Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

ADP – Czy Poppy potrzebuje reworku?

Poppy jest jedną z niewielu Yordlów, które walczą w League of Legends. Już od jakiegoś czasu słyszymy o szykowanym dla niej reworku. Czy Poppy faktycznie potrzebuje dużych zmian, może wystarczyły by niewielkie poprawki by zrobić z niej potwora na górnej alei? 

 

Obecna meta

Poppy jest mało popularna bohaterką w League of Legends, jej pick rate wynosi jedyne 1,1%.  Jej win ratio obecnie wynosi 47,3% co jest nie najlepszym wynikiem. Na jej popularność duży wpływ ma fakt że jest bardzo słaba w początkowej fazie gry, kiepsko radzi sobie na linii, a jeżeli dodamy do tego agresywnego junglera czy rotacje 1v2 to nie wypada ona korzystnie. Dodatkowo zmiany w jungli oraz zmiany smoka nie poprawiły jej sytuacji, sprawiły że early game jest teraz bardzo ważny i większość zawodowych drużyn stara się osiągnąć przewagę we wczesnej fazie gry.

Również SoloQ rządzące się swoimi prawami opiera się zazwyczaj na dominacji na poszczególnych liniach niż walkach drużynowych w czym Poppy nie jest mocna. Dochodzi do tego również mentalność ludzi, którzy zdecydowanie częściej wola szybka dominacje nad przeciwnikiem niż cierpliwe farmienie do później fazy gry. Poppy nie jest łatwym bohaterem do gry, bardzo ważne jest pozycjonowanie by jak najlepiej wykorzystać poppye(E) i by w odpowiednim momencie i na odpowiedniego przeciwnika rzucić poppyr(R). Większość graczy bardzo lekceważąco podchodzi do tej bohaterki, a wybranie jej na SoloQ z reguły kończy się hejtem, szczególnie w niższych dywizjach.

Dlaczego jest źle

Co tak naprawdę doskwiera Poppy na linii? Przede wszystkim na bardzo duży problem z farmieniem, większość przeciwników zepchnie ją pod własną wieże gdzie ma problem z skutecznym wave clearem. W efekcie czego może być za bardzo z tyłu by później pomóc swojej drużynie. Bardzo szybko wypłukuje się z many, szczególnie jeżeli ktoś chciałby być bardziej agresywny na linii. Jeżeli już jest wybierana na topa to zazwyczaj na bardzo pasywne postacie jakie jak Dr Mundo, Maokai. Co potrafi Poppy w odpowiednich rekach możecie zobaczyć na filmiku poniżej z jednego z meczy turnieju relegacyjnego LCS EU.

Co się zmieni?

Riot od września poprzedniego roku zbiera informacje od graczy na temat Poppy, chcą by bohaterka mimo szykowanych zmian zachowała swój charakter i klimat. Kilka miesięcy temu miała miejsce rozmowa z jednym z projektantów zajmujących się Poppy, kryjący się pod pseudonimem Solcrushed. (tutaj znajdziecie oryginalną rozmowę)

Rola Poppy

Obecnie próbuje przekształcić Poppy w obrońce z jej obecnej roli zabójcy. Staramy się, aby była zadziornym yordlem, który zadaje potężne ciosy używając młota i tarczy.

Czy zmieni się cały skillset?

Skillset Poppy sprawia, że jest bohaterem, który nigdy nie powinien się nafarmić. Jeśli Poppy zostanie fotm po VU, to może nawet będzie potrzebny jej NERF. Mechanika R Poppy ulegnie zmianie. Skala zmian będzie podobna do tych, które zaszły w Sionie.

Która umiejętność najbardziej charakteryzuje Poppy

E Poppy, mały yordl przygważdżający olbrzymiego przeciwnika do ściany, to jest to co czyni ją atrakcyjną.

Zmiany

Riot planuje zmienić prawie całą Poppy, ale czy to naprawdę było konieczne? Lubię obecną Poppy i trochę martwią mnie, aż tak olbrzymie zmiany, większość graczy ma wątpliwości czy nadal będzie czerpało tyle zabawy z gry tą postacią. Jeżeli chodzi o samą grę Poppy to wystarczyły by niewielkie zmiany by stała się bardziej popularna. Ale czy to było by dobre? Wydaje mi się, że gdyby poprawić jej obecne mankamenty to była by zbyt mocna. Ciężko jest zbalansować postać, która nie tyle jest słaba, tylko nie pasuje do obecnej gry. Najrozsądniejszym wyjściem jest stworzenie jej od nowa. To też robi Riot, jednocześnie starając się by nadal gracze czerpali z niej tyle samo radości. Niecierpliwie czekam na moment w którym Riot ujawni więcej szczegółów.

 

A co wy sądzicie o zapowiedzianych zmianach, woleliście Poppy jako zabójce czy lepiej jak będzie obrońcą?Zostawcie swoje opinie w komentarzach.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.