Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zapowiedź 10 kolejki LCS EU – super week!

Po raz drugi będziemy mogli oglądać w LCS ogromną liczbę gier na przełomie trzech dni. Tym jednak razem w natłoku spotkań zespoły nie mogą sobie pozwolić na chwilę słabości – każda przegrana może być tą, która skreśli drużynę z listy LCS. Matematyczne kalkulacje na pewno będą analizowane, szczególnie przez zespoły z dołu tabeli.

Tylko na platformie europejskiej czeka nas aż dwadzieścia spotkań. W każdy z trzech dni zaczynamy o 14:00. Ilościowy rozkład prezentuje się następująco:
– Piątek 6 spotkań
– Sobota 6 spotkań
– Niedziela 8 spotkań

Fnatic Gambit Gaming w przeciągu 9 kolejek przegrali tylko po 5 spotkań( Tyle też spotkań udało się wygrać DragonBorns). Oba te zespoły legitymując się identycznym bilansem i z  99% pewnością utrzymają top2, które pozwoli im na bezpośrednie zakwalifikowanie się do drugiej części sezonu. Jedyne o co pozostaje im walczyć to rozstawienie w drabince, gdyż pierwsza drużyna trafi na teoretycznie łatwiejszego przeciwnika z pary zajmującej miejsca 4-5. Spoglądając na terminarz minimalnie łatwiej mają rosyjscy zawodnicy. Oprócz walki z EG, Giants oraz DB różnica wynika jedynie z tego, że czwartym przeciwnikiem GG będzie aAa, natomiast przeciwko Fnatic zagra SK.

Wywołane do tablicy SK Gaming oprócz El Clasico przeciwko Fnatic, będzie rozgrywać spotkania z: aAa, DB oraz Giants. W miarę bezpieczny bufor pomiędzy trzecim a czwartym miejscem pozwala im myśleć o utrzymaniu czwartego miejsca nawet kalkulując teoretycznie jakieś potknięcie. SK to ostatnio bardzo solidnie grający zespół i w zestawieniu z takimi przeciwnikami można spokojnie obstawiać ich na najniższym stopniu podium po sezonie regularnym.

Evil Geniuses w swojej ostatnio bardzo niestabilnej formie bardziej niż spoglądać w kierunku trzeciego miejsca powinni oglądać się za siebie i pilnować tego czwartego miejsca, aby nie zbliżyć na niebezpieczną odległość do dołu tabeli, gdzie jest naprawdę bardzo ciasno. Oprócz spotkań z Gambit i Fnatic, gdzie powinni szukać swojej szansy, aczkolwiek nie będą faworytem muszą wygrać spotkania z Copenhagen Wolves oraz against All authority, aby spokojnie myśleć o obronie czwartego miejsca.

Teraz spójrzmy na sam dół tabeli utożsamiany ostatnio z drużyną DragonBorns. Ich szanse na wejście do playoff są już tylko matematyczne, dodatkowo sam terminarz rzuca ich na pożarcie: Gambit, SK, Fnatic oraz Wolves. W mojej opinii szykuje się ostatni występ tej sympatycznej drużyny w LCS sezonu trzeciego.

Copenhagen Wolves, aAa oraz Giants – jedna drużyna spośród tych trzech bezpośrednio spadnie do turnieju kwalifikacyjnego do drugiej części sezonu. W najlepszej sytuacji obecnie są Wilki, które mają lepszy bilans i prezentują się lepiej na tle pozostałej dwójki. Dodatkowo pauzowali w ostatniej kolejce i z nową świeżością będą chcieli zapewnić sobie miejsce w Playoffs, być może przygotują coś specjalnego! W bezpośrednich pojedynkach pomiędzy tymi zespołami będzie nas czekać najwięcej emocji. Sporo czynników będzie miało znacznie, zwykła forma dnia może w tym przypadku przesądzić o tym o co się walczyło przez 9 kolejek. Każda drużyna będzie miała 5 spotkań do rozegrania.

W ten weekend może się zdarzyć bardzo wiele, wiemy przecież jak nieprzewidywalne potrafią być rozgrywki LCS. Matematycznie zapewnione miejsca w playoff mają tylko pierwsze trzy zespoły. Zaczynam już dzisiaj o 14 spotkaniem pomiędzy EG oraz aAa. Poznaliście moje przewidywania oraz szanse poszczególnych zespołów, być może wy widzicie to inaczej, zapraszam do dyskusji w komentarzach 🙂 Standardowo wrzucam też rozpiskę, 5!

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.