Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Xelnath na temat zmian w Xeracie

W dzisiejszym patchu na PBE pojawiła się zmiana w xerathp pasywie reworkowanego Xeratha mianowicie na krótką chwile zmieniono bonusowy M PEN na dodatkowy procent do AP. Xelnath jeden z Rioterów postanowił wyjaśnić, co kierowało zespołem przy wprowadzaniu tych zmian:

 

Po pierwsze, były obawy, że M PEN będzie zbyt trudne do skontrowania. Druga sprawa jest taka, że chcieliśmy znaleźć alternatywną drogę rozwoju, która wzmacnia Xeratha przez cała grę.  Po tych zmianach poczuliśmy jednak, że Xerath stał się zbyt mocny (15% ap w late game to naprawdę dużo). Po rozegraniu kilku gier stwierdziliśmy jednak, że jego ulti z nowym pasywem zadaje zbyt duże obrażania, więc powróciliśmy do starego pasywa czyli M PEN. Tym razem z liniowym skalowaniem, a nie geometrycznym, jak to się działo poprzednio. Dodatkowo efekt z pasywa tym razem dołączyliśmy tylko do jego podstawowych umiejętności.

Po tych zmianach, jeśli Xerath zacznie wymykać się z pod kontroli i snowballować w AP, wystarczy że zakupisz MR, ale na jego zasięg nadal nie możesz odpowiedzieć, więc jesteś narażony na poke (oczywiście tak długo, na ile Xerathowi pozwoli mana).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.