Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Ping i skradziony klucz

W tym tygodniu pomówimy o tajemniczym kluczu Zoe, sprawdzaniu pingu w kliencie i gramatyce.

Zoe ma przy swoim pasie klucz. Zastanawiałem się, co on otwiera. Zoe może tworzyć portale i podróżować przez nie… do czego miałaby używać klucza?

Kiedy projektowaliśmy Zoe, chcieliśmy pokazać, że podróżuje wszędzie, gdzie tylko się da — nie tylko w Runeterze, ale też wszędzie poza nią. Chcieliśmy też pokazać, że jest na tyle silna, że to, co może się wydawać niesamowicie rzadkim lub nadzwyczajnym przedmiotem dla Jasia Valorana, dla niej jest tylko zwykłą ciekawostką. Ten Kamień księżycowy? Cóż, po prostu ładnie się mieni. Jeden z dzwonków Barda? Wydaje niesamowite dźwięki! Klucz, który Zoe nosi ze sobą, został tylko „pożyczony” od innego bohatera; zauważycie, że nie ma go na zaktualizowanym portrecie tego bohatera.

A w kwestii tego, co on otwiera… Może lepiej, żebyśmy się nigdy nie dowiedzieli…

Kindlejack
Grafik koncepcyjny, Bohaterowie

Czy zamierzacie dodać do klienta jakiś sposób na śledzenie pingu? Pomogłoby to bardzo tym, którzy mają problemy z lagami/rozłączaniem.

Jasne, że gracze chcieliby zobaczyć jaki będzie ich ping (przynajmniej orientacyjnie), nim zaczną grę. Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty ani jasno się zadeklarować, ale zastanawiamy się jak można by wprowadzić tę funkcję do nowego klienta. W międzyczasie podzielimy się przemyśleniami, dlaczego nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Mamy (w zaokrągleniu) ok. 1000 serwerów w danym regionie. Aż do zakończenia wybierania bohaterów nie wiadomo, na którym serwerze będzie miała miejsce wasza gra. Ping wymaga konkretnego celu, więc do którego serwera powinien być on przypisany? Załóżmy, że albo wybralibyśmy losowy serwer gry, albo mielibyśmy jakiegoś innego hosta wraz z serwerami gry, na którego moglibyśmy wysłać pakiet. Wciąż jednak pomiędzy wami a waszym serwerem gry jest wiele ruterów, których nie kontrolujemy. To, jak kształtują lub wpływają na przepływ danych, może wciąż zwiększać opóźnienie w grze, a chcielibyśmy upewnić się, że liczba, którą wam pokazujemy, jest na tyle bliska prawdzie, że nie da wam fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Chcemy też upewnić się, że nie będzie to krótka sekwencja pakietów pingu, ale coś, co da wam ogólny obraz obecnego stanu waszego połączenia z naszymi serwerami.

Mówiąc to, nie chcę jednak wyolbrzymiać problemu. Wszystkie z tych przeszkód da się przeskoczyć, więc powinniście spodziewać się więcej informacji na ten temat w 2018.

Riot IronyMoose
Główny inżynier

Kiedy wybieracie pytanie, na które będziecie odpowiadać, patrzycie tylko na te poprawnie napisane czy bieżecie najbrdzj intresujonce i przepisujecie je zachowując gramatyczną poprawność?

jesteśmy w rito games bardzi dobzi w gramatyce i karzdy reprezentuje sobom bardzo wysoki standart gramatyki i ortagrafji

A tak na serio — perfekcyjna pisownia i gramatyka nie są dla nas istotne przy wybieraniu pytań do Spytaj Riot — kiedy ktoś pisze: „weście usuńće yasuo”, rozumiemy, co ma na myśli. A ponadto wiele pytań pochodzi z innych regionów. Są one automatycznie tłumaczone na angielski, przez co ich poprawność gramatyczna i pisownia nie zawsze są takie, jakie być powinny. Czasem dokonamy potem paru poprawek, żeby pytanie było jasne i łatwiejsze w zrozumieniu, ale ogólnie staramy się pozostawiać pytania w formie bliskiej oryginału.

W skrócie: Gramatyka nie jest decydująca.

bananabandit
gówny edytor w rito

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.