Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

All-Stars – podsumowanie

Za pośrednictwem Reddit-a Riot przeprowadził AMA na temat nadchodzących All-Stars’ów, które na celu ma rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego event’u.

Dlaczego format All-Stars’ów zmienił się w stosunku do poprzedniego roku ?

Bardzo często słyszymy prośby o większą ilość turniejów, na których ścierałyby się drużyny z różnych regionów. Tego typu eventy są trudne do zrealizowania nie tylko z powodów logistycznych (wiele zależy od chęci samych drużyn). All-Stars daje nam możliwość zorganizowania turnieju, na którym spotkają się najmocniejsze drużyny z całego świata. Te drużyny grają razem, rozmawiają w tym samym języku i mogą nam naprawdę zaprezentować najwyższy możliwy poziom gry.

Chcemy także poszerzyć sposób w jakim gracze mogą wpływać na doświadczenie z All-Starsów. Stąd wziął się u nas pomysł na “Challange”. Czy chcecie zobaczyć najlepszych midderów świata grających Heimerdingerem ? Czy chcecie zobaczyć swój wymarzony turniej 1vs1 ? Są to rzeczy, których prawdopodobnie nie zobaczycie na normalnych turniejach i właśnie to jest świetne.

Czy gracze z najlepszych drużyn w regionie także będą mogli występować w drużynach wybranych na All-Stars ? Czy nie odbije się to negatywnie na przygotowaniu ?

Gracze z najlepszych drużyn ograniczają się tylko do występu w międzynarodowym turnieju organizowanym wraz z All-Starsami. Jak sam wspomniałeś występ w dwóch drużynach zaburzył by przygotowania, dlatego chcemy aby drużyny skupiły się na jednym turnieju.

Jeśli nie pozwolicie wystąpić w All-Starsowych drużynach graczom z najlepszych drużyn w każdym regionie, jak możecie nadal nazywać ten turneiej “All-Stars”

Jest to event, który gromadzi w jednym miejscu zarówno najlepszych graczy jak i najlepsze drużyny z danych regionów. Myślę, że nazwa tego eventu pozostanie nie zmieniona, nawet jeśli obecna formuła odbiega od tej widzianej w tradycyjnym sporcie.

Jestem graczem z Turcji, dlaczego mój region nie posiada własnego teamu na All-Stars ?

Świetne pytanie! Naprawdę chcielibyśmy zobaczyć drużyny z różnych regionów występujące na zasadzie “Wildcard” (takie drużyny będą miały możliwość wystąpić na Worldsach), jednak chcemy aby w tym roku w All-Starsach występowali gracze i drużyny z profesjonalnych lig.

Na jakiej zasadzie na All-Starach działać ma “Challenge” ?

Fani wybiorą dwóch graczy z każdego regionu, aby wyznaczyli wyzwanie dla wszystkich 10 graczy biorących udział w zabawie. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwie drużyny (każda drużyna będzie miała po jednym zawodniku z każdego regionu). Te drużyny zmierzą się w unikalnym trybie gry, który powinien dawać dużo zabawy podczas oglądania.

Jestem tak bardzo podekscytowany tym trybem gry, gdyż umożliwia on wzięcie udziału fanom w turnieju na znacznie większym poziomie niż dotychczas.

Na jakich pozycjach będą grać zawodnicy podczas “Challange’u”? Przykładowo jeśli czterech ADC zostanie wybranych do wzięcia udziału w tym trybie, to czy wybiorą oni sami swoje pozycję? Mam wrażenie, że supporty zostaną pominięte z powodu małej ilości big playsów nawet jeśli są oni playmakerami

Gracze sami dobiorą sobie pozycję w czasie trwania eventu. Nie chcemy ograniczać możliwości wyboru przez zmuszenie ludzi do wybrania graczy z określonej pozycji, poza tym jest to świetny sposób by pokazać jak dobrze najlepsi gracze radzą sobie na innych (od swoich standardowych) rolach i zdecydowanie nie uważam tego za minus. Osobiście nie mogę się doczekać by zobaczyć prosów grających po raz pierwszy (przynajmniej w czasie oficjalnego turnieju) na dolnej linii.

Mam wrażenie, że obecny format zabierze sporo zabawy z oglądania tego eventu. Podczas zeszłorocznego eventu gracze byli znacznie bardziej otwarci na community, gdyż musieli walczyć oni o głosy graczy. Co zamierzacie zrobić by tegoroczny event był tak samo udany jak poprzedni ?

Całkowicie zgadzam się, że sukces poprzedniego All-Stars opierał się głównie na zaangażowaniu w niego widzów. Naszym celem jest przesunięcie wpływu widzów z wyboru graczy, którzy na same All-Starsy pojadą, na wybór w jaki sposób “Challenge” zostanie rozegrany. Będziecie mieli wpływ na wybór postaci jakie zostaną wybrane podczas tego event’u, a także na to kto zmierzy się z kim. Uważamy iż zwiększy to interakcje z widzami i będzie świetnym doświadczeniem dla wszystkich, którym podobał się sposób wyboru graczy w poprzedniej edycji All-Stars.

