Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zmiany w Dariusie i Ryzie

Darius

Czy możemy porozmawiać trochę o Dariusie? Stosunkowo dawno temu usłyszeliśmy, że w trakcie prac nad jego reworkiem natknęliście się na jakieś problemy przez które zawiesiliście ten projekt i od tego czasu nie dostarczyliście nam żadnych nowych informacji. Obecnie postać ta została zostawiona sama sobie po sporej ilości nerfów, a także zmianie tożsamości.

Zdecydowanie zbyt długo już nie poruszaliśmy tego tematu. Pewnego dnia chcemy zająć się Dariusem i sprawić, że stanie się on postacią opartą na dłuższych walkach (wzmocnienie stacków krwawienia, wprowadzenie lepszych nagród za uzyskanie 10 stacków, ale za to sprawienie że nie tak łatwo będzie zdobywało się ich maksymalną liczbę itp.).

Jednak nie jest to projekt, nad którym pracowalibyśmy obecnie (nie dlatego, że nie chcemy podjąć nad nim prac, a raczej dlatego że uważamy że kilka innych projektów bardziej potrzebuje naszej uwagi). W związku z tym w najbliższej przyszłości, najprawdopodobniej w przeciągu kilku następnych patchy zamierzamy wprowadzić kilka eksperymentalnych zmian dla ulta tej postaci znajdującego się na wyższych poziomach. W przeszłości zdecydowaliśmy się usunąć całkowity reset czasu odnowienia z tej umiejętności, gdyż zbyt łatwo można było przy jego pomocy zmusić przeciwnika do ucieczki z linii po tym jak zginął on po raz pierwszy. Zmiana ta była wprawdzie konieczna ale znacznie osłabiła ona Dariusa już w późniejszych fazach gry i to już konieczne nie było. Zamierzamy przetestować zmiany, które zwiększą dostęp tego bohatera do jego ulta w późniejszych fazach gry i rozważamy takie zmiany jak zmniejszanie kosztu many wraz ze zwiększaniem poziomu tej umiejętności, zmniejszenie czasu odnowienia, wydłużenie okresu w którym możemy użyć tego spella po raz kolejny (oczywiście jeśli zabijemy przy jego użyciu przeciwnika), a także (ta jedna zmiana jest wyjątkowo eksperymentalna) przywrócenie pełnego resetu czasu odnowienia na najwyższym poziomie ulta.

Ryze

Uważam, że mechanika zatrzymywania dashów którą zastosowaliście ostatnio na serwerze testowym w E Veigara jest absolutnie fantastyczna i mam nadzieję, że użyjecie jej jeszcze kiedyś.

Istnieją duże szanse, że w przyszłości zatrzymywanie dashy/skoków pojawi się jeszcze w kilku umiejętnościach. Przykładowo obecnie pracujemy nad reworkiem Ryze’a (nie znamy jeszcze daty ewentualnej premiery, ale pod względem gameplayu prace nad tymi zmianami idą naprawdę dobrze), w którym Rune Prison (W) zatrzymuje trwające dashe/skoki. Oczywiście nie mogę zagwarantować, że zmiana ta na pewno znajdzie się w zestawie zmian wprowadzanych na serwery live w przyszłości ale uważamy, że takie umiejętności jak E Veigara czy właśnie W Ryze są odpowiednim miejscem dla tej mechaniki.

Gangplank

Dlaczego pasyw Gangplanka nie działa na smoka i Barona? Takie postacie jak Darius, czy Twitch mogą bez problemu używać swoich pasywów na tych potworach by zadać większą ilość obrażeń.

Problem leży w tym, że Dragon i Baron są zaprojektowane tak aby być odpornym na wszelkiego rodzaju CC’ki. Zazwyczaj w umiejętnościach postaci kodujemy efekty Crowd Control i obrażenia osobno, jednak w przypadku pasywa Gangplanka ktoś musiał to przeoczyć w związku z czym oba aspekty tego spella są zakodowane jako jedno przez co skrypt odpowiedzialny za zadawanie obrażeń w czasie nigdy nie odpali się jeśli spell ten jest używany na cele odporne na CC’ki (w tym także na championa z nałożoną tarczą Morgany, czy ultującego Olafa). Ogólnie rzecz ujmując jest to bug, który zostanie przez nas naprawiony.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.