Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Beta klienta nr 2: wymiana klasycznego klienta

Powiedzieliśmy wam o celach naszej bety aktualizacji klienta i dlaczego musimy całkowicie wymienić klasycznego klienta.

Dziś przedstawiamy szczegółowy plan ostatecznej wymiany klasycznego klienta. Przyjrzymy się także, jak przebiegała beta i jak opinie graczy wpłynęły na to, co zrobimy PO wymianie klienta.

 

RAZEM ZASZLIŚMY TAK DALEKO

Od uruchomienia otwartej bety skupialiśmy się na wydajności i stabilności, jednocześnie odtwarzając funkcje klasycznego klienta, takie jak tryb obserwatora, kolejki rotacyjnych trybów gry i boty gier niestandardowych. Wprowadziliśmy także do aktualizacji klienta pewne ulepszenia i nowe funkcje: oddzielną zakładkę wieści, lepsze strony na runy, wyskakujące okna czatu i możliwość ukrycia wszystkich znajomych używających urządzeń mobilnych w katalogu na liście znajomych — możecie nawet zmieniać ustawienia gry bez jej włączania. Aha, zarówno powtórki, jak i narzędzie treningowe, działają teraz wyłącznie w zaktualizowanym kliencie.

Każda z tych zmian zbliża nas do osiągnięcia ostatecznego celu, jakim jest pełne zastąpienie klasycznego klienta — gdy tak się stanie, będziemy mogli przeznaczyć większe zasoby na opracowywanie nowych, świetnych funkcji zaktualizowanego klienta.

Niezależnie od tego, jak daleko zaszliśmy w otwartej becie, chcemy postępować bardzo ostrożnie, finalizując przejście na zaktualizowanego klienta. Chociaż jesteśmy przekonani, że aktualizacja klienta jest gotowa do publikacji, chcemy mieć całkowitą pewność, że wszystko działa, jak należy, zanim na dobre przeniesiemy graczy z klasycznego klienta. Zatem zamiast po prostu przerzucić wszystkich na raz, rozłożyliśmy proces aktualizacji na cztery fazy. Między kolejnymi fazami opublikujemy jeden lub dwa patche.

 

PLAN WYMIANY KLASYCZNEGO KLIENTA

Faza 1 — zaczniemy od automatycznego zaktualizowania klienta na nową wersję u małej grupy losowych graczy z Oceanii i dwóch serwerów Ameryki Łacińskiej, choć będą oni mogli w dalszym ciągu uruchomić klasyczną wersję na ekranie logowania.

Faza 2 — zakładając, że 1. faza przebiegnie pomyślnie, automatycznie zaktualizujemy klienta u wszystkich graczy z Oceanii i Ameryki Łacińskiej, odbierając im dostęp do wersji klasycznej. Aktualizację przeprowadzimy także u niektórych graczy z Chin i regionu Gareny.

Faza 3 — wszyscy pozostali gracze (ze wszystkich regionów) automatycznie otrzymają nowego klienta, a jego klasyczna wersja zostanie oficjalnie wycofana. Stanie się to automatycznie po kolejnym uruchomieniu League of Legends. Gracze nie będą musieli pobierać żadnych dodatkowych plików (nie licząc tych ze zwykłego patcha w danym tygodniu). NA WSZELKI WYPADEK pliki klasycznego klienta pozostaną jednak na waszych komputerach przez jakiś czas. Poczynając od tego patcha, wymienimy klasyczną wersję klienta na zaktualizowaną na wszystkich publicznych stronach z opcją pobrania gry.

Faza 4 — automatycznie usuniemy pliki klasycznego klienta z waszych komputerów, aby zwolnić miejsce.

Stopniowe wprowadzanie klienta zapewni nam czas na monitorowanie reakcji graczy i wprowadzanie poprawek. Proces zostanie wydłużony lub opóźniony, jeśli uznamy, że konieczne są poważniejsze zmiany.

 

CO SIĘ STANIE POTEM?

Nawet po usunięciu klasycznej wersji nie przerwiemy pracy nad ulepszaniem klienta. Przygotowanie poniższych funkcji zajmie nam jakiś czas, ale mamy zamiar je dostarczyć, gdy ukończymy wymianę klasycznego klienta.

  • KUPOWANIE SKÓREK PODCZAS WYBORU BOHATERÓW we wszystkich kolejkach.
  • ZAKTUALIZOWANY MODUŁ CZATU, który umożliwia rozpoczynanie nowych rozmów ze znajomymi podczas wyboru bohaterów.
  • JESZCZE LEPSZY TRYB NISKICH WYMAGAŃ, który (jeśli tego jeszcze nie wiecie) przyśpiesza klienta, wyłączając obciążające komputer animacje i uniemożliwia klientowi działanie w tle, gdy jesteście w grze. Od samego początku prac było jasne, że każdy komputer, na której działa klasyczny klient, powinna wystarczyć do uruchomienia zaktualizowanego klienta. Zamierzamy to osiągnąć za pomocą dodatkowych poprawek wydajności, które wpływają na wszystkich graczy, oraz ulepszeń przeznaczonych specjalnie dla użytkowników trybu niskich wymagań.
  • NARZĘDZIE KREATORA ZESTAWÓW PRZEDMIOTÓW powróci. Na wczesnym etapie alfy klienta ogłosiliśmy, że nie zamierzamy odtworzyć narzędzia kreatora zestawów przedmiotów z klasycznego klienta (chociaż zaktualizowany klient wciąż obsługuje niestandardowe zestawy przedmiotów). Gracze gorąco prosili nas o przemyślenie tej decyzji, zatem to zrobiliśmy. Obecnie zamierzamy odtworzyć narzędzie kreatora zestawów przedmiotów, ale jeszcze nie zaczęliśmy nad tym pracy, dlatego może to nastąpić po pewnym czasie od zakończenia wymiany klasycznego klienta. Mimo wszystko ta opcja powróciła na naszą listę rzeczy do zrobienia. Oczywiście pierwszeństwo wciąż ma wymiana klasycznego klienta.

Patrząc jeszcze dalej w przyszłość, zamierzamy zajęć się także innymi funkcjami klienta, o które proszą gracze — szczególnie takimi sprawami jak oddzielna zakładka w kolekcji na posiadane skórki i strona profilu zapewniająca więcej możliwości personalizacji. Chcemy wprowadzić te rzeczy, ale (zgadliście!) nie możemy zacząć pracy nad nimi, dopóki nie wymienimy klasycznego klienta.

Jak zawsze najnowsze zmiany i ulepszenia znajdziecie w opisach patchów. Kolejne wpisy dotyczące bety aktualizacji opublikujemy tuż przed rozpoczęciem procesu wymiany klasycznego klienta.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.