Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zapowiedź 6 kolejki LCS EU Lille oraz Summer Promotion Qualifier!

Ostatnie problemy z internetem podczas piątej kolejki w niemieckim studiu ESL nie powinny się powtórzyć z racji, że wyjątkowo w ten weekend wszystkie najlepsze zespoły będą zmagać się w francuskim Lille! Podczas tej nietypowej kolejki również zostanie rozegrany turniej Summer Promotion Qualifiers w trakcie którego cztery zakwalifikowane zespoły będą walczyć o 30 tys dolarów do podziału oraz dwa sloty, które gwarantują grę w May Promotion Tournament into the European LCS – czyli bezpośrednich kwalifikacji do walki w drugiej części sezonu trzeciego. Warto tutaj zaznaczyć i przypomnieć, iż właśnie w tym turnieju zobaczymy dwie polskie piątki: Meet Your Makers oraz Team Mistral.

W gronie czterech drużyn oprócz wyżej wspomnianych polskich zespołów znalazło się również francuskie TCM Gaming oraz Team Alternate. W ostatnim europejskim SoloMid Invitational rozgrywanym 18-20 marca MYM dwukrotnie pokonał Alternate w pojedynkach bo3 wynikiem 2-1 (W drugim pojedynku wygrali de facto jedną mapę, gdyż wychodzili z drabinki wygranych). Są to i tak dobre prognozy przed nadchodzącym turniejem.  Wydaje się, że Team Mistral to drużyna będąca co najmniej jeden poziom niżej w stosunku do reszty, aczkolwiek widać, że chłopaki ciężko trenują, czego pierwsze efekty możemy już obserwować. Na kogo by nie jednak trafili w drabince to nie oni będą faworytem,  jednak wiemy też jak lol potrafi być nieprzewidywalny, dlatego warto kibicować i wierzyć w polskie zespoły.

Wracając jednak do głównego turnieju – czyli szóstej kolejki LCS, to od razu warto zaznaczyć, iż we Francji zobaczymy wszystkie osiem zespołów w akcji. Ogółem czeka nas 12 spotkań, dość niekonwencjonalnie podzielonych, gdyż w sobotę mamy 5 spotkań a w niedzielę 7. Niestety żadnego z tych spotkań nie skomentuje Deman ze względu na to, że aktualnie komentuje LCS North America, za to w europejskim studiu powinien pojawić się już drugi tydzień z rzędu Jatt, oraz wrócić powinien Joe Miller po tygodniowej przerwie.

Będące ostatnio w lekkim dołku hiszpańskie Giants (1-4 w super weekendzie oraz pauza w ostatniej kolejce) zmierzy się z SK Gaming, które również legitymując się słabym bilansem 1-2 w ostatnim weekendzie nie może być zadowolone ze swoich wyników. Trudno tutaj wskazać kto może zaprezentować się lepiej, gdyż forma Hiszpanów po przerwie jest trudna do odgadnięcia, a SK lubi przeplatać mecze genialne z tragicznymi. Spotkanie inauguracyjne startuje o godzinie 16!

Kolejne spotkanie to powtórka z tego, rozgrywanego tydzień temu. W około 40-to minutowym pojedynku Evil Geniuses pokonali against All authority. Gracze EG powinni zwrócić jednak uwagę na ad carry aAa, ze względu na to, że Nono ostatnio bardzo dobrze się prezentuje. (tydzień temu vs EG 7/4/2 mimo przegranej) Jednak przy dobrze rozegranych pickach doskonale zgrane EG powinno wygrać, ze względu na to, że przez ostatnie potknięcia bardzo potrzebują zwycięstw aby zbliżyć się do Fnatic/Gambit.

