Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Boty w League of Legends, rework skarnera, balans Kassadina oraz rozwiązanie problemu Teemo

Wczoraj na PBE ukazała się nowa aktualizacja, zawierająca sporą liczbę nowości. Jedną z największych z nich były zmiany u Miss Fortune, o których już pisaliśmy

Na serwerze testowym pojawiły się jednak także inne zmiany. Pierwszą z nich jest uzupełnienie plików Vel’Koza (dodano pliki dźwiękowe zarówno do podstawowego skina jak i do Battlecast Vel’Koz-a).

Co ciekawe okazuje się, że na dzień dzisiejszy tylko skin do tej postaci zawiera specjalne interakcje z kilkoma postaciami takimi jak: Kassadin, Zilean, a także wszystkimi Yordlami. Okazuje się także, że skin ten posiada specjalne kwestie pojawiające się podczas przejmowania Altarów na Twisted Treeline

W sklepie na tymże serwerze pojawiły się ikony drużyn z GPL

Ostatnią ze zmian na PBE jest cofnięcie wszelkich zmian w balansie Kassadina (zaktualizowane efekty spelli nie zostały cofnięte)

Jednak aktualizacja na serwerze nie jest jedynym źródłem skąd mogliśmy wczoraj czerpać informację co do nadchodzących (i obecnych) nowości w League of Legends. Pierwszą zapowiedzianą przez Riot zmianą jest zaktualizowanie gry na boty. Docelowo grając przeciwko botom mamy mieć poczucie jakbyśmy grali na prawdziwe osoby (celem zmian nie jest zrobienie botów grających na super wysokim poziomie, a raczej sprawienie aby zachowywały się one bardziej jak ludzie). Autor postu zdradził też także część zmian (nie jest powiedziane, że zmiany w tym trybie zostaną ograniczone do tych przedstawionych), będą to:

  • zmiany w szacowaniu własnej siły w porównaniu do zarówno członków własnej drużyny jak i przeciwników
  • zmiana w reakcji na przytłaczającą przewagę przeciwnika
  • zmiana w pozycjonowaniu i farmieniu

skarner_skaner_desu__by_temarei-d5kymvfPo wprowadzeniu reworku Skarnera podniosły się głosy jakoby zmiany te nie poprawiały sytuacji tego championa, a wręcz przeciwnie osłabiały jego potencjał. W odpowiedzi na te wypowiedzi jeden z pracowników Riot-u postanowił przedstawić nam rzeczy, które w założeniu tenże rework miał wprowadzić/poprawić :

  • Zwiększenie liczby sposobów, za pomocą których zarówno gracz kierujący Skarnerem jak i jego przeciwnik może pokazać własnego skilla
  • Zapobiegnięcie sytuacjom, w których Skarner był w grze mocno niezbalansowany ( gry udało się mu zdobyć przewagę był praktycznie nie do zatrzymania, a gdy został z tyłu w stosunku do przeciwników nie miał szans na comeback)
  • Zwiększenie liczby sposobów, dzięki którym champion ten może pokazać swoją moc, aby zwiększyć interakcję pomiędzy nim, a przeciwnikiem.
  • Na koniec własnej wypowiedzi autor podkreślił, że jego zdaniem te 3 cele zostały spełnione, ale mimo to Riot będzie monitorował sytuację Skarnera (i będzie wprowadzał ewentualne zmiany), aby mieć pewność że jest on grywalny i zbalansowany.

W jednym z ciekawszych postów Morello powiedział, że team pracuje nad rozwiązaniem zarówno problemów z grzybami Teemo jak i z kilkoma innymi championami takimi jak: Kassadin, Gragas czy Elise jednak jako, że ich aspiracją jest zrobienie czegoś co zapewni tym postaciom zbalansowanie na dłużej, zajmuje to dłużej niż normalny nerf/buff.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.