Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zmiany i drama w amerykańskim CompLexity

W rosterze amerykańskiego CompLexity, które będzie w najbliższym czasie rywalizować o powrót do LCSa w Expansion Tournamencie doszło do kilku zmian. Na ławkę rezerwowych przesunięci zostali dwaj zawodnicy pełniący dotychczas w drużynie rolę ADC (Robert “ROBERTxLEE” Lee) i Mid lanera (Neil “pr0lly” Hammad). 

W miejsce Prollyego zatrudniony został Greyson “GoldenGlue” Gilmer, który znany może być między innymi z występów w takich teamach jak compLexity Red, Dignitas, czy Team Coast.  Zawodnik ten nie był związany z żadną drużyną od czasu kiedy został on zastąpiony przez pochodzącego z Korei Sangkyuna “Ringera” Parka w Coast. Jeśli chodzi natomiast  o to kto będzie występował w czasie turnieju rozszerzającego na pozycji ADC w barwach coL to przeprowadzone mają zostać jeszcze testy, które wyłonią najlepszego kandydata.

Decyzja o wymianie tych dwóch graczy była stosunkowo zaskakująca. W przypadku Roberta decyzja miała zostać podjęta przez samego zawodnika, który poprosił drużynę o trochę czasu po to by zastanowić się czy będzie on kontynuował karierę pro gracza, czy może raczej zdecyduje się on na zostanie pełnoprawnym streamerem.

Znacznie bardziej zagadkowe jest przesunięcie na ławkę rezerwowych Neilego “pr0llyego” Hammada. W oficjalnym oświadczeniu compLexity nie ma tak naprawdę podanego żadnego powodu stojącego za tą decyzją, a wyczytać możemy jedynie że została ona podjęta przez sztab szkoleniowy drużyny. Jest to o tyle dziwne, że sam zawodnik był uważany przez wielu za jeden z mocniejszych punktów całego teamu. Część fanów zaczęło przypuszczać, że prawdziwym powodem przesunięcia tego gracza na ławkę rezerwowych mogła być operacja nadgarstka, którą niedawno pr0lly przebył i która mogłaby utrudniać przygotowania do turnieju.

Ta teoria została jednak szybko zdementowana przez samego zainteresowanego, który stwierdził, że w przeszłości przechodził on już przez podobną operację i działo się to przed turniejem, w którym compLexity dostało się do LCSa i mimo tego udało mu się w odpowiednim stopniu do tych rozgrywek przygotować. W obliczu tych informacji ludzie zaczęli wierzyć, że pr0lly stracił swoje miejsce w druzynie z powodu problemów ze swoim nastawieniem. Na całą sytuację zdecydował się zareagować sam zawodnik, który w swoim poście zamieszczonym na facebooku postanowił wyjaśnić jak cała sprawa wyglądała z jego punktu widzenia. Oczywiście przetłumaczoną wersję tego postu możecie znaleźć poniżej:

Ludzie głoszący, że za przesunięciem mnie na ławkę rezerwowych stały problemy z moim nastawieniem, są w błędzie. Członkowie compLexity zwyczajnie wygrzebują moje dawne problemy i rozprzestrzeniają je jako prawdę. Po tym jak zostałem wyrzucony w poprzednim roku zaszło we mnie wiele pozytywnych zmian, zwłaszcza w aspekcie relacji z moimi kolegami z drużyny. Ciężko pracowałem nad swoimi stosunkami z kolegami, nad sposobem w jaki mówiłem do ludzi  i ogólnie nad tym by być bardziej uprzejmym dla ludzi.  Obecnie nie można usprawiedliwić wyrzucenia mnie z głównego składu moim zachowaniem. Właściwie zachowywałem dobre relacje z każdym członkiem drużyny. Jednakże moje stosunki z trenerem i managerem pozostawiały wiele do życzenia, więc przypuszczam że to właśnie oni mogli mieć ze mną problem.

Zarząd drużyny powiedział mi , że cała drużyna zgodziła się z usunięciem mnie z głównego rostera, gdyż nie dało się ze mną wytrzymać. Nie ważne jak bardzo podważałem prawdziwość tego stwierdzenia, to cały czas dowiadywałem się, że tak naprawdę nie decyzja drużyny nie liczyła się w tej sprawie, gdyż ostateczną decyzję i tak podjął zarząd, co wzbudziło moje podejrzenia że nie była to tak naprawdę wola całej drużyny. Miałem nawet okazję porozmawiać z bubbą i kezem po tym jak zostałem wyrzucony i wiem, że żaden z nich nie powiedział zarządowi że nie chcą mnie już w teamie. A wiec skąd dochodzą te glosy stawiające mnie w miejscu z którego nawet nie mogę nawet siebie bronic?

Teraz chce tylko powiedzieć, że martwię się o resztę moich kolegów z drużyny, gdyż wydaje mi się że ludzie w zarządzie stali się zarozumiali i wydaje im się, że to oni wiedza wszystko najlepiej. Poruszam tę kwestię, gdyż przez ostatni miesiąc (nawet przed turniejem relegacyjnym) manager i trener codziennie rozmawiali ze mną o wyrzuceniu bubby/roberta i westrice’a. Wtedy byli oni przekonani, że nie powinienem odchodzić z drużyny ponieważ w następnym splicie  dojdzie do zmian na lepsze w naszym rosterze. Więc siedziałem i czekałem na następny split  żebyśmy mogli przeprowadzić testy na każdej pozycji i zobaczyć jak drużyna zareaguje na ewentualne zmiany. Cóż moja ręka zaczyna boleć więc muszę już kończyć. Widzimy się później.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.