Nie bez powodu nawiązałem do wspomnianej dwójki liderów LCS, kolejny pojedynek będzie rozgrywany o schedę w LCS. Obie drużyny mają bardzo podobny blians. Gambit Gaming wraca po przerwie ze względu na występy na MLG Dallas, gdzie w turnieju International Exhibition pokonali Dignitas 2-0 oraz w finale ulegli w stosunku 1-2 koreańskiej drużynie KT Rolster zgarniając przy tym 5 tys dolarów. Fnatic natomiast grając trzy mecze w ostatniej kolejce LCS wygrali wszystkie i to przeciwko SK, EG oraz Wolves. Obie drużyny wydają się być w formie, szykuje się ciekawy pojedynek. Mecz z serii Must Watch!

Dwa pozostałe sobotnie pojedynki rozegrają się pomiędzy DragonBorns Copenhagen Wolves  oraz SK Gambit Gaming. W pierwszej parze oba zespoły będą szukały punktów z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem. Natomiast w drugim zestawieniu Gambit czeka kolejne ciężkie spotkanie jednego dnia, gdyż SK mimo swoich słabszych występów jest w stanie wygrać z każdym w Europie.

W niedzielę startujemy już o godzinie 14 meczem EG vs Giants, zdecydowanie ciekawy będzie pojedynek na topie Wickda z Samuxem, ten pierwszy to uznana marka natomiast drugi już nie raz pokazał że potrafi genialnie zagrać. Chyba, że znowu trafi nam się lane swap, do czego z reguły uciekało się Fnatic w grze przeciwko EG znając potencjał Wickd`a. Strasznie traci na widowiskowości gra na linach przy zmianie bota z topem.

W następnym spotkaniu aAa mierzy się z Wolves.  Jeżeli triple A pójdą za ciosem to mogą się zbliżyć do pierwszej czwórki i zdecydowanie odciąć się od strefy spadkowej. Bardzo dobra poprzednia kolejka w wykonaniu Francuzów całkowicie zmieniła ich obraz w LCS, jeżeli tego nie zaprzepaszczą i zagrają solidnie pokazując dalej progres w swojej grze mogą stanowić realne zagrożenie dla czołówki. Z drugiej strony wilki jakimś cudem musiały by masowo wygrywać aby powalczyć o miejsca premiowane awansem do playoff.

Fnatic vs DB – wydaje się być jednostronnym pojedynkiem, będące na fali Fnatic zmierzy się z DB, które boryka się ze zmianami personalnymi w składzie.

aAa vs SK Gaming – o ile porażka tych drugich w zeszłym tygodniu była bardzo podyktowana złym doborem bohaterów, o tyle w tym tygodniu takie rzeczy nie powinny się powtórzyć i będzie można bardziej obiektywnie zweryfikować siły obu zespołów w tym match up`ie.

Zdecydowanie zmotywowane i głodne zwycięstw EG jak to można było wyczytać na twitterze u Wickda zmierzy się z Copenhagen Wolves. Wspomniany toplaner zdecydowanie lepiej wypadał w starciu z NeeGodBro znanego z Singeda(Może nie tak znanego jak Shy). Na midzie jeżeli Bjergsen nie zagra na 101% to również bardziej doświadczony Froggen powinien uporać się z młodym zawodnikiem, dużo argumentów przemawia za Evil Geniuses i to oni powinni zgarnąć wygraną mimo wahającej się ostatnio formy.

Oba ostatnie spotkania francuskiego przystanku LCS mają zdecydowanego faworyta. W przypadku Fnatic vs Giants jeszcze można upatrywać jakieś szanse tych drugich to jednak w spotkaniu zamykającym cały event czyli Gambit vs DB nie widząc jakichkolwiek argumentów przemawiających za drużyną Shusheia.

Podsumowując – czeka nas dużo ciekawych spotkań. Intrygujące jest to, co przeciwko sobie przygotowali Fnatic oraz Gambit czyli obecnie najlepsze europejskie drużyny. Oczywiście przyglądając się turniejowi Summer Promotion Qualifier liczę na co najmniej jeden polski zespół w finale. Polski finał? Być może to tylko marzenie, aczkolwiek ciekawie było by widzieć oba zespoły ze slotem na turniej o awans do LCS!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.