Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Cele rozgrywki w przedsezonie

Jesteśmy już w przededniu 10-lecia League i wiele myśleliśmy o tej dekadzie. Od 2009 roku League of Legends jest grą, w której miliony z was wciąż ustawiają się w kolejce, dlatego uważamy, że najlepszym sposobem wkroczenia w kolejne dziesięciolecie będzie podkreślenie tego, co sprawiło, że pierwsze dziesięć lat dawało graczom radości. Szczegółowe informacje podamy podczas specjalnej edycji Riot Pls na 10-lecie o 3:00 CEST 16 października, ale na przystawkę prezentujemy teraz ogólne spojrzenie na cele zmian rozgrywki w przedsezonie 2020. 

Ewolucja Summoner’s Rift

Dwie najmocniejsze strony League to zróżnicowanie i perfekcja. Różnorodność — jeden z kamieni węgielnych LoL — to bardzo bogaty zestaw bohaterów umożliwiający stworzenie 824 biliony unikalnych kombinacji, a do tego dochodzą jeszcze runy, przedmioty i czary przywoływacza. Uważamy, że to dzięki tej różnorodności gra w League of Legends daje tyle radości — rozgrywka za każdym razem, gdy zalogujecie się do gry, jest trochę inna (a czasami nawet zaskakująca). Perfekcja daje głęboką satysfakcję, gdy wreszcie uda się wykonać idealną kombinację lub nabywa się intuicji, która podpowiada, kiedy można spodziewać się ganku. Nigdy niekończąca się droga do osiągnięcia perfekcji wciąż wymaga osiągania nowych celów, nadając dodatkowe znaczenie czasowi spędzonemu w grze.

Wierzymy, że istnieją jeszcze niewykorzystane możliwości wzmocnienia tych atutów podstawowego trybu League — Summoner’s Rift. Summoner’s Rift łączy w sobie wszystko, co składa się na podstawowy tryb League of Legends od szerokiego wachlarza dostępnych bohaterów po strategię, którą gracze muszą doskonalić. W tym przedsezonie chcemy dodać nowe warstwy głębi do samej mapy, żeby stała się czymś więcej niż tylko statycznym tłem waszych rozgrywek.

  • Zróżnicowanie: Mapa powinna tworzyć więcej zapadających w pamięć momentów dzięki tworzeniu środowiska, które nie pojawia się podczas każdej gry. Smoki Żywiołów w niewielkim stopniu spełniają to zadanie, ale chcemy rozwinąć ten aspekt w sposób sprawiedliwy dla obu drużyn.
  • Perfekcja: Mapa powinna oferować więcej modyfikowalnych szczegółów zarówno w kontekście doświadczenia podstawowego, jak i w wyjątkowych okolicznościach, które tworzymy. Mapa Summoner’s Rift aktualnie uwzględnia przede wszystkim szerszą perspektywę (np. rotacje, obrót obiektywny), a chcemy, by teren bardziej wspierał możliwoście kreowania zagrywek.

W sezonie 2020 będzie musieli dostosowywać swój styl gry do szeregu zmian otoczenia z rozgrywki na rozgrywkę, co zmusi was do wspinania się na nowe szczyty perfekcji na Summoner’s Rift. 

Zmiany na Summoner’s Rift są głównym elementem tego przedsezonu, ale możecie spodziewać się wielu innych drobnych usprawnień systemów gry. Będą one obejmowały przedmioty dla wspierających, przedmioty z destrukcją, zwiększenie wpływu górnej alei, ulepszenia ścieżek w dżungli, ulepszenia wzmocnień smoków i ulepszenia run kluczowych.

Przedsezon 2020 pojawi się w League of Legends w listopadzie wraz z patchem 9.23. Dzisiaj zrobiliśmy tylko krótki wstęp, zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego tegoroczne zmiany, który pokażemy 16 października podczas specjalnej edycji Riot Pls na 10-lecie

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.