Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wywiad z Perilous Rift.Nutri

Poniżej prezentujemy wywiad MrRipley’a z Nutrim, w którym dowiemy się co Nutri myśli na temat angielskiej sceny eSportowej oraz o tym co trzeba robić, żeby angielskie drużyny się rozwijały.

Nutri opowiedz nam co nie co o sobie.

Mam 17 lat i aktualnie studiuje fotografię, ale większość czasu i tak pochłania mi granie.
Obecnie gram dla Perilous Rift sformowanego z Perilous Gaming.

Jak to się stało że zacząłeś grać dla Perilous Gaming?

Wcześniej grałem dla Karnage eSports. Po zajęciu 5 miejsca na insomnia49 festival postanowiliśmy się rozstać i każdy z nas udał się w swoje drogę. Pozostałem aktywny na angielskiej scenie i po pewnym czasie pojawiła się propozycja z Perilous. Wszystko powoli się rozkręcało, ale udało się nam znaleźć grono osób z którymi chcieliśmy zacząć współpracować.

Jak szukałeś graczy do drużyny? poprzez wyszukiwanie talentów na Soloq, czy może miałeś jakieś inne sposoby?

Bardziej skopiliśmy się na pytaniu naszych znajomych czy znają jakichś solidnych graczy. Generalnie rozmawialiśmy z graczami, którzy mieli co najmniej 40 LP w Diamencie 1 oraz chcieli osiągnąć coś więcej.

perilous_mcm_expo

Ostatnio startowaliście w MCM Comic-Con Invitational w którym zajęliście 2 miejsce przegrywając tylko z Team Dignitas LoL UK w wielkim finale. Czy to był wasz pierwszy turniej w tym składzie i czy jesteś zadowolony z tego wyniku?

Myślę że jako zespół wypadliśmy naprawdę bardzo dobrze zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że był to nasz pierwszy raz na scenie eSportowej. Bardzo trudno było nam się komunikować w tym środowisku, ale myślę że całkiem nieźle sobie z tym poradziliśmy. Przyczyn porażki upatrywałbym głównie w naszym braku doświadczenia oraz tego że trochę zjadły nas nerwy.

Od jakiegoś czasu kręcisz się wokół angielskiej sceny amatorskiej czy myślisz że jest jakaś drużyna którą można porównywać do drużyn LCS? Jak myślisz co trzeba zrobić żeby konkurować na tym poziomie?

Moim zdaniem aktualnie tylko Dignitas Uk są w stanie konkurować w LCS. Pierwszym poważnym krokiem, żeby eSport w UK zaczął liczyć się w Europie powinna być regularna gra w Challengerze, ponieważ tam można mierzyć się z najlepszymi drożynami w Europie. Myślę że to powinien być cel numer jeden każdej drużyny w UK jeśli chcemy zaistnieć na europejskiej scenie.

Co myślisz na temat rozwoju eSportu w UK? Myślisz że rozwija się na poziomie innych państw w Europie czy jednak zostaje w tyle?

eSport w UK faktycznie rozwija się szybciej niż się spodziewałem. Jeśli brać pod uwagę wysokość pul nagród to są one jak najbardziej porównywalne jeśli zaś chodzi o nastawienie graczy już nie jestem taki pewny. Można jednak optymistycznie patrzeć w przyszłość widząc ilu kibiców pojawia się na turniejach.

Jaki bohater według Ciebie jest najbardziej niedoceniany w obecnej mecie?

W tym momencie myślę że Xerath. Moim zdaniem jest on bardzo dobrym pickiem przeciwko np Zedowi.
Moim zdaniem jest to bohater na którego warto zwrócić uwagę.

Co sprawia że Xerath jest aż tak dobrym pickiem przeciwko zed Zedowi?

Zed nie jest zbytnio wytrzymały, więc za każdym razem, gdy wróci na linie możemy go w łatwy sposób poke’ować. Bariera i poke nie pozwolą mu nas zabić na linio tak długo jak nie będą nas gankować.

Jakie masz nadzieje na przyszłość?

Przede wszystkim zakwalifikować się do Challenger no i oczywiście cały czas zajmować wysokie miejsca na amatorskich turniejach takich jak i50 czy EPIK.
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.