Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja bohatera: Tristana

Pomówmy o Tristanie! Początkowo była meglingiem, zanim ci… eee… zniknęli. Teraz podkreślimy, że Trist jest Yordlem, dając jej nowy model, tekstury, głos oraz zmiany w umiejętnościach. Tak. Zmienimy jej umiejętności. Poza zmianami liczbowymi, aktywny element jej E trafił wraz z Sercem ze Złota i Kamieniem Filozoficznym do lamusa – teraz w zupełnie nowy sposób może strzelać do wrogów. Działa to w następujący sposób:

E – Ładunek Wybuchowy
Bierna: Ilekroć Tristana zabije jednostkę, jej pocisk wybucha, zadając pobliskim wrogom obrażenia.

Użycie: Tristana przytwierdza ładunek wybuchowy do pobliskiego wroga lub wieży. Po kilku sekundach wybucha on, zadając obrażenia celowi i wszystkim pobliskim wrogom. Atakowanie celu podstawowym atakiem wzmacnia ładunek, przez co zada on większe obrażenia. Tristana może też użyć Rakietowego Skoku na celu z ładunkiem, dzięki czemu zada dodatkowe obrażenia.


Złapaliśmy kilku ludzi z działu aktualizacji bohaterów, którzy omówią niektóre zmiany.

 

Uwagi dotyczące rozgrywki – Vesh

Stara Trist świetnie radziła sobie pod koniec gry, lecz nie miała słabych punktów. Fakt, nieco słabła w środkowym etapie, ale w porównaniu z innymi potężnymi strzelcami (jak Vayne czy Kog’Maw) nie miała żadnego słabego punktu. Jej zasięg i prędkość ataku były niesamowite, a nawet gdy ktoś dopadł ją, mogła go odrzucić i odskoczyć na bezpieczną odległość. Potrzebne były zmiany, więc po konsultacji z resztą projektantów uzgodniliśmy, że Tristana będzie szaleńczym strzelcem, który dostaje premie za (rakietowe) wskakiwanie w środek bitwy, ale straci nieco poczucia bezpieczeństwa, które zapewniały jej umiejętności.

Teraz zamiast skupiania się na bezpiecznym klikaniu PPM, moc Tristany jest okazyjna – potrafi być bardzo potężna po spełnieniu odpowiednich warunków. Jej prędkość ataku wciąż rośnie z poziomem, ale w mniejszym stopniu niż dotąd. Sprawia to, że Szybki Ostrzał jest o wiele ważniejszy, gdyż nie sprawia już, że przełącza się z bardzo szybkich ataków na absurdalnie szybkie ataki. Jej Rakietowy Skok zadaje teraz mniejsze podstawowe obrażenia, ale może spowodować ich o wiele więcej, jeśli najpierw użyje na celu Ładunku Wybuchowego. Wprowadzenie tej umiejętności spowodowało powstanie kilku interesujących kombinacji – teraz można użyć jej na wrogim obrońcy, naładować ładunek kilkoma atakami, po czym odepchnąć go ku jego sojusznikom Niszczącym Strzałem. To trochę jak bomba Zileana i kopniak Lee Sina w jednej kombinacji.

Ładunek Wybuchowy stanie się kluczem do gry Tristaną – użycie go na odpowiednich celach i sprytne wykorzystanie Szybkiego Ostrzału pozwoli dobrym graczom maksymalnie wykorzystać detonację E, doskakując Rakietowym Skokiem.

 

Uwagi dotyczące grafiki – IronStylus

Tristana była jedną ze starszych bohaterów, która, jak to ujął Vesh, wyglądała nieco dziwacznie. Tak jak Twitch miała ograniczony model, przez co nasi animatorzy nie mogli tchnąć więcej ducha w jej ruchy i zaczynała wyglądać kiepsko na tle nowych bohaterów. Spojrzeliśmy na nią przez pryzmat aktualizacji i zrozumieliśmy, że chcemy dokonać sporych zmian – w modelu, teksturach, szkielecie i animacjach, by znowu wyglądała jak część yordlowej rodziny.

Dokładnie ̶ teraz jest też oficjalnie Yordlem! W oparciu o standardy, wypracowane przy aktualizacji Heimerdingera, uznaliśmy, że chcemy zmienić jej proporcje, tak by fizycznie pasowały do jej charakteru. Heimer to geniusz, więc jest nieco jajogłowy i kołysze się, chodząc. Tristana to z drugiej strony yordlowa wersja superkomandosa z giwerą. Wygląda na nieco bardziej dziką i bliską natury niż dotąd – ma szersze oczy i zwierzęce uszy, które oddalają ją od wizerunku małej dziewczynki ku bardziej yordlowemu wyglądowi. Jej działo jest teraz jej przedłużeniem dzięki animacjom, które dodaliśmy podczas użycia Rakietowego Skoku i Niszczącego Strzału.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.