Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja Bohatera: Nowy chów Szczura Zarazy

Plotki się potwierdziły. Toksyczne ścieki Zaun, które odpowiedzialne są za powstanie Szczura Zarazy zwanego Twitchem, poddały go jeszcze większej mutacji. Zauważono go (raczej wyczuto), gdy zmierzał w kierunku PBE, rechocząc przy tym donośnie i wywołując ciarki na plecach gapiów, których dorwał przedsmak nowej zarazy.

Champion Insights

Od lat mieliśmy zamiar zaktualizować Twitcha. Podczas gdy nasi starzy bohaterowie mieli (i w kilku przypadkach nadal mają) plastry pizzy zamiast stóp, stary Twitch ledwo co posiadał jakiekolwiek stopy. Przez to, że cały czas był ukryty pod ogromnym płaszczem, jego wachlarz animacji (tworząc szkielet, jesteśmy wstanie tworzyć animacje i emoty) był bardzo ograniczony, co stwarzało trudności w kreowaniu nowych skórek dla tego bohatera. Więc zamiast patyczkować się z ze starym Twitchem, postanowiliśmy od podszewki stworzyć zupełnie nowego Szczura Zarazy.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że aktualizacje bohaterów zawsze będą dość drażliwym tematem. W naszej puli mamy 118 bohaterów i każdy z nich jest bliski czyjemuś sercu. Dlatego, by usatysfakcjonować obecnych fanów Twitcha, jednocześnie chcąc otworzyć furtkę dla innych graczy, którym może się spodobać, musieliśmy zidentyfikować jego cechy, jakie sprawiły, że ci pierwsi go pokochali. Po przeprowadzeniu ankiet (wewnętrznych i zewnętrznych), przedstawiamy wam filary aktualizacji Twitcha:

Komicznie szalony i zarazem ponury

Kochaliśmy charakter Twitcha, więc podjęliśmy kroki, by po przeróbce nie tylko zachować jego stare cechy, ale również dać mu pole do popisu. Teraz jego modele, animacje oraz dubbing, odwzorowują jego zwariowaną i trochę psychodeliczną naturę. Obejrzyjcie powyższy film by usłyszeć kilka jego zwrotów.

Jakość modeli – 2014

Twitch został wypuszczony w 2009 roku, więc mieliśmy do dyspozycji pięć lat ulepszeń wizualnych przy jego aktualizacji. Dodajemy kilka rewolucyjnych cech poprzez zmianę i dodanie mobilności dolnej połowie jego ciała oraz oddanie jego charakterystyki dzięki ciekawym animacjom poruszających jego modelem (włączając w to ogon). Oczywiście, dodaliśmy tez kilka smaczków (które poniekąd stały się już standardem), takich jak: zmiana animacji biegania w zależności od prędkości poruszania się, kilka dodatkowych tekstów i odpychający – nowy art (już niedługo!).

Pomocne dodatki

Nie wszystkie zmiany w Twitchu muszą rozsadzić wasze mózgi. Pracując nad nowym modelem, dodaliśmy kilka poprawek, które powinny pomóc i Twitchowi i jego przeciwnikom.

  • Dodaliśmy nowy efekt dźwiękowy i mgiełkę trucizny, by lepiej określić moment, w którym aktywuje się niewidzialność podczas Zasadzki. To powinno spodobać się przywoływaczom grającym Twitchem, w szczególności, gdy starają się zniknąć, będąc atakowani.
  • Dodaliśmy wskaźnik zasięgu do Zaognienia oraz cząsteczki łączące Twitcha z Zaognionymi ofiarami. To powinno pomóc przeciwnikom zrozumieć, dlaczego ich zdrowie spada na łeb i szyję.
  • Stworzyliśmy również dodatkowe cząsteczki Ostrzału na Oślep, które pokazują kto zostaje trafiony przez superumiejętność Twitcha. Powinno to pomóc obu stronom zobaczyć jak rozdzielane są obrażenia.
Volume 58, Issue 12

Kanalizatorzy

„Tak, wszyscy tutaj opowiadamy sobie historie o Twitchu. Ale nie tylko o nim jednym. Twitch, Krzykacze, Stary Mordziaty, Ich Troje… Wszystkie te bujdy, by tylko podnieść się na duchu tkwiąc po kolana w pomyjach. Ale to… to był łon! Rozpoznał mnie. Znał moje imię… Szeptał je w mroku. O mały włos, a narobiłbym w gacie, ale jak pojawił się Jasio, szeptanie ustało. Pomyślałem, że coś mi się we łbie poprzewracało, więc wróciłem do roboty, tyle że to znowu się zaczęło. Kilka minut później, ja i Jasio zeszliśmy do ścieków by je odblokować. Stoimy tam po łokcie i widzimy to coś. Rzucił się na mnie, zaczął na mnie syczeć, mówił bym zostawił jego graty w spokoju, ale ja przecie tylko chciał odblokować ten cholerny ściek. Byłby mnie zabił, gdybym został tam dłużej. Jestem tego pewien! Chwile po tym wyrwał za mną, ale spierdzielałem jak gazela. Pędziłem tak szybko, jak tylko nogi na to pozwalały, ale Jaśko nie był tak żwawy, nie z torbą pełną maneli przerzuconą przez ramie. Gadałem do niego co by ją wywalił, ale nie słuchał. Jasiek miał twarz bladą jak śmierć, więc odwróciłem się i zacząłem biec jeszcze szybciej. Oj słyszałem jak nas potwór goni, jak drapie ściany, słyszałem jak Jaśko krzyczy do mnie o pomoc… ale ja tylko biegłem”

„I tak uciekłeś?”

„Ta… Wybiegłem przez najbliższą studzienkę. Mało co, a bym wieko połamał, tak szybko chciałem się stamtąd wydostać. Później tylko zlazłem jeszcze na dół co by Jasia poszukać. Wziąłem ze sobą trzech chłopa. Byliśmy uzbrojeni po zęby.”

„I znaleźliście go.”

„Ta… Martwy jak głaz. Leżał w kałuży pomyj z tuzinem bełtów w plecach. Dość ciekawe było, że wszystkie graty Jaśka ciągle przy nim leżały. Ciągle miał swoje narzędzia, łachy i żywność. Jedyne co zabrał Twitch to torba pełna zbutwiałych śmieci. Nie rozumiem. Nic z tego nie rozumiem.”

Gdy tylko Twitch pojawi się na PBE, będziemy polować na wasze opinie, więc wypróbujcie go i podzielcie się swoimi przemyśleniami. Pamiętajcie tylko by zdezynfekować wszystko, czego dotknie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.