Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ameryka pomaga Filipinom Już za kilka godzin do Polski dotrze bardzo niebezpieczny huragan Ksawery. Jest to doskonały czas, aby zastanowić się nad tym jak wielką moc mają naturalne żywioły. Pełne destruktywnej żądzy potrafią w ciągu kilku sekund zamienić dorobek całego życia w proch i pył. Nie piszę o tym przypadkowo, bo blisko miesiąc temu w Filipiny uderzył tajfun, który dokonał bardzo dużych zniszczeń. Społeczność graczy nie pozostaje obojętna na takie tragedie, więc Leaguepedia wespół z profesjonalnymi graczami postanowili zorganizować turniej charytatywny na rzecz pomocy poszkodowanym.
Jest to o tyle ciekawe przedsięwzięcie, że był to turniej mieszany w formacie 2vs2. Wzięli w nim udział gracze trzech amerykańskich drużyn XDG, C9, Dignitas oraz kilku znanych w regionie zawodników. Użytkownicy mogli zagłosować kogo chcą połączyć w pary. Spośród 20 zawodników udało się u tworzyć takie kombinacje jak Scarra z Mancloudem, bądź Zuna z imaqtpie.
Trudno ocenić predyspozycje poszczególnych graczy, bo ewidentnie grali pod publikę. Celem każdej gry była dobra zabawa. Nie brakowało niekonwencjonalnych picków, które bezpośrednio rzutowały na widowiskowość rozgrywki.
brackets
W finale całego turnieju doszło do ekscytującego pojedynku między duetem Salce i Hai, a drużyną Ballsa z Chaoxem. Ta pierwsza para okazała się bezkonkurencyjna. Wygrali oni całe show, nie odnosząc ani jednej porażki. Jest to wynik o tyle spektakularny, że mieli naprzeciw siebie równie dobrych zawodników.
Podczas turniej można było zdobyć wiele interesujących nagród. Każda wpłata na konto PayPal wiązała się z możliwością walki o kody na skórki, karty RP, koszulki z autografami, bądź specjalne treningi pod okiem profesjonalistów. Ogółem udało się zebrać prawie 6700 dolarów z samych dotacji bezpośrednich. Jeśli doliczyć do tego zysk ze specjalnych koszulek to wartość całej akcji powinna zasilić konto Czerwonego Krzyża o ponad 7000 dolarów. Jestem całkowicie przekonany, że takie przedsięwzięcia powinny odbywać się częściej, a postawa graczy jest godna naśladowania.
Pytanie dla Was: Jaki duet europejskich zawodników miałby Waszym zdaniem największe szanse w takim konkursie?
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.