Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Znamy program nauczania w technikum e-sportowym

Kilka tygodni temu pojawiła się w mediach informacja, która zelektryzowała wszystkich młodych graczy wiążących swoją przyszłość z e-sportem. Jedno z techników ogłosiło, że nawiązało porozumienie z Polskim Patriotycznym Związkiem Graczy, czego efektem będzie stworzenie klasy o profilu e-sportowym. Kilka godzin temu ogłoszono program nauczania, który – zdaniem ekspertów – zapewni nam nowy wymiar e-sportu w Polsce.

Kiedy Janusz Bosak, przewodniczący PPZG, pokazał pierwszy slajd swojej prezentacji na konferencji prasowej, podniosły się okrzyki zdziwienia. Oczom dziennikarzy ukazała się obudowa nowoczesnego komputera, na której namalowany był orzeł w koronie i krzyż. Na samym dole widniał napis „Bóg, Honor, Ojczyzna, E-Sport”.

– Oto, drodzy państwo, nowa twarz e-sportu. Decydując się na stworzenie klasy o takim profilu, byliśmy pewni, że właśnie w takim kierunku powinniśmy iść. Nasi młodzi e-sportowcy, niczym średniowieczni rycerze, powinni reprezentować najwyższe cnoty i wyznawać ideały, do których jesteśmy przywiązani od wieków – oznajmił zdziwionym dziennikarzom Bosak.

Chwilę później reporter How2Win zapytał przewodniczącego PPZG, czy młodzi e-sportowcy, niczym średniowieczni rycerze, będą uczyli się władania mieczem. Zdegustowany Bosak stwierdził, że jest to słaba prowokacja i za czasów jego działalności w młodzieżówkach nawet policjanci byli bardziej kreatywni. Następnie, chcąc pokazać reporterowi swoją wyższość, uśmiechnął się do niego z pogardą i pokazał kolejny slajd, który zawierał program nauczania młodych e-sportowców.

Poniżej znajduje się lista przedmiotów zawodowych zaakceptowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z wyjaśnieniem.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

  • Podstawy przedsiębiorczości – pokazanie podstawowych mechanizmów biznesu z naciskiem na e-biznes; uczeń, który zaliczył podstawę programową, będzie się płynnie poruszał w środowisku biznesowym oraz będzie w stanie podpisać kontrakt na takich warunkach, aby jego ewentualne zerwanie nie groziło odebraniem domu matce zawodnika.

Zajęcia prowadzi dr int. Choooyu.

  • Social media w pigułce – nauka obsługi portali społecznościowych z naciskiem na komunikację z fanami; uczeń, który zaliczył podstawę programową, będzie w stanie z powodzeniem tłumaczyć swoim fanom, dlaczego polska scena ssie oraz jak rozkręcić dobry melanż przy komputerze. (W ramach kółka zainteresowań będzie można nauczyć się profesjonalnego rozkręcania dram w mediach społecznościowych).

Zajęcia prowadzi prof. int. Disco Polo Kebab Prince.

  • Język internetowy – nauka języka, jakim posługują się ludzie w internecie; uczeń, który zaliczył podstawę programową, będzie w stanie z powodzeniem komunikować się ze swoimi fanami w zrozumiałym dla nich języku. (W ramach kółka zainteresowań będzie można poznać tajniki docierania do fanów w sposób nieszablonowy np. poprzez nazywanie ich cwelami).

Zajęcia prowadzi tata jednego z profesorów internetowych.

  • Język angielski zawodowy – nauka języka angieskiego ukierunkowana na komunikację w grze; uczeń, który zaliczył podstawę programową, będzie w stanie z powodzeniem rozmawiać ze swoimi kolegami z drużyny oraz dodawać wpisy kierowane do swoich zagranicznych fanów.

Zajęcia poprowadzi prof. int. My Friend.

  • Podstawy psychologii – nauka podstawowych zagadnień z dziedziny psychologii potrzebnych do zapanowania nad fanami; uczeń, który zaliczył podstawowę programową, będzie w stanie zbudować armię wiernych fanów wspierających go niezależnie od okoliczności. (W ramach kółka zainteresowań będzie można nauczyć się prawniczego bełkotu i wydawania oświadczeń w formie filmiku na portalu YouTube).

Zajęcia prowadzi mgr VVidełom4nipul4cje.

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

  • Komunikacja w drużynie – praktyczne warsztaty z komunikacji pomiędzy członkami drużyny; uczeń, który zaliczył podstawę programową, będzie w stanie z powodzeniem komunikować się z pozostałymi członkami drużyny w celu uniknięcia zbędnych konflików.

Warsztaty poprowadzi Przyczyna Gaming.

  • Analiza gier – warsztaty z analizowania gier drużyny; uczeń, który zaliczył podstawę programową, będzie w stanie analizować gry swojej drużyny w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem swojej wiedzy i doświadczenia, niezależnie od okoliczności czy też stanu, w jakim się znajduje.

Warsztaty poprowadzi prof. int. BezLitości Seerek.

– To dopiero początek – twierdzi Bosak. – Już niebawem opublikujemy pełną listę przedmiotów, a także nasz podręcznik, który młodzi e-sportowcy otrzymają za darmo. W tym momencie pragnę państwu zaprezentować pierwsze dwie strony.

boghonor

– Zapraszam do zadawania pytań – zachęcił dziennikarzy.

Na sali panowała grobowa cisza. Nawet doświadczonym dziennikarzom zabrakło słów w obliczu tego, co właśnie zobaczyli. Tak oto rozpoczyna się era patriotycznych e-sportowców, którzy – niczym średniowieczni rycerze – zdobędą sławę na całym świecie.

Polska po raz kolejny wygrywa ze światem.

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.