Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Co czeka nas w patchu 4.11 – zapowiedź Riotu

Po raz kolejny Riot uraczył nas prognozą dotyczącą nadchodzącego patcha, dzięki której poznamy więcej szczegółów dotyczących zmian, które będą w tej aktualizacji zawarte. Poniższy tekst to tłumaczenie wypowiedzi Riot Pwyffa, który znajdziecie pod tym adresem).

Witajcie,

Nadszedł już czas na przedstawienie wam naszej prognozy na patch 4.11. Przejdźmy więc od razu do rzeczy, które chcemy poprawić w nadchodzącej aktualizacji.

Poprawienie sytuacji tankowatych/supportowych junglerów – to nasz priorytet na patch 4.11. W profesjonalnych rozgrywkach najczęściej pickowani są junglerzy będący agresywni we wczesnej fazie gry (tacy jak  Lee Sin, Elise, Kha’Zix, i Evelynn). Postacie tego typu bardzo często dokonują invade’ów na czym mocno cierpią bardziej wytrzymałe postacie, które dłużej czyszczą jungle z potworów. Żeby jednak wszystko było jasne, zamierzmy skupić się na wzmocnieniu słabszych postaci, a nie na znerfieniu reszty.

Większość przeprowadzonych przez nas zmian będzie dotyczyła przedmiotów. Obecnie itemy kupowane przez junglerów albo skupiają się na zwiększaniu obrażeń (co oczywiście nie przydaje się dla tanky junglerów), albo po prostu dostarczają statystyk zapewniających wytrzymałość (co w teorii jest dobre dla bardziej wytrzymałych junglerów, ale nie przyspiesza w żaden sposób zabijania potworów). Uważamy, że bardziej wytrzymali junglerzy potrzebują przedmiotów, które lepiej będą wspierać ich styl gry.

Nie zamierzamy jednak ograniczać się tylko do zmian w przedmiotach. Wytypowaliśmy kilku junglerów, którzy nawet mimo tych modyfikacji nie staną się grywalni.  Według nas nie ma żadnego powodu by wybrać, którąś z tych postaci zamiast jednego z fighterów, więc zamierzamy wzmocnić je w taki sposób by mogły być z powodzeniem wybierane przez graczy.

Po za zmianami związanymi z junglerami przyjrzymy się także postaciom, które są bardzo popularne zarówno na competitive scenia jak i w rankedach na każdym poziomie.  Tymi postaciami są:

  • Kayle – Tu mamy ciężki orzech do zgryzienia. Jak już kiedyś powiedzieliśmy, głównym problemem tego championa jest brak wyraźnych słabości, które mogłyby zostać wykorzystane przez przeciwnika. Musimy zadać sobie pytanie dlaczego postać łącząca w sobie duże obrażenia jak i supportowe umiejętności może być w top tierze na tak wielu pozycjach.
  • Jax – Nawet jeśli od początku postać ta miała stawać się coraz mocniejsza wraz z upływem czasu, to obecnie staje się ona na tyle mocna, że właściwie nie ma prawie żadnych słabości, które mogłyby zostać wykorzystane przez przeciwnika.
  • Ziggs – Obecnie Ziggs pełni ze strategicznego punktu widzenia unikalną rolę (opóźniając teamfighty daje czas sojusznikom na przybranie na sile) jednak wydaje nam się, że jest on odrobinę zbyt bezpieczny na linii, a w dodatku nadal oferuje sporo w ofensywie, kiedy jego drużyna ma przewagę. Poza tymi mocnymi stronami Ziggs jest solidnie zrobionym championem zdolnym do wykonywania wielu czynności naraz, więc szukamy sposobu na dodanie odrobiny ryzyka do jego kitu.
  • Yasuo – Yasuo jest naprawdę potężny w późniejszej fazie rozgrywki, a przy tym jego słabości z wcześniejszych etapów są skutecznie maskowane przez zagrożenie jakie sprawia ta postać. Dobry gracz używający tego championa powinien umieć balansować pomiędzy ofensywą a defensywą, jednak obecnie Yasuo jest w stanie zgnębić rywala na tyle, że ten nie będzie w stanie wykorzystać jego chwili słabości.

To wszystko na dzisiaj, spodziewajcie się, że spora ilość zmian zostanie wkrótce wprowadzona na PBE.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.