Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zed vs Talon – dyskusja tygodnia

Witajcie drodzy czytelnicy! Ostatnim razem prezentowaliśmy Wam dyskusję o pojedynczym championie – Ahri. Tym razem postanowiliśmy nieco zmienić strukturę i w każdej dyskusji zawierać dwóch bohaterów. Zacznijmy więc od przedstawienia każdego z championów:


Talon

 

 

Zdrowie
50%
Atak
80%
Czary
20%
Trudność
50%

Talon z natury jest asasynem przeznaczonym do eliminacji mało wytrzymałych targetów. Dzięki uciszeniu, doskokowi i niewidzialności na ulti jest on w stanie szybko dostać się do celu, wyeliminować go, a później oddalić się z miejsca zbrodni. Dzięki dobremu mechanizmowi czyszczenia fal jest w stanie skutecznie roamować na inne linie i pomagać/zdobywać tam fragi. Krótko po wejściu sezonu trzeciego Talon stał się jedną z najlepszych postaci, jednak zmiany w Black Cleaverze szybko sprowadziły go do poprzedniej postaci.

Proponowany końcowy Item Build:

theblackcleaverthebloodthirsterlastwhisperbootsofmobilitymawofmalmortiusguardianangel

Proponowane Masterki:

21/9/0

Proponowane Runy:

Atack Damage

Armor

Magic Resistance

Atack Damage

Zed

 

 

Zdrowie
30%
Atak
80%
AP
10%
Trudność
80%

Zed jest asasynem bazującym na unikalnej mechanice cieni. Dzięki ultimate jego obrażenia są w znaczący sposób zwiększane przez jest w stanie zdejmować przeciwnych strzelców na jedno combo. Mechanizmy ucieczki oraz ogromne możliwości wykorzystania cieni oraz ulti sprawiają, że Zed jest wyjątkowo często spotykany na pro scenie.

Proponowany końcowy Item Build:

theblackcleaverthebloodthirsterlastwhisperbladeoftheruinedkinginfinityedgeguardianangel

Proponowane Masterki:

21/9/0

Proponowane Runy:

Atack Damage

Armor

Magic Resistance

Atack Damage


Mid Lane

Który z tych Panów lepiej sprawuje się na środkowej alei? Który z nich jest w stanie wywrzeć większa presję na przeciwnikach? Jak budować obu na midzie – iść w pełną ofensywę czy też zdecydować się na zakup defensywnych itemów? Kiedy zacząć roamować i w jakich sytuacjach najlepiej iść wspomóc inne linie? Pierwszy powrót do bazy – w jakiej sytuacji i przy ilu złota powrót jest najbardziej optymalny?

Top Lane

Zarówno Zed, jak i Talon byli widywani także na górnej alei. Dlatego pytamy – który z nich lepiej się tam sprawdza? Czy będzie to stary i sprawdzony Zed, czy może zapomniany przez wielu Talon? Z jakimi junglerami najlepiej współpracują obaj bohaterzy, a których przeciwników należy się bać?

Zed vs Talon

Wreszcie pozostaje nam odpowiedzieć na pytanie: który z nich wyjdzie zwycięsko w bezpośrednim starciu? Czy nieco przestarzała mechanika Talona wystarczy, aby sprostać nowoczesnym rozwiązaniom cieni Zeda?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.