Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

9 rzeczy, które doprowadzają do szału supportów

Nieużywanie trinketa

Niezaprzeczalnie zapewnianie wizji jest jedną z głównych rzeczy, do których wyznaczony jest support. Jednakże jako pomocnik mogę ustawić tylko 1 różowego warda oraz 3 zwykłe, co oznacza, że zostanie wiele miejsc, które pozostaną czarne na mapie. Każdy z nas na początku gry powinien zaopatrzyć się w trinket. Jest on w pełni darmowy, więc używaj go kiedykolwiek możesz, a nie oskarżaj mnie o to, że zginąłeś z powodu tego, że nie zwardowałem któregoś miejsca!

Niespoglądanie na mapę

Jeżeli prosisz mnie o ward w danym miejscu, to nie ma problemu, ustawię go tam. Jednak, gdy ty pushujesz linię podczas gdy przeciwny jungler zbliża się do ciebie przechodząc przez niego, a ty nie spoglądasz na mapę i oddajesz killa, to nie jest w żadnym stopniu moja wina. Dodatkowo marnujesz moje 75 golda, które zapłaciłem za totem, aby postawić go tam gdzie chciałeś. Tak, wiem że dobry support powinien spingować o zbliżającym się zagrożeniu, ale ja często jestem zajęty bronieniem mojego ADC, a twoim obowiązkiem jest co jakiś czas spojrzenie na mapę!

Ganki się zdarzają, gracze ponoszą śmierć. Wiem, że nie jest to dobra sytuacja, ale jeżeli ktoś ma zginąć, to lepiej jeżeli to będę ja. W sytuacji, gdy uciekasz na niskim poziomie zdrowia przed 3 bohaterami, a ja używam swoich CC, aby ich zatrzymać, to to nie jest sygnał do tego, abyś ty wracał i próbował mnie ratować! Robię to po to, abyś mógł pozostać na linii i zająć się farmieniem! Jeżeli będziesz próbował mnie uratować, to w 90% oddamy dwa kille zamiast jednego. Często też przez to stracimy naszego towera.

Nierozróżnianie harrasowania od inicjacji

Często spowodowanie jest to brakiem komunikacji między nami. Jednakże, gdy widzisz, że używam jakiejś umiejętności, bądź zaczynam atakować przeciwnika, to to nie oznacza, że powinieneś rozpoczynać walkę. Robię to po to, aby ich rozproszyć i umożliwić ci spokojną farmę. Dlatego proszę, jeżeli mamy pełne hp, nasz jungler jest daleko, a przed sobą masz całą falę minionów, więc nie postrzegaj mojego poke’u jako sygnał do wejścia all-in w przeciwnika.

Rozpoczynanie walki pod moją nieobecność

Pewnie właśnie pomyślałeś, że jest to oczywiste, ale muszę cię zmartwić. Jeżeli jesteś ADC i nie ma mnie przy tobie, to nie wdawaj się w walkę 2v1 dopóki oni nie są na niskim stanie zdrowia lub naprawdę masz skilla. Generalnie walka 2v1 jako ADC to misja samobójcza. Jako support oprócz wardowania muszę też czasem wrócić do bazy aby zregenerować życie i manę. Dlatego apeluję do was, abyście zwracali uwagę na to, gdzie jest wasz pomocnik oraz na stan jego many/życia przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu walki.Brak wiedzy na temat bohaterów

Niektóre kompozycje specjalizują się w poke’u, inne w walkach, a jeszcze inne w grze pasywnej do late game’u. Wkurza mnie, gdy ktoś botem złożonym z asheAshe i namiNami, który jest nastawiony na sustain na linii i grę pasywną, próbuje robić all-in przeciw threshTreshowi i lucianLucianowi, którzy są świetną dwójką do pojedynków. Tak samo jak wiele graczy, którzy w danej chwili grają bohaterem, który jest nastawionym na sukcesywne farmienie do late, próbują wchodzić all-in w przeciwników w early i przegrywają linię. Dlatego proszę – zastanówcie się następnym razem do czego służy dany bohater i wykorzystajcie go do tego!

Flame za używanie Relic Shielda

Jeżeli zabiję miniona używając tego itemu to oboje dostajemy 100% golda oraz zostajemy uleczeni. Dlatego nienawidzę ludzi którzy wyzywają mnie od śmieci i noobów pod zarzutem kradzenia im farmy. Proszę was, pozwólcie supportowi czasami zabić parę minionów używając relicshieldRelic Shielda, gdyż to dla was obu wyjdzie na dobre.

Nieklikanie na latarnie Tresha

threshwW Tresha jest świetnym narzędziem do podnoszenia mobilności danego carry, robienia playsów, czy ratowania swojego AD z opresji. Wkurza mnie, gdy rzucam latarnię dokładnie komuś pod nogi, a on ją ignoruje i próbuje uciekać na własną rękę, zazwyczaj tracąc przy tym życie lub po mojej inicjacji zostawia mnie 1v2. Jeżeli rzucam ją do was to nie po to, aby oświetlić wam drogę, ale po to abyście mogli szybciej dojść do mnie i dzięki temu wygrać walkę lub przeżyć!

Ignorowanie objectivsów

Jest to ostatni punkt mojej listy. Smok, Baron, wieże – to najważniejsze rzeczy, których zdobywanie prowadzi do zwycięstwa. Zdobycie 15 fragów na bocie i niezniszczenie towera w niczym nie pomoże. Wkurza mnie, gdy ADC ryzykuje życie dla 1 killa, zamiast bezpiecznie zniszczyć wieżę lub zabić smoka. Tak samo jest gdy po zabiciu przeciwników carry wraca do bazy, zamiast zdobyć objecivesy, które dadzą golda całej drużynie. Z tego powodu wielu ludzi przegrywa gry, pomimo tego, że sfeedowali się jak świnie. Pomyślcie o tym!

Mam nadzieję, że weźmiecie to sobie do serca i następnym razem, gdy będziecie grać ADC, to nie będziecie popełniać już tych prostych błędów i poprowadzicie swoją drużynę do zwycięstwa.

Źródło: http://www.gamesinasia.com/9-things-that-piss-off-support-players-in-league-of-legends/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.