Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja Urgota, Pantheona, Zileana i Dr. Mundo

Rioterzy dostarczyli nam kolejnej porcji informacji na przeróżne tematy za pośrednictwem swoich wpisów na oficjalnym forum League of Legends. Poniżej znajdziecie ważniejsze wypowiedzi, które zostały przez nas przetłumaczone na język polski.

Urgot

Tym razem przygotowaliśmy dla was drobną aktualizację zmian w Urgocie:

Acid Hunter (Q)

  • Koszt many nadal będzie wynosił 40 (tak jak na serwerach live). Obecnie (po wstępnych testach) wydaje nam się, że ogłoszona wcześniej refundacja połowy kosztów many (przy zabiciu wrogiej jednostki) bardzo dobrze sprawdza się kiedy Urgot jest behind, podczas gdy kiedy dobrze idzie mu na linii zazwyczaj lasthituje on za pomocą autoattacków.  Zwiększenie kosztów many najprawdopodobniej nie jest porzebne jednak nie wykluczone, że jeszcze wrócimy do tej zmiany (jeśli okaże się ona potrzebna).

Hyper-Kinetic Position Reverser (R)

  • Kamera gracza używającego Urgota nie będzie już przesuwana na Urgota po wycastowaniu tej umiejętności.
  • Bonusowy Armor/Magic Resist przyznawane będą Urgotowi od razu zamiast po 0.25 sekundy.
  • Urgot będzie ignorował kolizję przez 1 sekundę po wycastowaniu ulta.

Dodatkowe przemyślenia:

  • Terror Capacitor (W) może być teraz użyty podczas castowania ulta, zamierzaliśmy dodać tę funkcję ale okazało się, że da się już to zrobić.
  • Nadal rozważamy dodanie przelicznika na manę do W.

IronStylus na temat aktualizacji postaci

Co zamierzacie zrobić by sprawić, że Zilean będzie fajniejszą postacią? Obecnie champion ten nie ma w sobie nic atrakcyjnego.

Rzeczywiście archetyp “starego gościa” nie daje dużego pola do popisu. Niewykluczone, że zdecydujemy się przemienić go bardziej w “fajnego maga”. Nie ma niczego złego w tym, że Zilean jest stary i mądry, jednak daleko mu do takich postaci jak:  Captain Picard, Professor X, Saruman, Magneto. Być może lekko odmłodzimy tę postać  lub po prostu sprawimy, że nie będzie tak bardzo przypominał Świętego Mikołaja.

Pozwól, że zapytam się jak sprawa się ma z postacią, która bardzo potrzebuje VU, a mimo tego nikt o niej nie mówi, a chodzi mi o: Mundo.

Jego bieg przypomina kaczy chód, jego animację prawie nie istnieją (nie robi on prawie nic , a jego umiejętności przypominają zlepki dźwięków), jego ciało wygląda ironicznie, a co najgorsze jego język jest niebieski na splash arcie ale nadal jest RÓŻOWY NA MODELU W GRZE.

A więc co zaplanowaliście dla Dr.Mundo? Jest on zdecydowanie ikoniczną postacią i ulubieńcem fanów.  Mam nadzieję, że zaplanowaliście dla tego championa coś naprawdę szczególnego.

Cóż nie wydaje mi się, że VU tej postaci będzie jakimś wielkim wyzwaniem. Raczej nie będziemy wiele zmieniać w tej postaci i skupimy się tylko na dostosowaniu jego grafiki do obecnego poziomu . Nie spodziewałbym się jednak VU Mundo w najbliższym czasie.

Skoro mówimy już o aktualizacji różnych bohaterów jestem pewien, że bardzo często ludzie pytają was o Kassadina. Postać ta z częstotliwością picków/banów dochodzącą nawet do 100% zarówno w LCS jak i w rankedach jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych championów, a mimo to nadal ma bardzo stary model.  Kiedy nowa wersja tego anty-maga zawita do League of Legends?

Cóż nie mogę się z tym sprzeczać, wraz z teamem przeprowadziliśmy już sporą liczbę dyskusji związaną z tą postacią. Moglibyśmy po prostu dać jej nowy model  ale … czy to wystarczy? Nie jesteśmy zadowoleni z tego championa w wielu aspektach, a zwłaszcza w jego animacjach. Naprawdę fajnie byłoby wydać pełne VU, ale czy takie rozwiązanie nie będzie od nas wymagało zbyt dużego nakładu pracy? Trzeba jeszcze odpowiedzieć na wiele pytań związanych z tym VU.

Hej widziałem, że kiedyś dostarczyłeś nam informacji, że model Cho’Gatha po VU będzie ewoluował. Zastanawiam się czy zamierzacie wypróbować to rozwiązanie w przypadku innych postaci. W szczególności chodzi mi o Warwicka, gdyż Zenon wspominał, że postać ta staje się coraz bardziej potworna wraz ze zwiększającą się liczbą stacków eternal thirsta. Myślę, że świetnie by było gdyby ten wilkołak stawał się coraz większy i masywniejszy wraz z wzrastającą żądzą krwi.

Cóż tak naprawdę nie zaczęliśmy jeszcze żadnych prac nad Cho’Gathem, ale wkrótce rozpoczniemy pracę w fazie przez produkcyjnej. Nadal uważam, że Cho powinien być Kaiju Voidu bez względu na to co trzeba będzie zrobić by to osiągnąć. Tak czy siak musimy jeszcze obgadać to w teamie i określić zakres tego VU.

Er… właściwie pytałem o Warwicka, tylko odnosząc się do Cho’Gatha w moim pytaniu.

Ah, rzeczywiście. Nie jestem jeszcze pewny czy i w jakim stopniu model tej postaci będzie się zmieniał. Chciałbym zobaczyć chociaż jakieś zmiany w ciele, ale jest to tylko moja personalna opinia. Nie przedyskutowaliśmy jeszcze wszystkich pomysłów.

Zawsze miałem problem z wyglądem Pantheona. Jego model zawsze przypominał mi postać z kreskówki i nawet jeśli sama Liga utrzymana jest w podobnej stylistyce to nadal uważam, że model tego championa jest problemem.

Obecnie Patnheon jest tylko gościem z 300. Chciałbym w jakiś sposób powiązać go tematycznie z Targonem i myślę, że w tym kierunku mógłby pójść ewentualny update.

Macie jakąś listę postaci wymagających TU?

Nie mamy żadnej listy, a raczej po prostu przekonanie, że dana postać wymaga takiej modyfikacji. Obecnie nie jesteśmy przekonani w 100% do przeprowadzenia TU jakiejkolwiek postaci.

IMO wydawanie 2 postaci na miesiąc było zdecydowanie zbyt dużym tempem, jednak 1 champion na 2,5+ miesiąca to chyba trochę za małe tempo. Według mnie wydawanie championa co 1,5/2 miesiące byłoby optymalne. Mimo iż lubię nowe skiny, VU czy modele w grze to właśnie nowe postacie i związane z nimi hinty i teasery podobają mi się najbardziej.

Rzeczywiście znacznie z tym zwolniliśmy. Nie jestem pewien bo nie pracuje w teamie odpowiedzialnym za nowe postacie jednak wydaje mi się, że obecnie wygląda to tak jak wygląda gdyż chcemy mieć pewność, że wszystko będzie spójne i dopracowane kiedy wydajemy nowego championa. Dodatkowo obecnie mocno skupiliśmy się na aktualizacji starych championów. Osobiście tęsknie za starymi czasami kiedy postacie były wydawane szybciej jednak wierzę, że odpowiedzialny za to team wie co robi.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.