Już w nadchodzący weekend w Europie rozegrany zostanie Gauntlet, w którym wyłoniona zostanie trzecia drużyna reprezentująca ten region na zbliżających się Mistrzostwach Świata. Jak się jednak okazuje w ostatnim czasie doszło do pewnego zamieszania w wyniku którego nie wszystkie zespoły w odpowiedni sposób przygotowuje się do tego turnieju.
Wszystko zaczęło się od tego, że Giants Gaming, które już w sobotę podejmie Unicorns of Love przestało grać scrimy co według trenera tej drużyny Davida “Lozark” Alonso Vicente spowodowane ma być pewnym konfliktem jaki zaszedł wewnątrz drużyny.
@Lozarklol We are sorry but there's anything else we can do.
Despite this, we'll give our best against UoL. Thanks for your support.— David Alonso Vicente (@Lozarklol) September 1, 2016
Decyzja ta miała jednak dość spory wpływ również na inne zespoły przygotowujące się do Gauntletu, gdyż jak się okazuje Unicorns of Love miało na czwartek zaplanowane scrimy z Fnatic, natomiast na piątek spotkanie treningowe ze Splyce, jednak wczoraj trenerzy obu drużyn poinformowali UoL o odwołaniu wspomnianych scrimów, gdyż teamy te podjęły decyzję iż będą trenować ze sobą przez wspomniane dwa dni. Spowodowało to, że UoL na 48h przed rozpoczęciem turnieju zostało pozostawione bez możliwości treningu drużynowego. Spowodowane jest to również tym, że poza zespołami przygotowującymi się do Gauntletu obecnie praktycznie żaden inny team nie trenuje – drużyny zakwalifikowane na Mistrzostwa Świata odpoczywają obecnie przed rozpoczęciem przygotowań na ten turniej, pozostałe teamy z LCS/CS nie będą przez najbliższe miesiące rozgrywać oficjalnych meczów więc nie mają po co trenować, a zespoły z wildcardów musiały udać sięjuż na miejsce rozegrania finałów kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Unicorns Of Love wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w której organizacja ta stwierdziła iż jest mocno rozczarowana, faktem że obaj trenerzy nie byli w stanie dotrzymać słowa, a ich zachowanie określone jest jako przynajmniej nieprofesjonalne.
Na odpowiedź na te zarzuty nie trzeba było długo czekać, gdyż już chwilę później trener Splyce Jakob “YamatoCannon” Mebdi przedstawił jak cała sprawa wyglądała z perspektywy jego drużyny. Za główną przyczynę tych wydarzeń wskazał on fakt iż Giants zaprzestało grania scrimów co w połączeniu z małą liczbą trenujących obecnie zespołów sprawiło, że w danym dniu jeden team przygotowujący się do Gauntletu musiał zostać bez partnera do treningu. W związku z tym by uniknąć znalezienia się w położeniu, w którym obecnie jest UoL, a także w celu zapewnienia swoim zawodnikom odpowiedniego przygotowania do tak ważnego turnieju zarówno Splyce jak i Fnatic podjęło decyzję do porzucenia wcześniejszego rozkładu scrimów (w którym oba te zespoły miały w którymś z ostatnich dni przygotowań zmierzyć się z Giants) i zorganizowania sparingów pomiędzy sobą. Przyznał on przy tym, że faktycznie poinformował on Unicorns of Love o tych planach tylko z półtora dnia wyprzedzenia, jednak według niego nie miało to żadnego wpływu na ich sytuację gdyż nawet gdyby wiedzieli oni o wszystkim 10 tygodni wcześniej to i tak nie byli by oni na ten okres w stanie zaplanować żadnych scrimów. Do tego wszystkiego midlaner Splyce Chres “Sencux” Laursen, oznajmił, że nie mogli oni poinformować tej organizacji wcześniej o zmianie planów, gdyż sami dowiedzieli się o zawirowaniach w Giants w środę po tym, jak zespół ten nie stawił się na ustalone spotkanie.
.@AidoSama @YamatoMebdi Thats the point we didnt until 10 min into our scrim yesterday.
— Chres Laursen (@Sencux) September 1, 2016
Część osób związanych ze sceną League of Legends po usłyszeniu tej historii stwierdziło, że cały problem dałoby się rozwiązać planując treningi w taki sposób aby każda z drużyny te trenowały ze sobą na przemian.
Wonder if Splyce, Fnatic, and UOL know they can scrim more than one team a day… would easily solve this issue. You can scrim with 3 teams.
— Tony Gray (@Zikzlol) September 1, 2016
Problemem w takim rozwiązaniu sytuacji ma być jednak fakt, że w obecnej fazie sezonu wszystkie zespoły chcą trenować w formacie Bo5 by możliwie jak najlepiej przygotować się na nadchodzące rozgrywki, w których obowiązywać będzie właśnie ten format.
@Zikzlol @NaserAlNaqi @Jarge__ thats the best solution i agree.
But people wants to scrim full bo5's to practice for bo5's in gauntlet— Chres Laursen (@Sencux) September 1, 2016
źródło: http://www.twitlonger.com/show/n_1sp2iqf http://www.twitlonger.com/show/n_1sp2ilm