Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Bjergsen ukarany grzywną

Ta sprawa jest kolejnym dowodem na to, że esport nie jest zwykłą zabawą, a przekształca się powoli w prawdziwy biznes, nieodłącznie związany z brudnymi układami. Midlaner Teamu Solomid Søren Bjerg, znany społeczności raczej pod nickiem Bjergsen, został ukarany grzywną za pogwałcenie reguł europejskiego LCS. Nałożono na niego indywidualną karę w wysokości 2000 dolarów. Nie wiadomo, do kogo trafią te pieniądze (może pokrzywdzonych?), ale prawie pewne jest, że to organizacja TSM poniesie koszty.
Sytuacja związana jest z transferem Bjergsena do Ameryki. Wtedy był on jeszcze członkiem Ninjas in Pyjamas, a zarząd organizacji po przeprowadzeniu rozmów z TSM pozwolił na dalsze negocjacje bezpośrednio z samym graczem. Jednym z warunków transferu postawionym przez NIP było znalezienie gracza, który zastąpiłby Bjergsena w opuszczanym przez niego składzie.
Søren przyznał się do prowadzenia nieoficjalnych negocjacji z jednym z graczy Lemondogs, bez informowania organizacji. Zaoferował mu dużą sumę pieniędzy w zamian za dołączenie do NIP. Gracz ten poinformował zarząd o ofercie i chęci opuszczenia drużyny, na co zdecydowało się także dwóch innych graczy (NIP miało spore braki w składzie). Reguły LCS zabraniają przekupywania i przekonywania graczy do opuszczenia swoich drużyn. TSM przyznało, że nie miało żadnego związku z tymi ofertami, przez co ukarany został sam Bjergsen.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.