Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja dot. Mistrzostw Świata 2017

W SKRÓCIE:

 • W kolejnych fazach Mistrzostw 2017 w Chinach wezmą udział 24 drużyny ze wszystkich 13 profesjonalnych lig LoL.
 • Format turnieju Mistrzostw 2017 został poszerzony o rundę wstępną rozgrywaną przed fazą grupową.
 • Region LMS otrzyma dodatkowe trzecie rozstawienie regionalne na Mistrzostwach 2017.
 • Niektóre regiony będą mogły zdobyć drugie rozstawienie na Mistrzostwach 2017 w oparciu o wyniki uzyskane na MSI 2017.
 • Trzy koreańskie drużyny nie wezmą udziału w rundzie wstępnej i zostaną automatycznie rozstawione w fazie grupowej.

Jak ogłosiliśmy dzisiaj, Mistrzostwa Świata League of Legends 2017 odbędą się w Chinach w dniach 23 września — 4 listopada. Oto szczegółowe omówienie zaktualizowanych informacji na temat drużyn, rozstawień regionalnych i formatu Mistrzostw 2017.

Drużyny

W kolejnych fazach Mistrzostw Świata 2017 wezmą udział 24 drużyny z następujących regionów:

 • Brazylia (BR)
 • Chiny (CN)
 • Wspólnota Niepodległych Państw (CIS)
 • Europa (EU)
 • Japonia (JPN)
 • Korea (KR)
 • Ameryka Łacińska — Północ (LAN)
 • Ameryka Łacińska — Południe (LAS)
 • Ameryka Północna (NA)
 • Oceania (OCE)
 • Azja Południowowschodnia (SEA)
 • Tajwan, Hongkong, Makau (LMS)
 • Turcja (TUR)

Rozstawienia regionalne

Pojawiło się kilka zmian w rozstawieniach regionalnych, w tym poniższe:

3 rozstawienia dla LMS: Obecnie region LMS otrzyma 3 rozstawienia regionalne na Mistrzostwach 2017 zamiast dwóch rozstawień regionalnych, którymi dysponował na Mistrzostwach 2016. LMS powstało pierwotnie jako dywizja GPL, które podzieliło jeden region na dwa, co wymusiło podobny podział w rozstawieniach Mistrzostw. Jednak od czasu powstania w 2015 roku region LMS konsekwentnie utrzymywał silną pozycję, dlatego otrzyma dodatkowe rozstawienie, aby mieć ich tyle samo co regiony CN, EU, KR i NA.

Korea nie weźmie udziału w rundzie wstępnej: Wszystkie 3 rozstawienia Korei, jako regionu, który osiągnął najlepsze wyniki ogólne w latach 2015 i 2016, pominą rundę wstępną Mistrzostw 2017 i zaczną od fazy grupowej.

Wyniki MSI wciąż będą miały wpływ na Mistrzostwa 2017: Tak jak w zeszłym roku , niektóre rozstawienia regionalne na Mistrzostwach 2017 będą zależały od wyników turnieju MSI 2017, jednak na nieco innych zasadach niż w 2016 roku. Więcej na temat wpływu MSI 2017 dowiecie się tutaj .

Niektóre regiony mogą uzyskać drugie rozstawienie na podstawie wyników MSI 2017: Najwyżej uplasowany na MSI region spośród regionów BR, CIS, JPN, LAN, LAS, OCE, SEA i TUR otrzyma dodatkowe rozstawienie na Mistrzostwach. Pierwsza drużyna tego regionu zostanie automatycznie rozstawiona w fazie grupowej, a druga drużyna zacznie od rundy wstępnej. W przypadku gdyby dwa regiony uzyskały identyczne wyniki na MSI 2017, dodatkowe rozstawienie trafi do regionu, który dotarł najdalej na Mistrzostwach/IWCQ w 2016 roku.

Chociaż ligi z tych regionów są coraz mocniejsze, a drużyny co roku osiągają coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej, uznaliśmy, że nie powinniśmy przyznawać gwarantowanego drugiego rozstawienia żadnemu z nich, jednak wyniki osiągnięte w 2017 r. będą ważnym czynnikiem podczas ustalania rozstawień na rok 2018.

Format

Podobnie jak w przypadku MSI 2017, Mistrzostwa Świata będą miały obecnie rundę wstępną przed fazą grupową.

Więcej informacji na temat Mistrzostw 2017 znajdziecie na stronie imprezy. Aktualizacje przeczytacie na Lolesports.

Chris „RiotChopper” Hopper jest jednym z kierowników operacyjnych międzynarodowego e-sportu i League. Jego zespół skupia się na globalnym rozwoju i działaniach profesjonalnego sportu League of Legends. RiotChopper jest fanem sportu, który wygrywa w (niemal) każdej lidze fantasy istniejącej w zespole ds. e-sportu w Riot i zawsze kibicuje swojej uczelni, Duke. Macie pytania lub chcecie pogadać o Magic: The Gathering? Łapcie go na Twitterze pod @RiotChopper.

Derrick „Riot FearGorm” Asiedu należy do naszego zespołu operacyjnego międzynarodowego e-sportu i League. Zajmuje się globalnym rozwojem i działaniami profesjonalnego sportu League of Legends. Dzieli czas między wprowadzaniem w życie globalnych zadań zespołu a wspieraniem wydarzeń międzynarodowych, włącznie z MSI i Mistrzostwami. Riot FearGorm gra głównie jako dżungler i w miarę możliwości zawsze wybiera Hecarima. Był graczem, który zaliczył najwięcej na świecie rozgrywek z Hecarimem. Możecie go znaleźć na Twitterze pod @FearGorm.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.