Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zapomniane picki: Urgot

Battlecast_Urgot

W tej serii wpisów postaram się wam przybliżyć, coś z czym mamy dość często styczność w grze League of Legends. Wiele postaci zostaje okrzyknięta mianem “śmieciowego champa” bądź też “useless picka”. Postaram się podać przykłady takiego zjawiska i powody występowania zjawiska w obecnej społeczności Lola. Jeśli chcesz więc poznać postacie, które wyszły z obiegu, ale mają potencjał na przyszłość, to ta seria wpisów stworzona została specjalnie dla ciebie. Pragnę zauważyć, że nie będą tu wymieniał każdego zapomnianego championa, ponieważ nie każdy z nich ma obecnie potencjał by być często granym pickiem. Mimo to postaram się ich umieścić jak najwięcej(w każdym wpisie jeden champion).

Zalety:

  • Duży harras
  • Łatwa farma skillami(oczywiście po zakupionej łezce)
  • Unikalne ulti (genialne do premadów)
  • Shield (żaden ADC nie posiada takiego)

Wady:

  • Wymamaga dobrego prowadzenia
  • Brak mechanizmu ucieczki
  • Mało mobilny
  • Źle rzucone ulti, potrafi wystawić go na focusCharakterystyka

Urgot od zawsze był championem, który dobrze radził sobie nie tylko na AD, ale także na solo topie nawet na 1vs2. Ma świetny skillset do harrasu i potrafi sporo wytrzymać zwyczajnie farmiąc pod turretem. Jego ultimate jest wprost stworzone do ułatwiania Waszej jungli ganków, zwiększając szansę powodzenia o jakieś 90%. Postać ta grana była zawsze bardzo rzadko. Wymagała wysokich umiejętności od gracza, a co bardziej istotne, także sprawnego teamu, by podczas używania ulta nie wylądować w starciu 4vs1, które zepsułoby cały teamfight.
teemo_splash_1Dlaczego rzadko widziany

Na turniejach Urgot widziany jest raz na ruski rok. Tak naprawdę nikt nie gra tym championem, ponieważ jego założenia są zupełnie odmienne od typowego AD Carry – w przypadku Urgota to nie on ma się wyfarmić i siać postrach w late, ale ma on nie dopuścić do wyfarmienia się przeciwnego AD Carry. Urgot stracił nieco na swojej użyteczności wraz z wejściem swap lane’ów – jeśli możesz zagwarantować, że Twoja linia z Urgotem stanie naprzeciwko ADC+Support przeciwnika, picknięcie Urgota ma sens tym większy, im bardziej przeciwnik nastawia się na late game. Urgot idealnie sprawdza się do kontrowania hyper carry, których głównym założeniem w early jest farma.Dlaczego warto picknąć na rankedzie?

Ludzie rzadko widują Urogta, a więc nie będą wiedzieli jak z tym walczyć i czym skontrować. Urgot w walkach drużynowych będzie bardzo często ignorowany, co da ci większą swobodę działania. Ta postać oferuje bardzo wiele dla teamu, a przede wszystkim nie trzeba jej babysitować jak innych ADC i można skupić się na wywieraniu presji na pozostałe linie.Jak itemizować Urgota

Urgot jest postacią, której nowe itemki sezonu trzeciego bardzo podpasowały. Dostaje szybką łezkę i nie martwi się o manę. Potem rozszerzamy w Muramanę i dostajemy lekkiego kopa do AD. Iceborn Gauntlet to również bardzo mocny itemek dla niego, biorąc pod uwagę to że polega on w dużej mierze na skillach. Oczywiście obok Black Cleavera i innych AD itemów dokładamy survi. Warmog jest chyba najbardziej wskazany,dzięki niemu nasz Urgot AD Carry zyskuje trochę tankowatości.Podsumowanie

Gra każdą postacią jest wyjątkowa i ogarniecie określonego championa otwiera drogę do wygrywania nim gier i lepszemu opanowaniu mechaniki gry. Więc,nie wstydźmy się grać Urgotem,a także resztą postaci,które będą tutaj umieszczane.

Autorem wpisu jest Szymon “MaxBlue” Gwadera

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.