Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja rankingowa Potyczek Taktycznych

Witajcie wszyscy!

System rankingowy Potyczek Taktycznych działa już od jakiegoś czasu, więc przyszedł czas na jego bilans i wprowadzenie kilku poprawek. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego, jak działają rozgrywki rankingowe w PT, ale kilka niespójności sprawiło, że system jest odrobinę bardziej wyrozumiały, niż zamierzaliśmy. Dlatego wprowadzamy kilka zmian:

Ochrona przed degradacją: W PT gracz jest degradowany, gdy przegra, mając 0 PL w dowolnej dywizji (z kilkoma rzadkimi wyjątkami). Jest to kompromis wobec braku serii gier o awans, które występują w innych kolejkach rankingowych League. Z powodu błędu nie degradowaliśmy graczy podczas kilku pierwszych gier po awansie. Od tej pory gracze będą degradowani, gdy stracą PL, mając w momencie rozpoczęcia gry 0 PL.

Ochrona przed degradacją Pretendenta/Arcymistrza: W przypadku graczy z kręgów Pretendenta i Arcymistrza degradacja do kręgu Mistrza powinna nastąpić, jeśli gracz ma 0 PL pod koniec dnia, a jeśli przegra, mając 0 PL w kręgu Mistrza, powinien zostać zdegradowany do kręgu Diamentu. Jednak gdy w kręgach Mistrza lub Arcymistrza jest za mało graczy, gracze z kręgu Pretendenta nie mogą być degradowani. Od teraz gdy gracz straci PL, mając 0 PL w kręgu Arcymistrza lub Pretendenta, zostanie natychmiast zdegradowany do kręgu Diamentu 1. 

Poprawki PL: W związku ze zmianami dotyczącymi ochrony przed degradacją wprowadzamy kilka innych poprawek do sposobu obliczania PL. Celem jest zapobiegnięcie ekstremalnym sytuacjom, w których gracze mogliby zdobywać znacznie więcej PL, niż powinni. W większości przypadków nie zobaczycie ani nie odczujecie żadnych zmian związanych z tą optymalizacją.

Wciąż razem z wami konstruujemy ten system, więc nadsyłajcie nam swoje uwagi w czasie trwania bety sezonu rankingowego.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.