Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Blog deweloperów: Aktualizacje i portrety

Hej, HUGEnFAST z tej strony, główny grafik oraz portrecista z zespołu aktualizacji bohaterów.

Długo myśleliśmy o starych portretach, szczególnie o portretach skórek wcześniej zaktualizowanych bohaterów. Jak dobrze wiecie, przy większości aktualizacji postaci nie zajmowaliśmy się zmianami wszystkich portretów, co doprowadzało do sytuacji, w których były one stare lub niedokładnie przedstawiały to, co widzicie w grze.

Na szczęście mamy rozwiązanie: Zajmiemy. Się. Wszystkimi. Portretami.

W skrócie: Odświeżymy portrety przy każdej aktualizacji bohatera w przyszłości. Przeglądamy wcześniej zaktualizowanych bohaterów, aby zająć się ich portretami.

Proste rozwiązanie, duży problem

Gdy zaczynaliśmy zajmować się aktualizacjami bohaterów, nie mieliśmy przepustowości, aby odświeżać wszystkie portrety przy każdej aktualizacji. League ma duże zapotrzebowanie graficzne. Nie mogliśmy oddelegować całego zespołu grafików do pracy nad starymi portretami przez wiele miesięcy. Gdybyśmy stwierdzili, że odświeżanie portretów było konieczne przy każdej aktualizacji, brak niezbędnych do tego zasobów mocno przyblokowałby dostarczanie zawartości.Stwierdzamy więc, że brak nowych portretów zawsze sprawiał, że aktualizacje bohaterów wydawały się niepełne – szczególnie, gdy aktualizacje znacznie zmieniały wygląd danej postaci. Teraz, gdy mamy odpowiednie zasoby, możemy zacząć wypełniać pustki, bohater po bohaterze.

Poppy była pierwszą bohaterką, która otrzymała pełną aktualizację portretów razem z aktualizacją graficzną i rozgrywki. Shen, którego aktualizacja została ujawniona w zeszłym tygodniu, zostanie potraktowany w ten sam sposób – wprowadzimy nowe i zaktualizowane portrety na Rift razem z latającym magicznym mieczem ninja. To jest nowy standard – w zawartość każdej aktualizacji bohatera będą wchodziły odświeżone portrety.

Jedna uwaga: Nie wszystkie portrety potrzebują poważnych zmian. Niektóre portrety Shena zaktualizowano i usprawniono, aby lepiej przedstawić graficzne poprawki, a inne stworzono od zera. Celem nie jest odświeżanie dla samego siebie, ale przybliżenie portretów do tego, co pojawia się w grze i obecnego stylu graficznego League.

O starych aktualizacjach

Poza odświeżaniem portretów przy każdej nowej aktualizacji bohaterów, przejrzymy wszystkich wcześniej zaktualizowanych bohaterów i upewnimy się, że dokonamy zmian, gdzie to potrzebne. Zrobienie tego wszystkiego zajmie dużo czasu (mamy wielu zaktualizowanych bohaterów i skórek), ale mamy nadzieję, że uda nam się wypuścić kilka takich aktualizacji rocznie. Obecnie pracujemy nad kilkoma.

Będziemy was informować o postępie prac nad portretami po dawniejszych aktualizacjach.

W międzyczasie mamy nadzieję, że podobają wam się nowe portrety Shena i Poppy. Jesteśmy podekscytowani, że wreszcie możemy się tym zająć w pełni.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.