolejny teamowi nie udało się zapewnić miejsca na Mistrzostwach Świata. Jednak ciężko stwierdzić czy przyczyną porażki mógł być Cop, który poczynił ostatnio naprawdę duży postęp.

W oficjalnym oświadczeniu możemy także wyczytać, że byłemu już Marksmanowi Curse zaproponowano miejsce w głównym rosterze Curse Academy, drużyny która w opinii wielu nie poradziła sobie w czasie relegacji z powodu zbyt słabego ADC. Jeśli Cop przyjmie tę ofertę, to będzie miał on szansę na wystąpienie w turnieju rozszerzającym i w przypadku dobrego wyniku, na powrót do NA LCS. W tym samym oświadczeniu możemy przeczytać, że niezależnie od wyniku tego turnieju David nie powróci do głównego składu Curse.

Nie wiadomo na razie kto zastąpi Copa w CRS, jednak wydaje się że organizacja będzie szukała utalentowanych zawodników, którzy mogą nie zdecydować się na przedłużenie swoich obecnych kontraktów. Warto wspomnieć, że nowy ADC  tego teamu może pochodzić z każdego regionu jako, że Curse obecnie w swoim rosterze ma tylko jednego zawodnika nie pochodzącego z Ameryki (Quas pochodzi z Wenezueli).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.