Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Znamy uczestników ESL Pro Series 8

ESL Pro Series to jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek na polskiej scenie gamingowej. Cieszą się dużą popularnością od wielu sezonów, udowadniając tym samym, że w Polsce można przeprowadzać udane inicjatywy e-sportowe. Tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej emocjonująca, ponieważ pula nagród to aż 30000 zł w gotówce i 9500 zł w kartach podarunkowych do wykorzystania w Centrach Handlowych M1. Pokazuje to ogrom zaplanowanego przedsięwzięcia oraz niespotykany dotąd rozmach.

Rozgrywki ESL Pro Series 8 w League of Legends dzielą się na trzy części. Pierwsza z nich to eliminacje online, która ma za zadanie wyłonić 8 najlepszych zespołów gotowych do walki o mistrzostwo.
Wyłącznie najlepiej przygotowane drużyny zakwalifikowały się do tej prestiżowej rywalizacji, więc możemy być pewni nie tylko niesamowitych emocji, ale też zaangażowania na najwyższym poziomie. Kolejnym krokiem jest bój w fazie grupowej. Każda kolejka będzie nie lada widowiskiem, a gracze będą musieli wznieść się na wyżyny własnych możliwości, aby przejść przez tę fazę rozgrywek. Tylko 4 spośród 8 drużyn uzyska promocję do dalszego etapu i zostanie zaproszona na finały offline. Tam, poza sławą i honorem, na wygranych czekać będą naprawdę duże pieniądze.

Jakby tego było mało zorganizowane zostaną jeszcze dwie, dwudniowe strefy kibica ESP w M1, podczas których będzie można nie tylko kibicować swoim faworytom, ale też wygrać masę wspaniałych nagród czy spotkać się z ważnymi ludźmi polskiego eSportu. Jeżeli jednak nie uda Wam się dotrzeć na to wydarzenie to zawsze pozostaje Wam stream ESL.TV Polska. Już dziś wiadomo, że komentatorami będą Dis, Tybek, LeoFromKorea, Maiko, Botrex, MainEvent, Rouler i Syljon.

Lista zespołów, które zakwalifikowały się do fazy grupowej ESL Pro Series 8:
Kappa Team
Sample Text
noMERCY
Drużyna Pierwszej Porażki
Exilio-Gaming
Lublin Shore
Tricked eSport
Black Turtle Gaming

Raxxo (noMERCY):
„Rywalizacja zapowiada się naprawdę znakomicie. Duże pieniądze są rzadkością na naszej rodzimej scenie. Pokazuje to, że organizatorzy dali z siebie wszystko, aby rozgrywki stały na najwyższym możliwym poziomie. Jako drużyna chcemy skoncentrować się na wygrywaniu, ponieważ wierzymy w nasz sukces i widzimy siebie w czołowej czwórce.
Kogo się najbardziej obawiamy?
Jeszcze wczoraj powiedziałbym, że drużyny Lublin Shore ze względu na ich duże sukcesy na scenie League of Legends. Jednak dziś wiem, że wyłącznie my sami możemy być przeszkodą w osiągnięciu zamierzonych rezultatów.”

 Omnibrag (Kappa Team):
„Uważam, że nagrody jak na polski turniej są bardzo atrakcyjne. W samym EPS-ie bierze udział cała elita polskich drużyn, więc na pewno będzie wyrównana walka pomiędzy paroma zespołami o topowe lokaty. Nasze szanse na wygranie tego turnieju oceniam na bardzo duże, pomimo tego, że ostatnio dokonaliśmy kilku zmian w składzie i gramy ze sobą stosunkowo niedługo. Cały czas idziemy do przodu i EPS będzie doskonałą okazją, by to udowodnić.”

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.