Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zostań organizatorem wspólnego oglądania mistrzostw świata

Od letnich finałów europejskiego LCS w Sztokholmie dzieli nas tylko kilka tygodni. Podczas nich najlepsi zawodnicy staną do walki, aby wyłonić reprezentantów Europy na mistrzostwa świata. Wydarzenie odbędzie się 22 i 23 sierpnia. Warto postawić więc pytanie: gdzie to wszystko oglądać? Podobnie jak League, e-sport jest o wiele lepszy w towarzystwie innych graczy, więc czemu by nie zorganizować imprezy wspólnego oglądania?

Koniec gier solowych

Jeżeli nigdy nie byliście na imprezie wspólnego oglądania, dużo tracicie! To wspaniała okazja na poznanie innych graczy i zabawę w nowy sposób. Możecie być zaskoczeni tym, jak dużą różnicę robi wspólne oglądanie meczów z innymi graczami na żywo, skandowanie imienia Huniego (lub Steve’a) i dyskutowanie na żywo, czy EU > NA, a nie za pomocą emotikonek i dziwnych memów.

Jeżeli szukacie imprezy wspólnego oglądania, na którą moglibyście się udać, sprawdźcie nasząwyszukiwarkę imprez i zobaczcie, czy jakaś odbywa się w waszej okolicy.

Gra niestandardowa

W razie czego zawsze możecie sami zorganizować taką imprezę. Może się wydawać, że jest to trudne – nie będziemy kłamać, wymaga to trochę pracy – ale daje bardzo dużo satysfakcji. Zbierzecie grupę i wymyślicie najróżniejsze sposoby na wspólne uczczenie League i LCS, jak chociażby quiz z pytaniami dotyczącymi prawidłowego przeliterowania nazwy Morrel… Morellom… tego fajnego przedmiotu z mocą umiejętności, którego używają wszyscy. Tego typu rzeczy.

Jeżeli czujecie się na siłach do zorganizowania własnej imprezy wspólnego oglądania, oto krótka lista rzeczy, które należy rozważyć:

  • Wybór bohatera: Najpierw zastanówcie się, kogo chcecie zaprosić. Imprezą wspólnego oglądania może być wszystko, od spotkania najbliższych przyjaciół w czyimś domu do imprezy w zarezerwowanym pubie, klubie lub jakimś innym miejscu. Jeżeli bardziej przemawia do was pierwsza opcja, odezwijcie się do znajomych i sprawdźcie, kto będzie mógł przyjść. Jeżeli myślicie o czymś z większym rozmachem, utwórzcie publiczne wydarzenie na Facebooku i zaproście dużo ludzi, aby sprawdzić zainteresowanie.
  • Wybór mapy: Jeżeli chcecie zebrać ponad 10 osób, prawdopodobnie będziecie potrzebować więcej miejsca niż własny duży pokój. Skontaktujcie się z lokalnymi kampusami, barami, restauracjami, kawiarenkami internetowymi, sklepami z komiksami czy kinami i sprawdźcie, co będzie wam odpowiadać. Jeżeli to miejsce sprzedające przekąski, sprowadzenie wielu osób przyniesie im zyski, więc nie dajcie sobą pomiatać. Pamiętajcie, żeby sprawdzić ważne informacje, jak pojemność, godziny otwarcia oraz czy można przynieść własne jedzenie i napoje.
  • Zaplanujcie rozwój: Imprezy wspólnego oglądania nie muszą być złożone, żeby były dobre, ale trzeba zadbać o kilka rzeczy. Potrzebne jest dobre i szybkie łącze internetowe do oglądania streamu na żywo. Upewnijcie się, że nie będzie awarii połączenia lub zapchania go przez działanie smartfonów. Przyniesienie przystawki WiFi lub skorzystanie z telefonu z funkcją udostępniania połączenia internetowego może być dobrym pomysłem. Sprawdźcie, czy lokal ma dobry ekran, na którym będą oglądane mecze, i nie zapomnijcie o zaktualizowaniu sterowników i wtyczek, oraz o przyniesieniu odpowiednich kabli i przejściówek do swojego laptopa.
  • Wyznaczcie osoby podejmujące decyzje: Niezależnie od tego, czy impreza jest duża czy mała, na pewno wezmą w niej udział wasi znajomi, którzy chętnie wam pomogą. Poproście tę jedną, ogarniętą osobę, którą znacie, aby pomogła wam znaleźć odpowiedni lokal. I tego znajomego z czadowym laptopem, który poradzi sobie ze streamowaniem lepiej niż każdy inny. Pamiętajcie, żeby rozdzielić też przyjemne zadania, jak przygotowanie atrakcji na imprezę wasze pomysły będą lepsze, jeżeli będziecie ze sobą współpracować i zrobicie wcześniej burzę mózgów.
  • Zbierzcie się na środku i zakończcie mecz: Najjaśniejszym punktem imprezy wspólnego oglądania będą prawdopodobnie same mecze, ale najlepsze takie wydarzenia często mają dodatkowe atrakcje, jak wspólne oglądanie YouTube’a, quizy, loterie, zdjęcia grupowe i inne aktywności integracyjne. Jeżeli macie porządnego laptopa, możecie sprawdzić, kto najszybciej zabije 100 stworów (a potem zmuście tę osobę do dołączenia do waszej drużyny rankingowej).
  • GL HF: Ale najważniejsza jest dobra zabawa. Zasługujecie na to!

No i jeżeli organizujecie większą imprezę i chcecie znaleźć więcej uczestników, wyślijcie informacje za pomocą naszego narzędzia do imprez wspólnego oglądania, a dodamy ją do mapy, aby gracze mieszkający w okolicy mogli się o niej dowiedzieć.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.