Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja PT: trochę liczb i dalsze plany

Cześć!

Wraz z wypuszczeniem Kai′Sy i Rękawic Sparingowych w patchu 9.19 zakończyliśmy ostatnią dużą zmianę rozgrywki dla zestawu 1 Potyczek Taktycznych. Zamierzamy przedstawić poważnie pogłębiony opis rozgrywki, który będzie obejmował to, czego się nauczyliśmy, projektując zestaw 1, i to, co zastosowaliśmy w zestawie 2, który pojawi się za miesiąc, ale dzisiaj chcemy przez chwilę przyjrzeć się społeczności, jaką wspólnie zbudowaliśmy. Marzeniem każdego projektanta gier jest stworzenie produktu, który będzie miał wpływ na życie graczy na całym świecie, jednak tworzenie i ulepszanie PT wspólnie z wami było szczególnie ekscytującym doświadczeniem.

Na przestrzeni lat wypuściliśmy wiele trybów gry, ale Potyczki Taktyczne są pierwszym trybem od czasu ukazania się ARAM, który ma potencjał, by stać się znaczącym, długoterminowym dodatkiem do League. Dzięki waszemu nieustającemu zainteresowaniu tym trybem — ocenianemu na podstawie liczby godzin, które spędzacie w PT grając, oglądając i rozmawiając — jesteśmy przekonani, że warto podwoić wysiłki, jakie wkładamy w rozwój PT. Zaczęliśmy realizować już kilka wielkich planów, aby zapewnić wam przeżycia, z którymi nie będziecie chcieli rozstawać się przez wiele lat.

Nie chcę zepsuć wszystkiego, więc powiem tylko, że chcemy wprowadzić system zawodów w PT już od w 2020 roku. Zainteresowanie na pewno jest duże — stosunek gier rankingowych do zwykłych w PT to 4:1, a sam tryb jest niesamowicie popularny w najbardziej nastawionych na rywalizację regionach, takich jak Korea. Chcemy zapewnić właściwe wrażenia graczom, którzy postanowili, że będą najlepsi na świecie.

Będziemy też dalej rozszerzać grę w sposób atrakcyjny dla graczy, którzy wciąż postrzegają PT jako raczej relaksujące i towarzyskie doświadczenie — więcej szczegółów na ten temat już wkrótce!

Ten wykres pokazuje całkowitą liczbę godzin korzystania z gry dziennie w poszczególnych trybach od premiery.

Staram się pokazać, jak duża jest społeczność Potyczek Taktycznych, aby uzasadnić dlaczego będziemy inwestować więcej w ten tryb. Pomówmy o liczbach:

  1. W każdym miesiącu przeszło 33 miliony z was grają w PT (to prawie populacja Kanady!). Ponadto od premiery udało wam się rozegrać łącznie 1 725 000 000 godzin, z czego 720 000 000 godzin tylko w ciągu ostatnich 30 dni.
  2. Globalna średnia liczba graczy na raz w szczytowym momencie grających w League zwiększyła się o 30%, gdy PT trafiły na serwery. Ten trend utrzymuje się do dzisiaj.
  3. Regionem, w którym League ma najwięcej graczy i rozegranych godzin są Chiny (zdecydowanie). Po premierze odnotowaliśmy 35% wzrost liczby rozegranych godzin w tym regionie i po kilku miesiącach ten trend nadal się utrzymuje.

To było dla nas niesamowite doświadczenie i w imieniu całej ekipy Potyczek Taktycznych chciałbym podziękować wam za okazaną cierpliwość, pasję i wyrozumiałość, gdy w ciągu kilku ostatnich miesięcy usuwaliśmy liczne usterki. Tym, którzy po 36 godzin czekali w kolejkach na serwerze testowym, tym, którzy z wyrozumiałością traktowali wczesne popremierowe błędy, i wszystkim tym, którzy podzielili się swoimi uwagami, co zrobić, aby gra była lepsza — dziękuję wam. Z niecierpliwością myślimy o kontynuowaniu prac nad grą razem z wami i jesteśmy bardzo ciekawi, jakie historie po latach będziecie mogli opowiedzieć o twoich doświadczeniach z PT.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.