Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zmiany na profesjonalnej scenie

Kolejny dzień przynosi ze sobą kolejną ogromną porcję doniesień związanych ze zmianami w składach jakie przeprowadzają lub będą przeprowadzać europejskie i amerykańskie drużyny. 

Zacznijmy od tego, że trzecia drużyna poprzedniego splitu LCS.NA – LMQ oficjalnie ogłosiła rozstanie się z trzema swoimi zawodnikami, a mianowicie częścią tego teamu nie są już Li “Vasilii” Wei-Jun (ADC), Xiao “ackerman” Wang (Top) i Zhou “NoName” Qi-Lin (Jungle), a według oficjalnych doniesień decyzja ta została podjęta przez samych graczy. Zgodnie z dawnymi pogłoskami były już kapitan drużyny NoName zadecydował się zakończyć swoją karierę jako zawodnik i wrócić do Chin, gdzie to miałby on szukać sobie nowej roli powiązanej z League of Legends w e-sporcie . Decyzja o odejściu acekrmana wydawała się być przesądzona od dłuższego czasu, gdyż zawodnik ten już w momencie przenoszenia się LMQ do Ameryki mówił wprost, że zamierza grać z drużyną tylko przez jeden sezon, po czym chce wrócić do Chin i spróbować swoich sił w teamie występującym w LPL (na ostateczne podjęcie decyzji miał także wpływ fakt, że jego dziewczyna nie przeniosła się z nim do Los Angeles i została w Chinach). Największym zaskoczeniem jest chyba decyzja o odejściu z teamu Vasiliego, który według pierwszych doniesień chciał znaleźć sobie nową drużynę w LCS.NA. Jednak nie tak dawno zawodnik ten opublikował za pośrednictwem Weibo (chiński Twitter) informację, że nie jest on pewny swojej przyszłości, gdyż jego rodzina znalazła się obecnie w naprawdę ciężkiej sytuacji finansowej i niewykluczone że sam Vasilii będzie musiał porzucić swoją e-sportową karierę by pomóc swoim bliskim. Odejście aż trzech zawodników oznacza, że LMQ oficjalnie traci miejsce w LCS.NA i ewentualny nowy roster (który być może będzie zawierał dwóch pozostałych graczy starego LMQ) będzie musiał powalczyć o miejsce w tych rozgrywkach najpierw w drabince rankingowej, a potem w Expansion Tournamencie/

Tymczasem pogarsza się też sytuacja Dignitasu, który już wkrótce może stracić kolejnego już trzeciego zawodnika. Dotychczasowy support tej drużyny Alan “KiWiKiD” Nguyen podzielił się z widzami swojego streama informacją, że najprawdopodobniej on także nie będzie częścią Dignitasu w nadchodzącym sezonie. Jakiś czas temu jego obecny kontrakt z tą drużyną wygasł i mimo chęci zawodnika do przedłużenia go sama organizacja podobno w żaden sposób się z KiWiKiDem nie kontaktowała właśnie od momentu wygaśnięcia jego kontraktu.

Spore zmiany mogą wkrótce dotknąć także Counter Logic Gaming.  Obecny support tego teamu Zaqueri “Aphromoo” Black również podczas trwania swojego streamu przyznał, że nie jest pewien czy w nadchodzącym sezonie będzie grał w LCS. Taką informacją podzielił się w trakcie rozmowy ze swoimi widzami na chacie, której przebieg (w języku angielskim) możecie znaleźć poniżej.

Tymczasem były midlaner XDG Gaming (ex-Vulcun) i Curse Academy Zachary “Mancloud” Allan Hoschar poinformował także za pośrednictwem swojego streama, że już wkrótce będzie on przechodził testy zarówno w LMQ jak i CLG. Jeśli gracz ten dołączy do Counter Logic Gaming to najprawdopodobniej spowoduje to przesunięcie obecnego midlanera Austina “LiNka” Shina na junglę, gdzie zastąpiłby dextera, który nie tak dawno opuścił CLG. Natomiast oferta z LMQ jest znacznie bardziej tajemnicza, gdyż jak już wspominaliśmy team ten stracił aż trzech zawodników i Mancloud miałby najpewniej być częścią kompletnie nowego rosteru.

Ostatnią nowością z Ameryki jest fakt, że Team Curse oficjalnie zakontraktowało już Mistrza Świata sezonu 3 Chaea “Pigleta” Gwang-jina (tytuł zdobył on grając w SKT T1), który zastąpił w tej drużynie Davida “Copa” Robersona. Przypomnijmy Piglet od jakiegoś czasu pozostawał wolnym zawodnikiem (po niezakwalifikowaniu się na Mistrzostwa Świata sezonu 4, SKT T1 zdecydowało się wymienić obu zawodników grających na dolnej alei), jednak przez długi czas wydawało się, że będzie on jeszcze szukał sobie drużyny w Azji.  Według oficjalnego oświadczenia Curse, dodanie Pigleta do rosteru jest najprawdopodobniej ostatnią zmianą jaką dokona ta drużyna w czasie trwającej właśnie przerwy pomiędzy sezonami.

Tymczasem dzisiejszy dzień był stosunkowo spokojny jeśli chodzi o drużyny z Europy. Jedyną nowością jest plotka jakoby obecny mid laner SK Gaming Prime Hampus “watdefox” Myhre był przymierzany do zastąpienia Jessiego “Jesiza” Le w głównej drużynie SK. Głównym powodem, przez który powstało to doniesienie jest fakt , że Dennis “Svenskeren” Johnsen (obecny jungler SK) zaczął w ostatnim czasie grać sporo duoQ właśnie z tym zawodnikiem. Dodatkowo część osób zdaje się twierdzić, że od w pewnych kręgach od jakiegoś czasu mówi się o tym, że SK może przeprowadzić taki ruch, jednak niestety nam nie udało się dotrzeć do żadnej wypowiedzi, która mogłaby potwierdzić takie doniesienia.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.