Powiedzieliście, że community będzie miało wpływ na niektóre aspekty “Challenge’u”, czy podacie jakiś przykład ?

Po zakończeniu wyboru graczy zamierzamy opublikować każdy tryb gry (i umożliwić głosowanie) w każdą niedzielę przed eventem. Osobiście bardzo podobał mi się tryb 1vs1 jaki mogliśmy obserwować w poprzednim roku i naprawdę chciałbym zobaczyć ten tryb jako wybrany przez fanów.

W jakim języku event będzie prowadzony na miejscu ? Wraz z przyjacielem chcemy się udać na ten event z Holandii, ale naprawdę nie chcielibyśmy słuchać castowania w języku francuskim

Planujemy aby na miejscu event był prowadzony w języku francuskim, ale obecnie zastanawiamy się jak sprawić aby widzowie, którzy nie rozumieją tego języku także mogli zrozumieć komentarz.

Kto będzie oficjalnym Casterem na ten event ?

Nie ustaliliśmy jeszcze w pełni kto będzie castował All-Stars’y jednak staramy się dobrać casterów mówiących w różnych językach podobnie jak to było podczas innych międzynarodowych imprez.

Czy ponownie zobaczymy analyst desk? Mówiąc dokładniej chodzi mi o desk złożony z jednego z pro playerów i analysta nie pochodzącego z Riotu.

Podczas eventu z pewnością zobaczymy ponownie analyst desk. Nie ustaliliśmy jednak jeszcze kto będzie wchodził w jego skład (celujemy w stworzenie deska, który zarówno dostarczy odpowiednich informacji jak i zapewni rozrywkę).

Czy rozważaliście umożliwienie widzom wybór osób do analyst deska ?

Częścią tworzenia dobrego analyst deska jest zadbanie o odpowiednią chemię i balans pomiędzy jego członkami. Przykładowo jeśli w analyst desku masz same kontrowersyjne osoby to prawdopodobnie rozmowa nie pójdzie zbyt dobrze. Także jeśli nie masz nikogo z własną opinią to możesz być pewny, że show nie będzie interesujący. Z tego powodu nie chcemy by członkowie analyst desku zostali wybrani przez głosowanie.

Jakie nagrody poza pieniędzmi można wygrać w czasie tego turnieju? To prawda iż w czasie tej edycji nie można wygrać extra spot’u ?

To prawda, w czasie tego eventu nie można wygrać extra spot’u (prawdopodobnie liczba drużyn będzie taka sam w każdym regionie). Wygrana jest nagrodą samą w sobie.

Jak drogie będą bilety i kiedy będą dostępne w sprzedaży?

Jesteśmy w trakcie ustalania zarówno ceny jak i strony na której będzie można je zakupić. Chcemy aby sprawa z biletami stała na wyższym poziomie niż na ostatnich worldsach dlatego ustalenie wszystkich szczegółów zajmuje nam trochę dłużej.

Czemu event odbywa się w miejscu posiadającym tylko 6 tysięcy miejsc? Dlaczego nie wybrać większego miejsca?

Chcieliśmy wybrać miejsce, w którym fani będą mogli znajdować się bliżej akcji. Le Zenith jest do tego świetnym miejscem.

Chciałbym wiedzieć jaki będzie rozkład All-Starsów, chodzi mi głównie o godziny rozpoczęcia meczów, czy będą to raczej pory wieczorne czy poranne ?

W czwartek początek ustawiony jest na 15, a w Piątek/Sobotę/Niedzielę na 13. Chcieliśmy wybrać optymalną porę rozpoczęcia co jest bardzo trudne z powodu stref czasowych.

Jakimi kryteriami kierowaliście się podczas wyboru miejsca? Ilu w tym roku spodziewacie się widzów?
Pytaniami jakie sobie zadaliśmy podczas wyboru miejsca były:
– Kiedy ostatnio dany region hostował międzynarodowy event – padło na Europę)
– Czy fani są świetni w tym miejscu ? – we Francji fani mogli się zaprezentować się między innymi w czasie trwania “Tales of the Lane”
– Czy miasto jest łatwo dostępne dla fanów i ikoniczne? – stosunkowo łatwo jest dostać się do Paryża)
– Czy dane miejsce może zapewnić nam odpowiednie zaplecze techniczne do nadawania na żywo (przeprowadzenie naszych broadcastów to zadanie bardzo złożone) – Zenith Theater spełnia wszystkie nasze potrzeby
Co do widzów to mam po prostu nadzieję, że pojawi się spora grupa osób gotowa oglądać ten event (nie mam żadnych dokładnych przewidywań)

Czy skiny z okazji zwycięstwa SKT T1 w mistrzostwach świata zostaną wydane podczas tych All-Starsów
Prace nad tymi skinami idą naprawdę dobrze, jednak nie możemy na razie przewidzieć kiedy będzie ich oficjalna premiera.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.