Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Xpecial poza głównym składem Team Solo Mid

Informacja nie została jeszcze potwierdzona oficjalnym oświadczeniem, aczkolwiek wszystko wskazuje, że Xpecial – obecny support amerykańskiej drużyny Team Solo Mid został przesunięty na ławkę rezerwowych. Informacje potwierdza także Travis – znany amerykański dziennikarz e-sportowy (nasz wywiad z nim znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5Bh-gZdmh1g):

xpecial_benched

Jeśli były jeszcze jakieś wątpliwości – z moich rozmów wynika, że odsunięcie Xpeciala na jakiś czas nie jest żartem.

Sam zawodnik mówił o tym podczas dzisiejszego streamu – według informacji przekazywanych przez niego nie został odsunięty od głównego zespołu ze względu na wyniki. Według informacji dostępnych na reddicie oraz przekazywanych przez Dextera z CLG powodem odsunięcia ma być niewłaściwe podejście Xpeciala do kwestii związanych z drużyną.

dexter1

Nie ma znaczenia jak dobrym graczem jesteś, jeśli Twoje nastawienie do gry nie jest odpowiednie dla drużyny.

dexter2

Ludzie szaleją i hejtują w związku z przejściem Xpeciala na rezerwę. Jeśli gracz taki jak on zostaje odsunięty to wynika to chęci zachowania odpowiedniego środowiska do gry.

dexter3

Społeczność nie powinna interesować się kto będzie w głównym składzie, a kto w rezerwie. Jestem pewien, że Reginald myśli przede wszystkim o dobru drużyny.

EDIT:

Reginald umieścił krótkie oświadczenie na swoim fanpage’u:

Xpecial został odsunięty ze względu na jego podejście do gry. Po usłyszeniu feedbacku od całego zespołu podjąłem decyzję o przesunięciu go na rezerwę. Mam nadzieję, że w tym czasie odzyska skupienie i przemyśli swoje akcje. League of Legends to gra drużynowa i to, że masz najlepszych graczy w drużynie nie oznacza, że jesteś najlepszą drużyną.

Zawsze podejmowałem decyzję dotyczące składu na podstawie odzewu całego zespołu i nigdy nie podjąłbym decyzji biznesowej ze względów personalnych. Szczerze wierzę, że wszystko co robię pozytywnie wpływa na TSM.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.