Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zamieszanie na scenie amerykańskiej

W ostatnim czasie pojawiało się znacznie mniej doniesień o zmianach w składach drużyn występujących w amerykańskiej lub europejskiej części e-sportowej sceny League of Legends. Dzisiaj jednak otrzymaliśmy porcję nowych informacji skupiających się tym razem tylko i wyłącznie na teamach z Ameryki.

Zacznijmy jednak od czegoś co nie jest nie jest doniesieniem dotyczącym zmian w składzie jakiejś drużyny. Mianowicie po kilku zawirowaniach wyjaśniła się sprawa teamu w skład którego wchodziło trzech graczy compLexity – Pr0lly,ROBERTxLEE i Bubbadub (poza nimi w rosterze znalazło się jeszcze miejsce dla top lanera posługującego się nickiem “i Kenny U” i junglera Xmithiego). O co właściwie chodzi? Otóż przez długi czas wydawało się, że drużyna ta będzie musiała walczyć o miejsce w Expansion Tournamencie poprzez drabinkę rankingową mimo tego iż gra w niej trzech zawodników starego compLexity (organizacja w tym czasie założyła swój własny team, który także musiał się kwalifikować w ten sposób), gdyż to organizacja jest właścicielem spotu w tym turnieju. Dzisiaj jednak trener compLexity –  Kublai “Kubz” Barlas ogłosił, że team Prollyego wystąpi w Expansion Tournamencie jako compLexity (z miejsca, którego właścicielem jest organizacja), a drużyna założona przez organizację także zagra w tym turnieju (jako, że zakwalifikowała się z drabinki rankingowej) jako siostrzany drużyna compLexity.

Przejdźmy teraz do doniesień związanych bezpośrednio ze zmianami w rosterach drużyn. Według dzisiejszych pogłosek w Counter Logic Gaming, już wkrótce może dojść do dwóch zmian w składzie. Wszystko wskazuje na to, że dni koreańskiego top lanera Shina “Serapha” Wooyeonga w CLG są policzone, gdyż po tym jak z organizacji usunięty został Christopher “MonteCristo” Mykles (który był ważnym powodem, dla którego Seraph zgodził się dołączyć do teamu) sam zawodnik miał stracić chęć do pozostania w swojej dotychczasowej drużynie. Niewykluczone, że w takiej sytuacji prawdą okaże się inna plotka głosząca, że do CLG dołączyć miał Darshan “ZionSpartan” Upadhyaha (miał to uczynić wraz z scarrą, który jest już trenerem w Counter Logic Gaming), który od jakiegoś czasu pozostaje wolnym zawodnikiem. Sam Seraph chciałby zostać w Ameryce i z tego powodu miałby on szukać sobie teraz nowej drużyny i swoją uwagę ponoć kieruję on obecnie ku LMQ, które jest obecnie w trakcie całkowitej przebudowy swojego składu.

Według innych pogłosek nowym midlanerem w Counter Logic Gaming miałby zostać reprezentujący dotychczas barwy Evil Geniuses – Eugene “Pobelter” Park. Źródłami tych doniesień jest fakt, że w ostatnim czasie Pobelter zakończył swojego streama wcześniej niż zwykle, gdyż jak sam twierdzi wyjeżdża on kilka dni by zwiedzić Biały Dom, jednak kilka godzin później ktoś przyjeżdża do Gaming House’u CLG i w związku z tym Doublelift wyłącza kamerkę na swoim streamie. Może oczywiście być to zwykły zbieg okoliczności jednak nie wykluczone, że Pobelter faktycznie przyjechał do domu Counter Logic Gaming (najprawdopodobniej w celu odbycia testów) i już wkrótce dołączy on do tej drużyny. Warto wspomnieć jeszcze, że stary kontrakt Parka wygasł kilkanaście dni temu, a EG nigdy oficjalnie nie ogłosiło przedłużenia tej umowy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.