Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja TFT: Dziki Mrok

Leona i Karma wprowadzają potęgę księżyca do Teamfight Tactics. Jako bohaterki księżycowe będą stale chronić i wzmacniać sojuszników. Trafią na główne serwery wraz patchem 10.1.

Oto jak to działa:

Księżyc

(2): Co 7 sekund twoja drużyna zyskuje 20% szansy na trafienie krytyczne, 20% do obrażeń od trafień krytycznych i 20% do mocy zaklęć (kumuluje się do 4 razy).

Księżycowa Poświata sprawia, że wytrzymałość jednostki przekłada się na zwycięstwo w kompozycjach drużyn, które zostały zbudowane z myślą o długich bitwach.

Leona

Skórka: Zaćmienie Księżyca
Koszt: 1
Pochodzenie: Księżyc
Klasa: Wartownik
Umiejętność: Zaćmienie Księżyca.

  • Leona zmniejsza wszystkie obrażenia o 35/70/105 pkt. na 5 sek.

Leona jest jednostką przedniej formacji z cechą Księżyca. Jest szczególnie skuteczna, gdy odpiera mnóstwo niewielkich obrażeń, więc powinna być dość silna przeciwko jednostkom przywoływaczy oraz jednostkom stanowiącym małe zagrożenie, takim jak wartownicy lub mistycy. Pomaga zyskać czas potrzebny na zesłanie błogosławieństwa Księżycowej Poświaty na wszystkich swoich sojuszników.

Karma

Skórka: Zwiastunka Brzasku
Koszt: 3
Pochodzenie: Księżyc
Klasa: Mistyk
Umiejętność: Inspiracja.

  • Na początku walki Karma nawiązuje więź z najbliższym sojusznikiem i osłania go (albo losowego sojusznika, jeśli ten, z którym nawiązała więź, jest martwy) przez 5 sek., pochłaniając kolejne 200/350/500 pkt. obrażeń. Gdy tarcza jest aktywna, sojusznik otrzymuje premię do prędkości ataku na poziomie 50/75/100%.

Karma jest najlepsza, jeśli chodzi o ochronę i wspieranie prowadzących, więc warto dobrze przemyśleć jej pozycję. Mając Karmę w swojej drużynie, zawsze będziecie wiedzieć, gdzie jest wasza gwiazda — bo ona stoi tuż obok.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.