Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Amazing z H2k, Jesiz i Impaler jadą do USA

Dzisiaj pojawiły się kolejne tym razem tylko nieoficjalne informacje dotyczące ewentualnych zmian w drużynach, które już wkrótce będą walczyć o miejsce zarówno w europejskiej jak i amerykańskiej edycji LCS podczas zbliżającego się Expansion Tournamentu. Bez przedłużania przejdźmy więc teraz do najnowszych doniesień.

Wszystko wskazuje na to, że europejskie H2k Gaming zdążyło znaleźć już sobie nowego junglera po tym jak wczoraj z drużyny wyrzucony został pochodzący z Danii Jonas “Trashy” Andersen. Otóż zauważono, że zawodnicy występujący w tym teamie zaczęli grać w drużynie rankingowej wraz z pochodzącym z Niemiec Mauricem “Amazingem” Stückenschneiderem, który nie tak dawno nie zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu z amerykańskim Team SoloMid po czym planował znalezienie sobie drużyny, z którą mógłby grać w LCS.EU. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Amazing będzie chciał powalczyć o miejsce w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie w założonym przez siebie teamie, w którym występowali między innymi Kerp czy Jree, jednak drużyna ta rozpadła się co najprawdopodobniej wykorzystać chcą zawodnicy H2k wzmacniając swój skład w nadziei, że ciążąca na nich “klątwa” w końcu zostanie przełamana.

ælolwtf

Tymczasem okazuje się, że najprawdopodobniej już wkrótce w amerykańskich rozgrywkach będzie dane nam zobaczyć dwóch kolejnych zawodników pochodzących z Europy. Otóż według najnowszych doniesień Team Coast mający zapewnione miejsce w amerykańskiej części Expansion Tournamentu zdecydował się na sprowadzenie byłego mid lanera SK Gaming Jessego “Jesiza” Le, a także Matthewa “Impalera” Taylora, który w ostatnim czasie bronił barw Supa Hot Crew (podobno sam Impaler otrzymał także ofertę od CompLexity jednak ostatecznie miał on zdecydować się na Coast). Obaj zawodnicy zdążyli już zresztą pozostawić na swoich kontach na Twitterze wskazówki wskazujące na to, że nie będą oni występować w Europie podczas nadchodzącego splitu. Sprowadzenie przez Coast Impalera  wydaje się potwierdzać odejście innego pochodzącego z Europy junglera Lucasa “Santorina” Larsena do Team SoloMid, o którym zresztą już od dłuższego czasu spekulowano. Natomiast zatrudnienie Jesiza jest odrobinę bardziej zagadkowe, gdyż Coast jeszcze we wrześniu zatrudniło Bena “LODa” deMuncka, który nie był dotychczas łączony z żadnym innym teamem. Najprawdopodobniej Coast zdecydowało się wyrzucić LODa by zrobić miejsce dla Jesiza, o czym może wskazywać jeden z postów zamieszczonych przez deMuncka na swoim Twitterze (wspomniany przeze mnie wpis pojawił się już jakiś czas temu jednak z początku był on raczej łączony z teorią o odejściu Santorina do TSMu). Zarówno ten wpis jak i dwa wpisy europejskich zawodników wskazujące na to, że opuszczą oni wkrótce swój region możecie znaleźć poniżej:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.