Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Złożono wniosek o serwer dla Polaków

Dnia 11 czerwca 2015 roku do studia Riot Games wpłynął wniosek, w którym Polski Patriotyczny Związek Graczy wzywa twórców gry League of Legends do utworzenia serwera tylko dla Polaków.

W uzasadnieniu, które ma 996 stron, możemy poznać 1410 powodów, które przemawiają za oddzieleniem Polski od reszty gamingowej społeczności. Poniżej przedstawiam cztery najważniejsze, które stanowią podstawę wyżej wspomnianego wniosku.

Polacy wszystko wiedzą i są we wszystkim najlepsi

Nie da się ukryć, że Polacy nie mają sobie równych w każdej dziedzinie. Przeciętny obywatel Polski zna się na wszystkim, niezależnie od tego, czy jest to piłka nożna, polityka czy też elektrodynamika kwantowa. Nie inaczej jest z polskimi graczami. Brąz, srebro, złoto – nieważne, wszyscy mają wiedzę przewyższającą najlepszych graczy. Widać to najlepiej podczas rozgrywek profesjonalnyh drużyn, kiedy czternastoletni Tomek na poczekaniu przeprowadza dogłębką analizę gry SK Gaming na twitchowym czacie, nazywając ich „tępymi chujami, którzy nie potrafią rozegrać «timfajtu»”. Znalezienie przyczyny słabego występu drużyny zajmuje profesjonalnym analitykom miesiące. Tomek dokonał tego od razu. Jak to mawiają Polacy: „rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, cuda zajmują trochę więcej czasu”.

Wobec tak ogromnej wyższości Polaków nad innymi narodami, nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy są oni zmuszani do gry z jednostkami niedoskonałymi, które nigdy nie będą mogły się z nimi równać. To właśnie dlatego wielu polskich graczy nie jest w stanie dotrzeć do Czelendżera.

Polacy są waleczni

Potomkowie husarii nigdy nie odpuszczają, zawsze walczą do końca, niezależnie od miejsca, czasu i okoliczności. Ta cecha również jest w polskich graczach, którzy tryhardują nawet na normalach. Nie tak dawno dzielny husarz Yarin w niecałych pięciuset słowach rozprawił się z tymi śmieciami, którzy nie chcieli zrobić „Grunwaldu” wrogim hamburgerom na normalach (tekst ten spotkał się z odpowiedzią mniej patriotycznej części społeczności, której polscy Patrioci plują w twarz). Kierownictwo Polskiego Patriotycznego Związku Graczy rozważało nawet zaproszenie go w charakterze gościa honorowego na konferencję prasową poprzedzającą złożenie wniosku o odłączenie Polski od reszty świata. Jak donoszą źródła zbliżone do członków związku, nie udało się to, gdyż Yarin był zajęty podbijaniem kolejnego normala. Cześć i chwała naszemu Pierwszemu Husarzowi!

Język polski jest piękny

Chyba wszyscy doświadczyliśmy sytuacji, kiedy weszliśmy do gry, rozmawiamy z kolegą jak bardzo skopiemy tyłki rywalom, aż tu nagle słyszymy jakiegoś popaprańca, który nie dość, że nie zna naszego języka, to jeszcze śmie się odzywać po hamburgerowemu. W tym momencie warto przytoczyć wypowiedź piętnastoletniego Sebatiana, ucznia trzeciej klasy gimnazjum, który komentując to zjawisko, stwierdził, że „nie po to mój dziadek walczył o wolną Polskę, żebym teraz stał się niewolnikiem hamburgerów i mówił w ich języku; jeśli coś ode mnie chcą, niech powiedzą mi to prosto w ekran, oczywiście po polsku”. Poza oficjalnym stanowiskiem dodał jeszcze, że aktywnie bojkotuje lekcje języka niemieckiego i angielskiego w swojej szkole, nie odrabiając prac domowych i rysując penisy w zeszycie kolegów.

Polski serwer rozwiązałby ten problem i pozwoliłby młodym Polakom porozumiewać się w ich ojczystym języku. W końcu ich dziadkowie o to walczyli.

Polacy są patriotami i mają potrzebę przebywania w swoim gronie

Wbrew propagandzie głoszonej przez wrogów narodu (pluję im w twarz!), Polacy uwielbiają ze sobą przebywać. To samo tyczy się grania w swoim gronie.

Sebastian (15 l.): – Kiedy byłem młody, sam mówiłem, że nie znoszę grać z Polakami. To było modne, wszyscy koledzy tak pisali i nie chciałem być gorszy, jednak w głębi serca bardzo cieszyłem się, kiedy trafiałem w grze na Polaków. W końcu było do kogo otworzyć gębę i nawet jeśli życzyłem komuś raka, bardzo cieszyłem się, że mogłem z nim rozmawiać w ojczystym języku. Bo wiecie, wszystko fajnie, hejt na Polaków, ale z obcokrajowcami to ja za bardzo nie gadałem. Jak już wspomniałem, bojkotuję lekcje języków obcych w szkole, więc jedyne angielskie słowa, które znałem, to: „fuck you” i „ss”, choć nie do końca wiem co znaczy to drugie.

Gdyby powstał serwer tylko dla Polaków, nikt nie musiałby przeżywać wewnętrznego rozdarcia, którego doświadczył Sebastian. Moglibyśmy przestać udawać i wyznać sobie, jak bardzo się kochamy.

Wszędzie dobrze, ale w Polsce najlepiej

Jak więc widać, stworzenie polskiego serwera jest nam, Polakom, bardzo potrzebne. Nie wytrzymamy dłużej bez miejsca dla siebie i aż strach pomyśleć, jak wpłynie to na młodych Rodaków. Już teraz widać rosnącą agresję w lobby, kiedy to młodzieńcy atakują bezbronnych obcokrajowców, którzy próbują się komunikować w języku hamburgerów. Społeczność międzynarodowa również zaczyna się buntować. Jak to bywa z głupimi ludźmi, odmawiają nauki naszego języka, twierdząc, że to my powinniśmy nauczyć się Mowy Otyłych. Młodzi Patrioci nigdy na to nie przystaną i im dłużej będzie trwał ten konflikt, tym gorzej dla całej społeczności. W świetle powyższego naturalnym wydaje się twierdzenie, że prywatny serwer dla Najlepszego Narodu to mała cena za pokój i harmonię w gamingowym świecie.

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.