Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zapowiedź 8 kolejki LCS EU.

Kolejny weekend przed nami, kolejne spotkania oraz emocje. Podczas tej kolejki zostanie rozegrane 12 spotkań, czyli o 4 więcej niż standardowo. W sobotę i niedzielę startujemy o tej samej godzinie – 14:00. Zapowiadany przeze mnie powrót Gambit Gaming na fotel lidera nie miał miejsca, gdyż po raz drugi w LCS szyki Rosjanom popsuło hiszpańskie Giants.

Tym razem zobaczymy wszystkie zespoły, po cichu liczę na to, że po tygodniu przerwy Evil Geniuses wróci z nową świeżością w grze i uda im się jeszcze zbliżyć do pierwszej dwójki. Gęsto jest również na miejscach 5-7, gdzie procentowy rozkład zwycięstw Giants Copenhagen Wolves jest taki sam – 35%, tuż za nimi jest aAa z 33% zwycięstw.

W siną dal odpływają natomiast DragonBorns, legitymując się bilansem 4-13 co daje im słabe 24%. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że po wprowadzonych zmianach wykręcili imponujące 0-5. Z tego pewnie powodu do pierwszego składu wraca Malunoo. Ten weekend to być albo nie być dla drużyny Shusheia. Czeka ich trudny mecz przeciwko EG, ale też zmierzą się z drużynami, które muszą ograć, żeby wrócić z “czerwonej strefy” – aAa oraz CW.

Evil Geniuses, oprócz wspomnianego już starcia z DB, czekają dwa pojedynki, które można określić mianem “must watch”.  Najpierw Gambit Gaming stanie naprzeciw drużynie Snoopeha, a później SK Gaming. Czy EG zaprezentuje nam wspomnianą świeżość? Mając tydzień więcej na przygotowanie się pod przeciwników oraz możliwość podglądania aktualnej formy przeciwników podczas poprzedniej kolejki daje im przewagę. Z potencjałem jaki posiadają EG mogą w ten weekend osiągnąć 3-0.

SK Gaming inauguruje weekend spotkaniem Fnatic. Pojedynek znany pod nazwą El Clasico mimo zróżnicowanej formy obu zespołów zawsze jest zaciętym spotkaniem z podtekstami. Dodatkowym podtekstem w spotkaniu będzie pojedynek Ocelota i Xpeke. Przy okazji głosowania na All-Star, Ocelote na swoim streamie namawiał na głosowanie na niego, zarzekał się przy tym jeżeli zostanie wybrany to zrobi wszystko aby Europa wygrała. Pierwszym krokiem do udowodnienia swojej wartości będzie zdominowanie midlanera Fnatic uznawanego obecnie za najlepszego w Europie przez większość osób.

Oprócz tego pojedynku, SK zobaczymy jeszcze w starciu z EG oraz Giants. Zdecydowanie ciężki weekend czeka drużynę Kev1na, bo nawet teoretycznie słabsi hiszpańscy gracze Giants ostatnio zwyciężyli w pojedynku z Gambit Gaming i nie można ich lekceważyć.

Giants oprócz pojedynku z SK zmierzą się z Copenhagen Wolves oraz aAa. Trzeba pamiętać, że przy obecnym układzie tabeli jedna z tych trzech drużyn trafi do czerwonej strefy spadkowej, dlatego ze zdwojoną motywacją będą podchodzić do tych spotkań. To już ósma kolejka i być może wyniki tej kolejki zadecydują o ostatecznym wyglądzie tabeli – tutaj już nie można kalkulować, trzeba wygrywać.

Copenhagen Wolves prezentują się z kolejki na kolejkę coraz lepiej. Wielu graczy oraz komentatorów w swoich wypowiedziach mówi o tym że CW to nie tylko doskonały Bjergsen, ale cały zespół prezentuje się lepiej. Edward z Gambit Gaming pomimo posiadania tak genialnego junglera jak Diamond nie bał się nazwać Svenskerena najlepszym Lee Sinem na świecie! @twitter. W ich rozkładzie znajdują się pojedynki przeciwko Gambit, DragonBorns oraz Giants. Przy takich przeciwnikach można od nich oczekiwać przynajmniej dwóch zwycięstw.

Łatwego życia nie będą mieli zawodnicy tripleA. Ich nowy support rzucany jest od razu na głęboką wodę bo oprócz pojedynku z DB pozostałe dwa to walka ze ścisłą czołówką – Fnatic oraz Gambit. Mimo że to tylko zmiana supporta zawsze na początku zmiany wpływają negatywnie na zespół co wynika z braku zgrania. Nie spodziewał bym się niczego specjalnego po aAa w ten weekend, dlatego też prawdopodobnie pozostaną na miejscach 7-8 co stawia ich w niekomfortowej sytuacji przed dwoma ostatnimi kolejkami.

Kalendarz spotkań doskonale wpisuje się w obecną sytuację w tabeli, dlatego też ósma kolejka da nam sporo odpowiedzi na temat prawdopodobnych miejsc, które ostatecznie zajmą drużyny po 10 kolejkach. Czeka nas również sporo spotkań z serii “must watch” takich jak: SK vs Fnatic, Gambit vs EG,  EG vs SK, Gambit vs Fnatic. Emocji nie zabraknie, startujemy w sobotę o 14!

Tym razem zapowiedź pisana trochę w innej formie, być może bardziej przystępnej dla was, liczę na wasze opinie w komentarzach, 5!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.