Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wyniki głosowania na bohatera do aktualizacji!

Poprosiliśmy was o wybranie bohatera, którego aktualizację chcielibyście dostać w 2020 roku. Mamy wyniki. Po podliczeniu milionów głosów graczy z całego świata zwycięzcą jest…

Fiddlesticks i Volibear!


Wyniki głosowania na obu bohaterów były BARDZO wyrównane. Volibear wyprzedził Fiddlesticksa o włos. (W niektórych regionach różnica wynosiła mniej niż 100 głosów). Dlatego postanowiliśmy rozpocząć VGU zarówno Fiddlesticksa, jak i Volibeara!

Wyniki głosowania na aktualizację bohatera: globalnie


BOHATER

Zauważyliśmy także, że jest mnóstwo graczy, którzy bardzo chcieliby, żebyśmy zaktualizowali Shyvanę — zajęła 3. miejsce w głosowaniu we wszystkich regionach ogółem, a w Chinach była pierwszą kandydatką do aktualizacji. Słyszymy głośne i wyraźne głosy, że aktualizacja Shyvany byłaby mile widziana. Będziemy o tym pamiętać, gdy zaczniemy wybierać bohatera do aktualizacji po Volibearze i Fiddlesticksie.

Wyniki głosowania na aktualizację bohatera: Chiny


BOHATER
 

A teraz porozmawiajmy o następnych krokach. Chcemy, by rozpoczęcie prac nad aktualizacjami Volibeara i Fiddlesticksa było jak najbardziej przejrzyste, abyście mogli śledzić ich losy. Nie będzie tak częstych i regularnych aktualizacji postępu prac jak w niedawnej kampanii Małego Demona Tristany, ponieważ prace rozwojowe nad bohaterem trwają znacznie dłużej i mogą postępować z różną prędkością, która zależy przede wszystkim od postępów wczesnego projektowania koncepcyjnego.

Eksploracja wszystkich bohaterów — czy to nowego bohatera, czy aktualizacji — zaczyna się od stworzenia małego zespołu złożonego z projektanta rozgrywki, scenarzysty i grafika koncepcyjnego. Pracują oni razem, by przeanalizować różne kierunki rozwoju i określić, co pasuje do bohatera. To pozwala nam zawęzić wszystkie opcje do możliwie najlepszej koncepcji zasadniczej. Na razie przedstawimy ten zespół podstawowy, ale gdy na późniejszych etapach produkcji zaczną dołączać kolejni deweloperzy, oddamy głos także im.

Volibear

Nathan „Riot Lutzburg” Lutz, projektant rozgrywki: Volibear jest jednym z bohaterów, którymi gram najczęściej, dlatego bardzo się cieszę, że mogę nad nim pracować! Moim celem jest zachowanie ducha aktualnego Volibeara, pozwalając mu robić fajne, misiowe rzeczy, takie jak ściganie i tłuczenie wrogów. Chciałbym także bardziej uwydatnić w jego zestawie motyw „boga piorunów”, szukając przy tym nowych sposobów eksploracji roli osiłka. To *misie* podoba.

Justin „RiotEarp” Albers, grafik koncepcyjny: Niezmiernie się cieszę, że będę mógł pomóc we wlaniu nowego życia w zaciekłego, niedźwiedziego bohatera League. Myślałem o VGU Volibeara od dawna i wiem, że uszanujemy jego obecny projekt, jednocześnie tworząc dla niego coś nowego i ekscytującego. Mamy mnóstwo wyjątkowych pomysłów, które już szkicuję i dopieszczam, więc liczę na to, że fani Volibeara je podchwycą i okażą się tak samo nakręceni jak my. Pora brać się do roboty. Niech rozlegnie się grzmot piorunów! Freljord wzywa!

Rayla „Jellbug” Heide, scenarzystka: Nie mogę się doczekać, aż wbiję się pazurami w historię Volibeara. Bardzo chcę pokazać, że ucieleśnia on niepowstrzymaną, żywiołową siłę bezlitosnego przywódcy groźnych Niedźwiedzi. We Freljordzie dzika przyroda może być równie niebezpieczna jak magia, a Volibear reprezentuje oba te żywioły w przerażającym stopniu.

Fiddlesticks

Blake „Squad5” Smith, projektant rozgrywki: Podkreślamy osobowość Fiddlesticksa jako NAJBARDZIEJ ikonicznego eksperta od zasadzek w League. Prawdziwa sztuka grania Fiddlem polega na zaskakiwaniu wrogów, dlatego testujemy nowe sztuczki i sposoby przerażania jego przeciwników.

Sunny „Kindlejack” Pandita, grafik koncepcyjny: Chciałbym BARDZO podziękować wszystkim z was, którzy głosowali na Fiddlesticksa! Od 1. sezonu jest moim ulubionym bohaterem, obok Rumble’a. Nie mogę się doczekać, by doprowadzić go do współczesnych standardów. Gdy dołączałem do Riot, miałem nadzieję, że pewnego dnia stanę się częścią dokładnie tego projektu, dlatego cieszę się, mogąc dostarczyć aktualizację, o której baliśmy się śnić.

Prawdę mówiąc, jestem tak podekscytowany, że już zacząłem gryzmolić w moim szkicowniku, eksplorując naprawdę szeroki zakres kierunków, w których możemy pójść ze Zwiastunem Zagłady. Czy się boję? Tak. Boję się, że ta aktualizacja będzie tak przerażająca, że niektórzy gracze będą woleli poddać grę, zamiast zmierzyć się ze swoimi lękami.

Jared „Carnival Knights” Rosen, scenarzysta: Zależy mi na tym, by Fiddlesticks był najbardziej przerażającym bohaterem w grze, bez wyjątków. Aż prosi się o pytania w rodzaju: „Czym jest ten strach na wróble? Czy to odzwierciedlenie jakiejś osoby i dlaczego się przemieszcza? Co zmusza go do zabijania?”. Tym bohaterem kieruje jakaś głęboko niepokojąca logika. Nie mogę się doczekać, by ją odkryć i dać mu nowe, potworne życie.

Oczywiście, są też śmieszniejsze aspekty Fiddle’a i mam bardzo dziwne przeczucie, że zostaną wykorzystane i docenione w postaci jego skórek. Przeczucie klauna z urodzinowego przyjęcia-niespodzianki.

Myśli końcowe

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozpoczęciem prac nad Fiddlesticksem i Volibearem. W dalszej części roku wrócimy z dalszymi szczegółami o ich postępach. Dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie o bohaterach i ich wczesnych koncepcjach!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.