Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Z Korei do Ameryki – 11 ciekawostek o Heliosie

 1. Kiedy zakładano MIG Blaze 4 członków było junglerami –  Reapered, Helios, Ambition i Lustboy nominalnie grało na tej pozycji. Ostatecznie Reapered poszedł na top, Ambition na mida, a Lustboy na supporta. Helios pozostał w jungli nie dlatego, że był wyraźnie lepszy, ale dlatego że nie potrafił przerzucić się na inne pozycje.
 2. W drużynie Blaze był ZAWSZE zmuszany do utrzymywania się na niskiej farmie –  Reapered, Ambition i Captain Jack woleli farmić do momentu, w którym będą w stanie wyccarować grę. Podczas Hot6 Champions Summer 2013, Helios odnotował niesamowitą statystykę – 1,9 CSa na minutę.
 3. Sytuacja ta w znacznym stopniu wpłynęła na Heliosa i jego champion pool. Skoro musiał utrzymywać się na niskim CSie, nie mógł grać niczym late-game’owym i zawsze polegał na swoich sojusznikach, aby wycarrowali grę. Dlatego wybierał postacie z dużą ilością CC, które mogły wpłynąć na early game.
 4. Ludzie często obwiniali Heliosa o to, że nic nie robił podczas gry. Jednakże sprawa rozchodziła się bardziej o to, że nie mógł nic zrobić, a nie o to że, nic nie robił. Kiedy Reapered był w Blaze często poświęcał swoje CSy, aby pomóc Heliosowi się rozkręcić na początku gry. Jednakże gdy Reapered odszedł z Blaze i został zastąpiony przez Flame’a (który jest jeszcze bardziej nastawionym na carrowanie top-lanerem) sytuacja stała się jeszcze gorsza.
 5. Organizacja CJ zdawała sobie sprawę z tej sytuacji – dlatego też, gdy CloudTemplar zdecydował się na przejście na emeryturę, Helios został przeniesiony do Frost. Wierzono, że wraz z lepszą możliwością do farmy Helios pokaże swoje pazurki. Jednakże CloudTemplar w dużej mierze odpowiadał za komunikację, a po przenosinach do Frost Helios zaczął wyglądać jak żołnierz bez dowódcy, a sytuacja całej drużyny była nie najlepsza.
 6. Po przenosinach do NaJin Black Sword wyglądał na naprawdę zadowolonego z wygranej nad KT:

 7. NJBS było w trakcie przebudowy drużyny – nie udało im się przejść przez fazę grupową, więc zostali zdegradowani do NLB. Helios udowodnił, że jest w stanie grać carry junglerami (jak np. Feral Flare Jax), jednakże organizacja NaJin zdecydowała się po raz kolejny przebudować Sword, a Helios pozostał zawodnikiem bez drużyny.
 8. Helios ma brata, który gra w League of Legends w amatorskiej lidze – jego nick to Avalonplayer. Avalonplayer był testowany w Blaze po odejściu Reapereda, ale został szybko zastąpiony przez Flame’a.
 9. Helios to prawdopodobnie największa ofiara toksycznej społeczności League of Legends – na pewno wyprzedza w tym SGB Dade. Niezależnie od tego, czy Blaze/Frost wygrywało czy przegrywało, społeczność i tak uważała, że Helios nie zrobił nic w danej grze. Jednakże słuchając in-voice chatu stawało się jasne, że gracze ignorowali rady Heliosa, a on sam nie był w stanie wystarczająco mocno forsować swojej decyzji. Doskonałym przykładem tego, jest gra w której Helios informuje swoją drużynę, że widział warda, a Frost nalega na invade’owanie zwardowaną ścieżką.
 10. Nienawiść społeczności stawała się coraz to gorsza. Jednakże Helios nigdy nie pokazał negatywnego nastawienia do fanów/społeczności. Jest typem gracza, który nigdy nie zostanie oskarżony o złe zachowanie.
 11. Helios jest graczem, który ma najwięcej wygranych jako jungler w całym OGN-ie. Uczestniczył w każdym z sezonów, ale jego niesamowite statystyki w tym miejscu zostają zatrzymane – Helios przeniósł się do amerykańskiej drużyny EG.

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/283jt4/few_things_about_migcjbcjfnjbseg_helios_that/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.