Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

All-Star oraz dodatkowy międzynarodowy turniej od Riotu

Riot już oficjalnie ogłosił, że w nadchodzącym 2015 sezonie po za rozgrywanym już od dwóch lat turniejem noszącym nazwę “All-Star” dane nam będzie zobaczyć jeszcze inną międzynarodową imprezę organizowaną przez Riot, która będzie nazywać się Mid-Season Invitational, czyli w skrócie MSI (do tego wszystkiego w nowym sezonie tradycyjnie rozegrane zostaną jeszcze Mistrzostwa Świata).

MSI rozgrywane będzie w przerwie pomiędzy wiosennym i letnim splitem i będzie to turniej, w którym rywalizować będą ze sobą najlepsze teamy z takich lig jak: LCS.NA, LCS.EU, LCK, LPL i LMS. Do puli zespołów dołączy jeszcze jedna drużyna, która zwycięży w International Wild Card Invitational, czyli turnieju w którym mierzyć się ze sobą będą drużyny z pomniejszych regionów (impreza ta odbędzie się w Turcji pod koniec kwietnia i będą w niej rywalizować drużyny z Turcji, Oceanii, Japonii, Brazyli, Ameryki Łacińskiej, GPLu i CISu). Dzięki temu jeszcze bardziej powinno zwiększyć się znaczenie wiosennego splitu, jako że drużyny nie będą walczyły tylko o punkty ułatwiające dostanie się na Mistrzostwa Świata, ale także o wzięcie udziału w MSI, podczas którego każdy z teamów może zdobyć cenne doświadczenie na scenie, porównać swój poziom z najlepszymi drużynami na świecie, czy też zaprezentować się fanom z całego świata. Już teraz wiadomo, że tegoroczne Mid-Season Invitational odbędzie się pomiędzy 7, a 10 Maja w Ameryce Północnej.

MSI będzie turniejem bardziej nastawionym na rywalizację podczas gdy All-Star, które w tym roku będą rozgrywane w Grudniu po Mistrzostwach Świata (zamiast jak to było zazwyczaj w przerwie pomiędzy splitami) i ten turniej być bardziej skupiony na luźniejszych meczach z ulubionymi zawodnikami fanów, niespodziewanymi matchupami i ciekawymi trybami gry. W przeciągu nadchodzących kilku tygodni Riot powinien dostarczyć nam większej ilości szczegółów związanych z tegorocznymi międzynarodowymi eventami, w tym także o Mistrzostwach Świata.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.