Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Brak kontroli Riot Games doprowadza do końca kariery gracza

Historia Dary

Jeon “Dara” Jeong-hoon to zawodnik pochodzący z Korei, który swego czasu grał dla drużyn Rampage czy SCARZ Burning Core jako wspierający. W 2015 Dara dołączył do drużyny Rampage zdobywając z nią aż 3 mistrzostwa LJL co zaowocowało szansą na zagranie na Mistrzostwach Świata, które odbyły się rok temu. Jego problemy zaczęły się w momencie gdy chciał dołączyć do SCARZ Burning. W grudniu roku 2017 otrzymywał groźby od zarządu drużyny, a dokładniej od Nakamury “hAFu” Hirokiego i Fujity “Aotaka” Takuyi, którzy nawet dopuścili się odebrania jego karty rezydencji w celu zatrzymania jakiejkolwiek możliwości zmiany drużyny.

Japoński Riot Games nie pozostał obojętny tej sytuacji i ukarał winnych temu zajściu, dając im 3 miesięczny zakaz wstępu na stadion rozgrywek LJL. Dodatkowo, drużyna Rampage została zmuszona do oddania gier aż do piątego tygodnia. Zaraz po finalizacji transferu, Dara pokazał swoją wartość i wprowadził SCARZ Burning do najwyższego szczebla rozgrywek japońskiej Ligii Legend. Jednak te wydarzenia miały zły wpływ na jego psychikę i zdecydował się nie stawać w szranki z byłymi partnerami do gry. 5 maja Jeong-hoon zdecydował się na ostateczny ruch i postanowił skończyć z karierą gracza.

Ostatecznie zakończenie sporu

7 maja Riot Games zdecydowało się wydać oświadczenie, w którym przepraszają Koreańczyka za zaistniałą sytuację. Odnosiło się to do nikłego zainteresowania otoczeniem tego gracza co skutkowało dużym nadużyciem ze strony władz jego drużyny.

Przepraszamy za to jak kiepsko zarządzaliśmy graczami w tej lidze. Chcielibyśmy jednak okazać naszą wdzięczność Daarze i oddaniu, które okazywał grając w JLJ.

Przed samą decyzją Daary Riot Games kontaktowało się z jego drużyną kiedy to stwierdził, że czuł się bardzo niepewnie kiedy to jego była drużyna próbowała nawiązać z nim kontakt.

Jeżeli sytuacja dotyczy niestosownych czynów w kierunku gracza, takich jak nękanie, niezwłocznie stawimy temu czoła i zajmiemy się tym

Mimo interwencji Riotu, mającej na celu przestrzeganie zasad i praw obecnych w japońskiej lidze czy po prostu utrzymywanie podstaw etycznych i sportowych zachowań między graczami, zrażony całą sytuacją Daara utrzymał decyzję podjętą kilka dni temu.

Czy takie sytuacje mają miejsce na europejskich podwórkach? Czy to kwestia tego, że Riot Games nie przykłada dużej wartości do mniejszych rozgrywek takich jak te japońskie czy inne pochodzące z dalekiego wschodu? Kiedy chęć wygrywania jest tak duża, że posuwamy się do takich czynów, powinniśmy się zastanowić czy warto zaczynać grę, jeśli nie umiemy przegrywać.

źródło: https://www.invenglobal.com/articles/4976/riot-japan-apologizes-about-the-issue-towards-daras-retirement

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.