Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja dot. Mid-Season Invitational 2017

W SKRÓCIE

 • MSI 2017 odbędzie się w São Paulo i Rio de Janeiro, w Brazylii, w dniach 28 kwietnia — 21 maja.
 • W MSI 2017 weźmie udział 13 drużyn reprezentujących wszystkie 13 profesjonalnych lig LoL.
 • Rozstawienia regionalne będą zależały od wyników uzyskanych na MSI i Mistrzostwach w dwóch ostatnich latach.
 • Wyniki MSI 2017 wciąż będą miały wpływ na rozstawienia regionalne Mistrzostw 2017.

Drużyny

W kolejnych fazach MSI 2017 weźmie udział 13 drużyn. W MSI 2017 wezmą udział niedawno ogłoszeni mistrzowie splitu (wiosennego lub 1. splitu) z każdego z następujących regionów:

 • Brazylia (BR)
 • Chiny (CN)
 • Wspólnota Niepodległych Państw (CIS)
 • Europa (EU)
 • Japonia (JPN)
 • Korea (KR)
 • Ameryka Łacińska — Północ (LAN)
 • Ameryka Łacińska — Południe (LAS)
 • Ameryka Północna (NA)
 • Oceania (OCE)
 • Azja Południowowschodnia (SEA)
 • Tajwan, Hongkong, Makau (LMS)
 • Turcja (TUR)

Rozstawienie

W tym roku regiony zostaną rozstawione w zależności od wyników uzyskanych na MSI i Mistrzostwach w dwóch ostatnich latach. Wybraliśmy 2-letni zakres do zestawień wyników profesjonalnych, ponieważ:

 • W ciągu jednego roku mogą występować znaczące różnice w wynikach profesjonalnych, dlatego nie chcemy polegać tylko na wynikach z ostatniego roku podczas ustalania rozstawienia. Na przykład Albus NoX Luna z CIS poradzili sobie naprawdę świetnie na Mistrzostwach 2016, ale to był ich pierwszy występ na MSI lub Mistrzostwach. Uważamy, że stwierdzenie na podstawie tylko tego występu, że CIS jest silniejsze od LMS, którego żadna drużyna nie dotarła do ćwierćfinałów nie byłoby uczciwe, ponieważ region bardzo dobrze sobie radził w ciągu poprzednich wydarzeń.
 • Z drugiej strony od 2014 roku nastąpiły znaczne, globalne zmiany strukturalne (na przykład oddzielenie się LMS i GPL) i będą one nadal występowały w naszym młodym sporcie. Z uwagi na tak gwałtowną ewolucję wyniki sprzed 3 lat nie stanowią dobrego wskaźnika aktualnej siły regionu.

Gdy ustaliliśmy odpowiedni zakres branych pod uwagę wyników, porównaliśmy listę osiągnięć wszystkich regionów na MSI 2015, Mistrzostwach 2015, MSI 2016 i Mistrzostwach 2016. Oceniając relatywną siłę regionów, polegaliśmy na trzech podstawowych zasadach w przypadku, gdy musieliśmy rozstrzygać pomiędzy podobnymi wynikami:

 • Priorytet miały wyniki uzyskane na Mistrzostwach (ponieważ Mistrzostwa są najważniejszym turniejem roku i obejmują najwięcej drużyn).

 

 • Priorytet miały najnowsze wyniki, ponieważ stanowią lepszy wskaźnik aktualnej siły.
 • Ocenialiśmy rezultaty danego turnieju pod względem osiągniętej fazy, niezależnie od przeciwnika czy wyników gier.

Oto sumaryczne rezultaty z dwóch ostatnich lat:

Jak widzicie w powyższej tabeli, LMS i NA nie radziły sobie tak dobrze jak CN, EU i KR w ciągu ostatnich 2 lat i w rezultacie zaczną od 2. etapu rundy wstępnej. Konkretnie CN, EU i KR osiągnęły lepsze niż NA rezultaty na MSI 2015, Mistrzostwach 2015 i Mistrzostwach 2016 pod względem ogólnych pozycji i najlepszych występów. Ponadto CN, EU i KR osiągnęły lepsze niż LMS lub zbliżone rezultaty na MSI 2015, Mistrzostwach 2015 i Mistrzostwach 2016.

W oparciu o te wyniki najlepsza drużyna każdego z regionów CN, EU i KR zostanie automatycznie rozstawiona w fazie grupowej MSI 2017, która pozostanie fazą z udziałem 6-drużyn.

Pierwsza drużyna z każdego z następujących regionów zacznie od 1. etapu rundy wstępnej: BR, CIS, JPN, LAN, LAS, OCE, SEA i TUR. Te regiony nie będą traktowane jako jedna grupa, tak jak dotychczas — nie ma już statusu „dzikiej karty”. Zamiast tego oceniane będą osiągnięcia każdego regionu osobno i to zadecydowało o ich rozstawieniu na turnieju w 2017 roku oraz będzie wpływało na ich rozstawienia podczas przyszłych wydarzeń międzynarodowych.

Format

Trzy drużyny, które awansują z rundy wstępnej, zmierzą się z CN, EU i KR w fazie grupowej. Faza grupowa zostanie rozegrana tak samo jak w 2016 roku: 6 drużyn rozegra podwójną rundę w systemie każdy z każdym do pierwszego zwycięstwa.

Podobnie jak w zeszłym roku, cztery najlepsze drużyny awansują do fazy pucharowej, w której rozegrają mecze do 3 zwycięstw.

Wpływ MSI na Mistrzostwa 2017

Tak jak w zeszłym roku, wyniki uzyskane na MSI będą miały wpływ na regionalne rozstawienia Mistrzostw 2017.

Podobnie jak w 2016, najlepsze regiony na MSI otrzymają 4 najwyższe rozstawienia w fazie grupowej Mistrzostw. Dodatkowo najwyżej uplasowany region spośród regionów BR, CIS, JPN, LAN, LAS, OCE, SEA i TUR otrzyma dodatkowe rozstawienie na Mistrzostwach: jego drużyna numer jeden zacznie od fazy grupowej, a nowe rozstawienie (drużyna numer dwa z tego regionu) zacznie od rundy wstępnej.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak te postanowienia wpłyną na Mistrzostwa 2017 i aby zapoznać się ze zmianami w turnieju, kliknijcie tutaj.


Chris „RiotChopper” Hopper jest jednym z kierowników operacyjnych międzynarodowego e-sportu i League. Jego zespół skupia się na globalnym rozwoju i działaniach profesjonalnego sportu League of Legends. RiotChopper jest fanem sportu, który wygrywa w (niemal) każdej lidze fantasy istniejącej w zespole ds. e-sportu w Riot i zawsze kibicuje swojej uczelni, Duke. Macie pytania lub chcecie pogadać o Magic: The Gathering? Łapcie go na Twitterze pod @RiotChopper.

Derrick „Riot FearGorm” Asiedu należy do naszego zespołu operacyjnego międzynarodowego e-sportu i League. Zajmuje się globalnym rozwojem i działaniami profesjonalnego sportu League of Legends. Dzieli czas między wprowadzaniem w życie globalnych zadań zespołu a wspieraniem wydarzeń międzynarodowych, włącznie z MSI i Mistrzostwami. Riot FearGorm gra głównie jako dżungler i w miarę możliwości zawsze wybiera Hecarima. Był graczem, który zaliczył najwięcej na świecie rozgrywek z Hecarimem. Możecie go znaleźć na Twitterze pod @FearGorm.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.