Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Coast się nie rozpadnie, nowi gracze na testach w Denial?

Właściciel Coast David Slan zapowiedział, że mimo utracenia  miejsca w LCS drużyna nie rozpadnie się, a już w następnym tygodniu ogłoszony kompletnie nowy roster, który w założeniu z powodzeniem będzie rywalizować w Challanger Series.

Przypomnijmy, że po przegraniu pojedynku relegacyjnynego z drużyny odeszło dwóch zawodników do Team Dignitas. Ex-Coast Danny “Shiphtur” Le oraz Darshana “ZionSpartan” Upadhyahana uważani byli  za zdecydowanie najlepszych w całym zespole. Jakby tego było mało sporo mówiło się o tym, że Joshua “NintenDudeX” Atkins szuka dla siebie nowej drużyny, w której składzie mógłby występować w Challanger Series.

Jednak wiele wskazuje na to, że już w następnym tygodniu zostanie ogłoszony nowy skład, a sama drużyna pozostanie w lidze wspieranej przez Cole Zero. Oznaczać to może dwie rzeczy, albo pozostała w organizacji trójka zawodników (w tym NintenDudeX) będzie częścią nowego rosteru, albo organizacja przejmie drużynę która ma zapewnione miejsce w kwalifikacjach do tegoż turnieju. Sam właściciel organizacji zapowiada, że drużyna od teraz ma być budowana podobnie do obecnego Cloud 9 (większy nacisk ma zostać położony na dobrej współpracy pomiędzy graczami niż na nadzwyczajnych ich umiejętnościach).Tymczasem jeśli chodzi o europejską scenę to pojawiły się nowe plotki na temat Denial Esports.  Jak wiadomo od dawna pojawiają się pogłoski o ewentualnym odejściu Mateusza “Kikis” Szkudlarka i Pawła “Woolite” Pruskiego.  Okazuje się, że dzisiaj została założony team rankedowy nazwany “Denial Esports”,  w którego składzie poza trzema zawodnikami, którzy w DNL raczej na pewno pozostają znalazło się dwóch kompletnie nowych graczy kryjących się pod pseudonimami: “Sir FearsRevenge” i “loulex”

Kiedy przyjrzymy się tym zawodnikom to zauważymy, że obaj posiadają konta na poziomie Challangera na serwerze EU West (pierwszy z nich ma obecnie ponad 700 pkt, a drugi ponad 600). Co ciekawe ci dwaj gracze zdają się skupiać głównie na grze na jungli co pozwala przypuszczać, że mogą oni znajdować się obecnie w Denial na testach. Nieoficjalnie mówi się, że nie są to zawodnicy z Polski co mogłoby oznaczać, że drużyna gotowa na przyjęcie zawodników sprawnie posługujących się językiem angielskim. Takie rozwiązanie rodzi jednak pytanie jak się ma sprawa z ewentualnym zastępcą na ADC (czy jest on może już wybrany czy raczej nie było jeszcze testów).

Należy jednak pamiętać, że to wszystko są domysły, a oficjalnie w Denial nie doszło jeszcze do absolutnie żadnych zmian i tylko czas może pokazać jaki jest faktyczny stan rzeczy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.