Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

7 rzeczy, które warto wiedzieć o Fantasy LCS

Mamy już półmetek sezonu zasadniczego zarówno w Europie, jak i w Ameryce. Najwyższy czas więc na pewne wnioski odnośnie Fantasy LCS. Pomysł Riotu okazał się strzałem w dziesiątkę, bardzo duża ilość graczy wzięła aktywny udział w tej zabawie, dzięki temu zwiększyła się też ilość osób obserwujących rozgrywki LCS. A jak Wam idzie? Znaleźliście swój sposób na wygrywanie czy nadal szukacie recepty na zwycięstwo? My postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami.

1. Zwycięscy gracze prawie zawsze zdobywają więcej punktów

To jest raczej oczywiste. Gracze drużyn, które wygrywają swoje mecze zdobywają zazwyczaj więcej punktów niż zawodnicy zespołów przegranych. Wybieraj więc graczy z formacji znajdujących się w dobrej formie. Taką drużyną jest obecnie przede wszystkim Alliance.

2. Zwracaj uwagę na przeciwników

Ważnym jest, żeby przed każdym tygodniem patrzeć z kim zmierzy się drużyna twojego zawodnika. Twój gracz ma większe szanse na zdobycie dużej ilości punktów, jeśli jego zespół gra z formacją z dolnej części tabeli, aniżeli w spotkaniu z liderem. Zwracaj też uwagę na obecną formę drużyn. Drużyny, z którymi zawodnikom łatwiej zdobyć punkty to obecnie Copenhagen Wolves i Gambit Gaming w Europie oraz Evil Geniuses, Complexity i Team Curse w Ameryce. Nie jest to jednak zasada, która zawsze się sprawdza. LCS jest na tyle wyrównane, że tak naprawdę każdy może wygrać z każdym.

3. Wybieraj agresywnych graczy o dużym wpływie na drużynę

Zwróć się w stronę zawodników o ofensywnym stylu gry. Podejmowane przez nich ryzyko bardzo opłaca się w Fantasy LCS, gdyż zabójstwo daje 2 pkt., asysta 1,5 pkt., a śmierć zabiera tylko 0,5 pkt. Takimi graczami są na przykład Kerp, Shook, Altec czy Amazing.Ważnym czynnikiem jest też wpływ na drużynę – zawodnicy, na których zazwyczaj opiera się gra mają większe szanse na uzyskanie dobrego wyniku. Dobrymi przykładami są tutaj Rekkles, Froggen, Tabzz, Doublelift czy Bjergsen.

4. Na pozycję flexible wybieraj ADC lub midlanera

Powodem takiego zalecenia jest to, że strzelec czy gracz środkowej alei mają zdecydowanie większą szansę na zdobycie dużej ilości zabójstw (w Fantasy LCS: kill>asysta), ponadto zazwyczaj mają duży wpływ na grę swojego zespołu. Poza tym praktycznie tylko zawodnicy z tych pozycji mają możliwość zaliczenia potrójnego, poczwórnego zabójstwa czy pentakilla, a także sfarmienia naprawdę dużej ilości minionów (100 minionów = 1 pkt.).

5. Staraj się wyczuć zacięte pojedynki

W mecze, które trwają dłużej pada więcej zabójstw, dlatego postaraj się zgadnąć, który mecz może być wyrównany. Masz wtedy dużo większe szanse na zdobycie dużej ilości punktów. Przykładowo Alliance choć dominuje w Europie nie zawsze zdobywa wyniki Fantasy LCS adekwatne do ich formy. Powodem jest to, że czasami po prostu wygrywają zbyt szybko, by zdążyć nabić naprawdę wysoki wynik.

6. Wybieraj graczy z drużyn, które walczą do końca

Zespoły często grają ostrożnie, jeśli zdobędą przewagę, co nie pozwala ich zawodnikom na podniesienie swoich statystyk w Fantasy LCS. Jest jednak kilka wyjątków. Drużyną, która gra do końca jest przykładowo EG. Na odwrotnym biegunie znajduje się natomiast Team Curse, którego mecze zazwyczaj nie obfitują w dużą ilość zabójstw.

7. Twoja drużyna musi kontrolować grę

Na swój zespół wybierz formację dobrą pod względem taktycznym, która koncentruje się na zdobyciu dużej ilości obiektów. Każdy zabezpieczony przez nią objective daje ci punkty. Zespołami, które spełniają to kryterium są Alliance i SK Gaming w Europie oraz Counter Logic Gaming, Cloud 9 czy nawet Team Curse w Ameryce.

Pamiętaj, że nie da się przewidzieć wszystkiego, Fantasy LCS jest w dużym stopniu oparty na szczęściu, gdyż rozgrywki są niesamowicie wyrównane, ale dzięki zastosowaniu powyższych rad znacząco zwiększysz swoje szanse na zwycięstwo. Powodzenia!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.