Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

32 miliony osób oglądało finały Sezonu 3

Riot Games w końcu podało oficjalne statystyki dot. liczby widzów z październikowych finałów Sezonu 3. Tegoroczne starcie między południowokoreańskim SK Telecom T1 i chińskim Royal Club miało miejsce w Staples Center w Los Angeles – bilety wejściowe zostały wyprzedane po niecałej godzinie od otwarcia rezerwacji.

Ponad 32 miliony ludzi oglądało mecze przez internetowy stream oraz telewizję w Chinach, Korei oraz innych krajach. O wzroście popularności świadczy fakt, że poprzednie mistrzostwa ogółem oglądało 8,2 mln, zaś w tym roku, w szczytowym momencie oglądalności, telewizja i streamy zgromadziły przed ekranami 8,5 mln ludzi. W jednym momencie finały S2 zgromadziły niewiele ponad 1,1 mln osób, co było wtedy niebywałym osiągnięciem, a ma się nijak do obecnych statystyk.
Liczby możemy porównać do Major League Baseball, której jedna z gier otwierających była oglądana przez średnio 14,4 mln widzów.

Inne statystyki również prezentują się całkiem pokaźnie. GameSpot eSports podało dane, z których wynika, że twitterowy tag “#worlds” był używany 20.000 razy na godzinę w pewnym momencie finału oraz ponad 40 razy był najpopularniejszym znacznikiem w Stanach. Główny menedżer Reddita, Erit Martin, ujawnił, że subreddit League of Legends miał więcej odwiedzin w dniu finałów, niż subreddit Breaking Bad w trakcie finału serialu (4,7 mln wyświetleń), The Super Bowl (930 tys. wyświetleń) oraz publikacji GTA V (milion wyświetleń).

League of Legends jest potężną siłą – powiedział Martin w wywiadzie dla GameSpotu – Szczytowe momenty liczby odwiedzin na reddicie przewyższyły cyferkami finały futbolu amerykańskiego, rozdanie Oskarów, czy nawet wybory prezydenckie. Co ciekawe, wiele osób nawet nigdy o grze nie słyszało.

Riot Games zapowiedziało, że nadchodzące All-Stars odbędą się w Europie, a mistrzostwa roku 2014 będą miały miejsce w Korei Południowej.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.