Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

160 tys. dolarów za 1. miejsce w koreańskim challengerze

Chińska platforma streamingowa YY.com przeprowadza mocną ofensywę. Po wielkim sukcesie konkurencyjnego serwisu Douyutv, który inwestował pieniądze zarówno w rozgrywki na profesjonalnej scenie LPL-GPL, jak i oferował graczom pieniądze za dotarcie do określonego miejsca w ladderze, także YY zdecydowało się na dokładnie to samo rozwiązanie. Z informacji wynika, że osoba, która dotrze do pierwszego miejsca w koreańskim challengerze (i spełni określone warunki) zdobędzie milion chińskich jenów (około 500 000 złotych).

Oczywiste jest, że to dotarcie do tego miejsca jest najtrudniejszą częścią zadania – koreański challenger wymaga ogromnych umiejętności, a do samego pozostania w nim wymaga wielu godzin treningu. Kolejnym wymaganiem, stawianym przez chińskiego giganta, jest streamowanie pod tagiem YY – co wydaje się oczywiste jako, że marce zależy głównie na wzmocnieniu swojej obecnej pozycji.

gangplank Jednakże nagroda za pierwsze miejsce to nie wszystko co oferuje chiński serwis. Także osoby, które dotrą do Top10 (oraz spełnią warunki stawiane przez portal) zostaną odpowiednią gratyfikację – równowartość 50 000 złotych. Szczęśliwcy, którzy polegną w walce o najlepsze miejsca, ale dostaną się do challengera mogą liczyć na “jedynie” 5 000zł.

YY.com nie jest tylko platformą czysto streamingową (chociaż od tego zacyznał) – obecnie serwis ten przerodził się w jeden z największych portalów społecznościowych, na którym ludzie dzięki zdobywanej wirtualnej walucie są w stanie wygrywać nagrody. Punkty przyznawane są za aktywności w grach – dzięki bardzo prostemu systemowi YY ułatwia rozgrywki pomiędzy znajomymi i umożliwiają m.in. ich wymianę na zakupy grupowe (jak Groupon).

Więcej informacji o YY.com znajdziecie w anglojęzycznym artykule: The Largest Social Network You’ve Never Heard Of

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.