logo

Polak legenda – Shushei

Kiedyś najbardziej rozpoznawalny polski gracz, aktualnie wciąż całkiem popularny streamer. Polska legenda League of Legends. Szczyt swojej popularności osiągnął w czasie gry Fnatic i zdobyciu z tą formacją Mistrzostwa Świata. Uważany jest za odkrywczego gracza, który w swoich czasach dość znacznie zmodyfikował metę. Po odejściu z Fnatic utracił jednak pozycję wśród czołowych zawodników, której już nie udało mu się odzyskać.  Shushei jest niezwykle ciekawą postacią, którą powinien kojarzyć każdy fan e-sportu.

Początki kariery

Shushei rozpoczął grę w LoL-a niedługo przed początkiem pierwszego sezonu. Szybko zrozumiał grę i już w pierwszym sezonie posiadał duża liczbę punktów ELO. Pomogło mu w tym pewnie także doświadczenie, jakie wyciągnął z innej gry – Heroes of Newerth. Swoją
shushei1przygodę z grą profesjonalną w League of Legends rozpoczął od krótkiej – bo tylko tygodniowej – współpracy z drużyną LEGENDEN. Później został zauważony podczas gry SoloQ, przez  jednego z graczy SK Gaming. Podobno mecz ten Shushei skończył będąc 25-3, grając Pantheonem. W drużynie był jednak bardzo krótko, ponieważ po pierwszym większym turnieju drużyna rozpadła się.

Niedługo później dołączył do Against All Authority. Ponownie jednak nie zagrzał długo miejsca w tej drużynie. Czuł się w niej źle, ponieważ reszta drużyny mówiła praktycznie tylko po francusku. Shushei niewiele rozumiał, co doprowadziło do poczucia wyobcowania i podjęcia decyzji o opuszczeniu formacji.

Szczyt popularności

Niedługo później dostał ofertę dołączenia do formowanej wówczas drużyny myRevenge. W składzie tego zespołu byli też między innymi xPeke i Cyanide. Szybko po uformowaniu zespołu cały jego skład został zakupiony przez Fnatic. W tym właśnie zespole Shushei mógł się w pełni rozwinąć. Znalazł tu też akceptację dla swoich nietypowych w tym czasie picków – budowanych tylko pod moc umiejętności Gragasa i Alistara.

Właśnie z Fnatic Shushei odnosi swój największy sukces. Drużyna wygrała odbywające się podczas Dreamhacka Mistrzostwa Świata Sezonu Pierwszego. W zespole grali wtedy Shushei, Cyanide, xPeke, Lamia i Mellisan. Dodatkowo Polak został mianowany MVP całego turnieju. Po tym osiągnięciu streamy wszystkich graczy, w tym Shusheia, stały się niezwykle popularne. Z zespole Polak zdobył także trzecie miejsce na IEM w Kolonii i pierwsze na IEM w Nowym Jorku.fnatic

W trakcie drugiego sezonu zespół Fnatic ogłosił, że Shushei został wyrzucony ze składu zespołu. Jako powód podawana była słaba motywacja gracza, a także problemy z dostosowaniem się do nowej mety. Sam zawodnik czuł się odrzucony przez drużynę i twierdził, że motywacji mu nie brakowało. Jednocześnie bardzo pochlebnie wyrażał się o swoim następcy, Soazie, twierdząc nawet, że Francuz jest lepszym graczem od niego.

Poszukiwanie własnego miejsca

Niedługo później dołącza do związanego z popularna stroną polskiego zespołu EloHell. Pierwszym sprawdzianem drużyny miało być organizowane w Warszawie European Challenger Circuit: Poland. Nie odnieśli tam jednak większego sukcesu. Po zmianach, jakie zostały niedługo po tym wprowadzone w drużynie, Shushei decyduje się odejść z teamu.

https://www.youtube.com/watch?v=h8kX-SYn3b4

Po odejściu z EloHell Shushei postanawia założyć swój własny zespół. Zaprosił do niego między innymi Youngbucka czy Shooka. Początkowo nie udało im się nic osiągnąć . Później jednak skład zostaje przyjęty do Dragonborns. Drużyna pod skrzydłami tej organizacji dostaje się do wiosennego splitu LCS 2013. Rozgrywki w LCS wychodzą im jednak bardzo słabo i DB zajmują ostatnie miejsce. Zmuszeni zostali do ponownej walki o kwalifikację. Rozstrzygnąć miał mecz z zespołem Meet Your Makers. Shushei razem ze swoim teamem nie jest jednak w stanie pokonać polskiego MYM-u, co przekreśliło ich szanse na powrót do LCS. Po tej porażce Dragonborns rozpada się.

Następnie Shushei dołącza do zespołu Pulse. Pełni w nim funkcję mid lanera przez parę miesięcy. Po odejściu Polak nie znajduje żadnej drużyny. Skupia się głównie na streamie, na którym gra nie tylko w League of Legends. Stream aktywny jest do dzisiaj. Link do niego znajdziecie tutaj. Dodatkowo prowadzi kanał na YouTubie, na którym publikuje akurat serię “Gonna Play Them All”, w której gra po kolei wszystkimi postaciami.

Ciekawostki
  • W ciągu pierwszego sezonu rozegrał około 2000 gier rankingowych
  • Popularyzator takich postaci jak Gragas czy Alistar budowanych tylko pod moc umiejętności
  • Znajduje się w Sali Chwały Fnatic
  • Przed tym jak rozpoczął grać w LoLa znajdował się wysoko w rankingu gry Heroes of Newerth

Podsumowanie

Shushei jest graczem, którego szczyt popularności i formy przyda na okres gry w Fnatic podczas pierwszego sezonu. Nie tylko był jednym z najlepszych graczy, ale także ikoną e-sportu. Niestety po odejściu z Fnatic nie potrafił znaleźć już dla siebie miejsca i powrócić do czołówki. Warto jednak o nim pamiętać, ponieważ można powiedzieć, że kształtował polską scenę League of Legends i był wręcz ikona polskiego LoLa.

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top